Autor Subiect: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013  (Citit de 47476 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #30 : Miercuri, 07 August 2013, 15:31 »
tema pentru participantii de la Tara Luanei de la Getaaaa ... invata-ti coregrafia de la melodia " (The video's owner prevents external embedding)" ; 
informatie primita de la Lucian, se stie....  ;D

Codrin, noi venim, tu ce faci?!

Offline liliana m

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #31 : Luni, 12 August 2013, 14:53 »
Am achitat si eu, ne revedem... curand  :)... si sper sa fie si mai bine, si mai bine !!!  :yeah:

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #32 : Luni, 12 August 2013, 15:45 »
Am achitat si eu, ne revedem... curand  :)... si sper sa fie si mai bine, si mai bine !!!  :yeah:

sigur va fi asa ...  *|*  :dance:  :yeah:

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #33 : Sâmbătă, 17 August 2013, 12:16 »
Mimi, de care manusi avea? din panza?!
Nu,Geta,nu manusi de pinza ,caci prin alea trec tepii rugilor de catina.Manusi de schi avea Diana ! Am achitat si eu avansul, mi-am spalat bocancii asa ca abia astept reintilnirea cu Poiana Cozanei,cu fragmentul de disc solar,cu maretul cub.

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #34 : Duminică, 18 August 2013, 20:40 »
Buna tuturor!

A intervenit o problema de sanatate si nu mai pot merge in Tara Luanei. Am platit avansul de 200 lei.

Daca exista cineva care imi poate ocupa locul, atunci va rog sa ma contacteze pe adresa de mail dinu.geta3@gmail.com.
O voi anunta si pe Samiza.

Multumesc!  :)




Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #35 : Luni, 19 August 2013, 19:27 »
Buna Geta,
merg eu in locul tau, ma inscriu acum, apoi rezolvam celelalte probleme, ok ? .... ma voi inscrie si la microbuzul din Sibiu si voi ruga sa-mi  rezerve camera la Sibiel .... mmmm ..... ca merg si la Sarbatoarea recoltei si la Spa Ungaria  ......   :-\ ... sper sa gasesc solutii ......  te pup Geta, ai grija de tine 

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #36 : Luni, 19 August 2013, 20:55 »
Buna Geta,
merg eu in locul tau, ma inscriu acum, apoi rezolvam celelalte probleme, ok ? .... ma voi inscrie si la microbuzul din Sibiu si voi ruga sa-mi  rezerve camera la Sibiel .... mmmm ..... ca merg si la Sarbatoarea recoltei si la Spa Ungaria  ......   :-\ ... sper sa gasesc solutii ......  te pup Geta, ai grija de tine

Buna Tania!  :kissing:

Am trimis mail lui Samiza cu modificarea.

Multumesc frumos!  :flori:

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #37 : Luni, 02 Septembrie 2013, 07:20 »
Buna dimineata,
Nu mai pot merge in excursia in Tara Luanei. Daca este cineva care doreste sa mearga in locul meu ,rog sa ma contacteze pe adresa de e-mail gina.lupu64@yahoo.com
(Am platit avansul de 200 lei)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #38 : Luni, 02 Septembrie 2013, 07:35 »
ella, imi pare rau ca nu mai poti pleca, o sa fie o excursie super! Acum, in Delta, am vorbit cu mai multe fete care sunt inscrise (si cu un baiat  :) ) si m-au convins si pe mine sa merg... Tocmai voiam sa o sun azi pe Samiza sa-i spun sa ma aiba in vedere daca renunta cineva... Ti-am scris pe e-mail.

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #39 : Luni, 02 Septembrie 2013, 08:40 »
Multumesc, Mari_a !
Ti- am trimis mail.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #40 : Luni, 02 Septembrie 2013, 09:45 »
Cei care doriti sa va mai inscrieti la Tara Luanei, luati legatura cu Samiza, la 0745106526. Este posibil ca din extinderea pensiunii cu inca 2-3 camere sa mai fie locuri disponibile. :)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #41 : Luni, 02 Septembrie 2013, 09:48 »
Ella, azi dupa-amiaza, cand am de facut niste curse pe la mai multe banci, o sa-ti trimit in cont cei 200 de lei avans si o sa o rog pe Samiza sa faca schimbarea de nume in lista.   :-*

Offline ingrid

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #42 : Luni, 02 Septembrie 2013, 10:39 »
Buna! As merge si eu in aceasta excursie, dar va rog pe cei care cunosc traseul spuneti-mi cat este de greu, de abrupt...... Ai nevoie de conditie fizica? cate ore se merge ?

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #43 : Luni, 02 Septembrie 2013, 12:28 »
Pentru că Gigi vorbește de o ”reeditare” a excursiei, pot doar să presupun că descrierea de la excursia din vară e valabilă și acum.

”Precizari:
Programul are sa fie unul specific de munte. Traseele sunt medii si peste medii , astfel ca este necesara o pregatire si forma fizica corespunzatoare, de asemenea se impune echipament de munte: bocanci sau ghete pe glezna, pantalon si bluza elastica, bat trekking. Am rugamintea ca cei care doresc sa participe sa-si evalueze obiectiv forma fizica, astfel incat sa nu avem acolo situatii de intarzieri de orar. Traseele sunt relativ lungi, ceea ce nu da posibilitatea decat a pauzelor la obiective, cand se face vizitarea. In rest trebuie mers in continuu si nu este posibil, asa cum precizam, sa avem persoane care incetinesc din mers, grupul. Suntem ghidati, acesta este un lucru foarte important, pt ca astfel avem o evaluare a pozitionarii noastre in traseu, permanenta.”

detalii pe: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1488.0.html

 ::)

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #44 : Luni, 02 Septembrie 2013, 13:47 »
Pentru Ingrid,
Nu te poate speria traseul daca iubesti salbaticia si oarecum intoarcerea in timp !
In muntii Buzaului multe locuri sunt spectaculoase si e greu sa intelegi, chiar si oamenii locului
au uneori temeri !Legendele se tes una cate una de te cuprind adesea fiorii, doar inima , saraca,
te impinge la cunoastere !Munteanul e om aprig, mai putin vorbaret, inchis in el si in timpul lui !
 E bine ca aveti ghid !Daca ai incaltari bune si sete de munte, vei respira  odata cu grupul !