Autor Subiect: Animale - Pasiune si terapie  (Citit de 203641 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #30 : Joi, 01 Aprilie 2010, 15:58 »
Pe catelusa mea Ely v-am prezentat-o, iar in continuare o sa faceti cunostinta si cu Tina, catelusa mea schioapa. O zi binecuvantata va doresc tututror!

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #31 : Joi, 01 Aprilie 2010, 20:17 »
As da orice sa gasesc la cat mai multi oameni privirea directa,expresia de acceptare a unui caine,asa ca al tau

carmentoma

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #32 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 03:07 »
     nu reusesc sa gasesc nici o poza cu matza mea, dar arata ca un ingeras! Asemenator cu acesta:

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #33 : Vineri, 02 Aprilie 2010, 07:38 »
woooww, e dragalasa foc... ce culoare au aripioarele pisicutei tale ???
 :D
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

luciamanta

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #34 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 17:32 »
As da orice sa gasesc la cat mai multi oameni privirea directa,expresia de acceptare a unui caine,asa ca al tau
Acum am citit mesajul tau, ai dreptate. Iti urez un Paste Fericit plin de Lumina Sfanta, bucurii si pace sufleteasca alaturi de cei dragi! Cu drag, Mihaela Manta

Offline Laurete

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #35 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 17:55 »
Si eu am o pisicuta de 3 ani. Este vedeta casei. Stie cind sunt suparata si incearca sa imi faca viata cit mai frumoasa. Povestea ei a aparut in revista PISICA din luna aprilie 2008.
Am atasat 2 poze cind era mititica. Acum este o zvirluga si o lunguiata.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #36 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 18:08 »
Si eu am o pisicuta de 3 ani. Este vedeta casei. Stie cind sunt suparata si incearca sa imi faca viata cit mai frumoasa. Povestea ei a aparut in revista PISICA din luna aprilie 2008.
Am atasat 2 poze cind era mititica. Acum este o zvirluga si o lunguiata.

Sa iti traiasca pisicuta, sa fie sanatoasa si voioasa! Paste Fericit!

maria171

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #37 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 19:29 »
Laurete
care e povestea pisicii tale?
sau da macar un link unde putem sa citim

Offline Crista

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 230
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #38 : Luni, 05 Aprilie 2010, 18:47 »
Mi s-a intamplat ceva si am nevoie de un sfat : fiica mea se erijeaza deseori in salvatoare de animalute si bine le face,le duce la veterinar,le gaseste stapan,le adaposteste la noi pana atunci,tot tacamul...Dar acum a adus o pisicuta de trei luni,din curtea unei scoli de soferi cu sursa de mancare la un fast-food,cu mama DAR si cu un frate calcat de masina si altul incendiat de niste cretini.De 10 zile e la noi,deparazitata,foarte trista si lipsindu-i compania altor pisici,Sasha o miroase si apoi o ignora.Insa ea il copiaza,se culca in locurile lui,il urmareste iar de doua nopti se culca in camera cu noi,nu sub mobile ca pana acum.Cand crede ca e singura a inceput sa se joace de mama focului.Totusi,as duce-o inapoi...

Offline Laurete

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #39 : Luni, 05 Aprilie 2010, 20:58 »
Crista , te sfatuiesc sa nu o duci inapoi. Incearca sa intrebi prin vecini, colegi, etc. daca vrea cineva o pisicuta. Este pacat sa o arunci iar in strada. Este prea mica ca sa se descurce singura si i se va intimpla ceva rau. Crede-ma! Decit sa o gasiti peste citeva zile sau saptamini calcata de o masina, mai bine mai pastrati-o citeva saptamini pina ii gasiti un stapin. Trebuie sa existe cineva care sa o vrea.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #40 : Marți, 06 Aprilie 2010, 15:13 »
Crista, nu o duce inapoi. Mai bine da un anunt pe Internet, da un anun la un ziar f. cunoscut si in felul acesta poate gasesti un stapan pentru ea. Sau poate o pastrezi tu. totusi.

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #41 : Marți, 06 Aprilie 2010, 15:39 »
Crista e pisicuta sau motanel? Daca e motan il vreau eu.

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #42 : Marți, 06 Aprilie 2010, 18:35 »
uite capsunica un motanel :

 Motanul Libby are1 an jumatate, e cuminte si e la noi de cind avea vreo 2 luni. Nu a iesit niciodata la exterior.
Tommy a inceput sa il bata de citeva luni si nu renunta la teroare iar noi intervenim dar trebuie tinut Tommy inchis ca sa se poata misca si Libby care sta numai pe dulap sau sub pat unde nu e loc sa fie batut.
Asa ca Libby are mare nevoie de o casuta unde sa mai fie fete sau baieti blinzi, nu ca Tommy.
Daca aveti stiinta de asa un loc sau il vreti pe Libby sa va tina companie - e cuminte si mingiicios dar deocamdata foarte speriat - va rog sa va ginditi la el.
 
gasesti si poze cu el in mesajele anterioare... nu-ti place sa-l salvezi tu ?
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

luciamanta

  • Vizitator
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #43 : Marți, 06 Aprilie 2010, 19:23 »
Va felicit pe toate, deoarece aveti cate un animalut sau mai multe chiar. Sunteti nemaipomenite si ma bucur ca v-am cunoscut prin intermedeiul acestu forum.

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Re: Animale, Pasiune si terapie
« Răspuns #44 : Marți, 06 Aprilie 2010, 19:29 »
L-am vazut pe motanul Libby, e f frumos, dar mie imi trebuie un motanel mic, care sa se adapteze la mine acasa. Eu locuiesc la curte si pisica sta afara (nu afara in ploaie), dar nu pot sa-l tin numai in casa. O pisica crescuta in casa nu stiu in ce masura se va adapta.