Autor Subiect: O eticheta ...pripita  (Citit de 11931 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: O eticheta ...pripita
« Răspuns #15 : Joi, 03 Aprilie 2014, 12:41 »
.... dar nici nu poti merge la o intalnire/un resturant cu pantalonii rupti in tur, mirosind a lavanda tripla si emanand o halena bahica de sa cada comesenii pe spate...

Ai ramane surprins de niste oameni relativ "importanti" care erau la a 3-4-5-a "intalnire" (la restaurant) pe ziua respectiva.... "Viata bate filmul".

Offline Aica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: O eticheta ...pripita
« Răspuns #16 : Joi, 03 Aprilie 2014, 12:45 »
Eu am invatat sa nu judec si ma opresc la a avea pareri.
Si mai stiu ceva! Tot ce ne inconjoara este viu, se modifica se transforma, evolueaza, regreseaza... deci si parearea noastra despre ceva se modifica in consecinta; nu trebuie decat sa fim putin atenti.

 


silviu

  • Vizitator
Re: O eticheta ...pripita
« Răspuns #17 : Joi, 03 Aprilie 2014, 12:51 »
daca vine in trening puma, cu jlapi in picere si mirosind a lavanda poa' sa-mi faca si un compendiu al literaturii universale...geaba! nu mai apuc sa stau langa el la masa si sa apreciez ce spune si ce are in cap. n-o sa dau fuga in magazine si sa miros gratis hugo boss, dupa care sa ma intorc la masa si sa ascult asertiunile si savantlacurile eruditului.

Offline Doina

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 289
Re: O eticheta ...pripita
« Răspuns #18 : Joi, 03 Aprilie 2014, 22:27 »
daca vine in trening puma, cu jlapi in picere si mirosind a lavanda poa' sa-mi faca si un compendiu al literaturii universale...geaba! nu mai apuc sa stau langa el la masa si sa apreciez ce spune si ce are in cap. n-o sa dau fuga in magazine si sa miros gratis hugo boss, dupa care sa ma intorc la masa si sa ascult asertiunile si savantlacurile eruditului.

Ai inteles ideea, nu ma-ndoiesc ! Insa tabloul prezentat a avut ''savoarea'' lui !  :applause:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: O eticheta ...pripita
« Răspuns #19 : Marți, 17 Aprilie 2018, 06:05 »
Asa am simtit azi, ca ar fi un subiect interesant, acesta propus de Gigi.
A se citi de la pagina 1.
la un moment sau altul, cred ca fiecare am facut asta, am tras o concluzie, am pus o eticheta... La ce si cui foloseste?
Ce nu putem accepta putem ignora, daca nu ne incalca vreun drept, nu ne afecteaza, nu ne pune in pericol, in vreun fel. Nu e asta principiul de baza al libertatii si tolerantei?
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline drlove

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
  • Sunt o persoana sociabila,comunicativa,educata.
Re: O eticheta ...pripita
« Răspuns #20 : Duminică, 30 Septembrie 2018, 14:36 »
 :oops:se pare ca am intrat pe teren minat >:(
Indeletnicirea anului 2018 este sa judecam si sa barfim orice,despre oricine.Daca nu facem asta,nu existam,nu respiram.
Suntem catalogati functie de interese;sufletul da-l naibii.Pe cine mai intereseaza sentimentele? Contul din banca si disponibilitatea de a cheltui fara a te uita la preturi face parte din asa zisa acceptabilitate din partea partenerului.Logic ca mai exista si persoane oneste cu alte scari de valori,precum respectul,increderea,sinceritatea,devotamentul,iubirea neconditionata dar unde sunt?Scuzati-ma,nu cred ca sunt pe siteuri de socializare sau daca sunt probabil ca stau in espectativa,trag concluzii,analizeaza si actioneaza functie de acea scara de valori.
:*

Offline Pisicuța

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: O eticheta ...pripita
« Răspuns #21 : Luni, 01 Octombrie 2018, 18:01 »
Nu stiu daca este locul potrivit, dar daca fostul sot a plecat dupa 29 de ani de casatorie si vreo 4 inainte cu o ea cu 17 ani mai mica dar vanzatoare la un magazin de haine second hand oare ma pripesc sa ii pun ei o eticheta sau...lui? El cu studii superioare si cu functie de conducere...
Ma pripesc?
Orice scoate pe gura ea...tot a haine second o sa miroasa...

Offline giculino

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
Re: O eticheta ...pripita
« Răspuns #22 : Luni, 01 Octombrie 2018, 21:03 »
Nu stiu daca este locul potrivit, dar daca fostul sot a plecat dupa 29 de ani de casatorie si vreo 4 inainte cu o ea cu 17 ani mai mica dar vanzatoare la un magazin de haine second hand oare ma pripesc sa ii pun ei o eticheta sau...lui? El cu studii superioare si cu functie de conducere...
Ma pripesc?
Orice scoate pe gura ea...tot a haine second o sa miroasa...

din toată tărășenia asta , trebuie să tragi mai multe concluzii, una dintre ele ar fi despre ce  avea respectiva și nu aveai tu ca să-l determini să fie în continuare cu tine..... el și-a coborât statutul social, dar poate e mai fericit... eu am plecat de la lingură și furculiță, din dragoste, și după 15 ani a crezut că e mai bine să plece cu altul și să strice psihicul a 2 copii

Offline Pisicuța

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: O eticheta ...pripita
« Răspuns #23 : Luni, 01 Octombrie 2018, 23:17 »
Giculino, tu înțeleg ca ți-ai făcut bilantul? 😊
Da, ea are 30 și de ani, iar eu nu mai am atâția...😔
Îmi pare rău pentru tine, ca și pentru mine...
Eu îmi doresc sa ajung sa ii mulțumesc în gând că m-a "eliberat"  *|*
Uite așa am descoperit SC.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: O eticheta ...pripita
« Răspuns #24 : Marți, 02 Octombrie 2018, 07:09 »
Buna, tuturor. Nu vreau sa va descurajez, pisicuta si giculino doar sa mentionez ca titlurile si postarile initiale ale topicurilor indica tema discutiei.
Cred ca postarile voastre se potrivesc doar partial aici.
Desi, am putea spune ca e pripit sa judecam un om dupa locul de munca. Cine stie cum o fi ajuns o persoana sa lucreze la SH.

„De ce suntem tentati noi oamenii, sa judecam o persoana imediat, fara sa o ascultam, fara sa-i acordam circumstante atenuante?”
„De ce o etichetam si dam verdicte fara sa-i intelegem motivatia comportamentului?”




Pana nu stim mai multe despre persoana, e greu, poate si nedrept sa punem o eticheta. Nu?

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Edith

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 177
Re: O eticheta ...pripita
« Răspuns #25 : Vineri, 16 Noiembrie 2018, 19:15 »

   :)Ce straniu este omul....
      Sa se nasca  nu cere,
     Sa traiasca nu stie
    Si sa moara  nu vrea !