Autor Subiect: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013  (Citit de 47438 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #135 : Luni, 07 Octombrie 2013, 18:42 »
Murandra: chiar ca ciudata poveste !  :o

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #136 : Luni, 07 Octombrie 2013, 20:08 »
O bucurie a toamnei, o revarsare superba de culori am lasat acolo, in urma, in Tara Luanei...
























Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #137 : Luni, 07 Octombrie 2013, 20:17 »
Murandra ai dreptate, nu-mi pot explica nici eu, cu ce usurinta am urcat muntii Buzaului, cred ca exista multa energie in acea zona ..... ma bucur ca ai ajuns (ati ajuns) cu bine acasa ....... va pup pe toti ..... sa-mi trimiteti poze .... pe ale mele le veti primi dupa 15 octombrie

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #138 : Luni, 07 Octombrie 2013, 20:23 »
Vizibile sau nu, palpabile sau mai putin, efectele energiilor din Tara Luanei sunt incontestabile. Acumulatorul lui Iulian descarcat aproape instantaneu pe Varful Turtudui, bateria de le smartphone-ul meu care de regula ma tine o zi intreaga in conditiile a 400 - 500 de fotografii, vorbit 30 -60 minute, si folosire de date, acolo, in prima zi nu m-a tinut mai mult de 100 de poze si s-a descarcat vazand cu ochii, fara sa vorbesc, fara date, cu multe functii dezactivate...Ceva este. Nu stiu ce si nici nu vreau sa speculez. Ma rezum doar la a spune ca mai vreau sa ajung acolo, asa ca in primavara voi fi din nou in compania Dianei, pe potecile Muntilor Buzau.

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #139 : Marți, 08 Octombrie 2013, 10:56 »
O... orhidee din Tara Luanei  ::)

silviu

  • Vizitator
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #140 : Marți, 08 Octombrie 2013, 14:00 »
in prima poza e o orhidee? wow! mie imi pare a fi altceva :-\ o fi efectul energiilor :blush:

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #141 : Marți, 08 Octombrie 2013, 14:04 »
Nimic nu e ceea ce pare a fi, dar tot ceea ce pare a fi, este!  :D

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #142 : Miercuri, 09 Octombrie 2013, 18:13 »
... nu ma pot desprinde de acele locuri … nu ma gandesc decat la Tara Luanei si la … Diana, o adevarata amfitrioana a acelui taram incarcat de istorie, mister si sublim … ma uit la poze, ii rasfoiesc cartea si ma simt privilegiata ca am putut sa colind acele meleaguri in niste zile atat de frumoase, atat de speciale …

ma simt fericita si plina de iubire asa cum m-am simtit dupa ce am parasit Chilia lui Dionisie Torcatorul cand as fi imbratisat pe toata lumea ...

ma simt plina de energie si bucurie asa cum m-am simtit dupa popasul pe Vf. Turtudui ...

sunt fericita ... cu siguranta am sa revin in acele locuri ... nu stiu cand, poate la primavara, poate intr-o alta toamna ... nu stiu, candva ...


Offline Sherban

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
  • Just do it!
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #143 : Vineri, 11 Octombrie 2013, 19:07 »
O bucurie a toamnei, o revarsare superba de culori am lasat acolo, in urma, in Tara Luanei...

o nebunie de culori de toamna, fiecare e un tablou in parte...off..de ce n-am mers iar cu voi :(
rugaminte admin si daca nu cer prea mult, cand ai timp si daca nu e prea complicat, pozele de mai sus, doar peisaje, daca le-as primi si eu pe mail rroxa74@yahoo.com.. si cu mii de multumiri de la un om care iubeste toamna!!
Everything changes..

Offline nuska

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 44
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #144 : Vineri, 11 Octombrie 2013, 23:14 »
buna GIGI,am primit pozele si-ti multumesc inca o data.ferice de cei care au mers.pur si simplu vad,revad si compar .Tara Luanei e minunata si primavara si toamna.la anul pune vara.
fericire

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #145 : Sâmbătă, 12 Octombrie 2013, 08:17 »
Roxana, eu sunt plecat acum in Ungaria, cand ma intorc, dupa 2-3 zile de ,,must to do'', am sa-ti transmit fotografiile. Mai am de transmis celor care nu au reusit sa descarce in timp util...

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #146 : Sâmbătă, 12 Octombrie 2013, 09:16 »
   Eu le-am descarcat si iti multumesc !

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #147 : Sâmbătă, 12 Octombrie 2013, 18:50 »
imi place sa fac poze ... muuulte poze
dar niciodata nu am fost mai multumita de pozele mele ca acum cand stiu ca ele v-au bucurat si pe voi ...
si niciodata bucuria nu a fost mai completa ca acum cand atat de multi mi-ati transmis multumirile si aprecierile voastre ...
... cred ca aparatul foto digital a fost inventat pentru mine  ;) ... cand foloseam camera clasica cu film mereu primeam reprosuri cand mai inseram cate o poza "aiurea", cu peisaje, in albumul foto ... "asta e facuta de tine" ... iar eu chicoteam ghidus ca un copil incantat de trasnaia facuta ...

va multumesc   :kissing:    si nu, nu am gresit topicul ... sau  ::)
 :)  :)  :)

Mari_a

  • Vizitator
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #148 : Duminică, 13 Octombrie 2013, 22:20 »
Multumesc Iulian pentru film! Super, ca de obicei! :)
Si Ana Maria P!!!!!! Splendide poze!
 :bow:   :-*

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #149 : Luni, 14 Octombrie 2013, 12:44 »
Foarte, foarte frumos filmuletul, Iulian ! O amintire extraordinara despre Tara Luanei si prietenii din Singles Camp :)
Ce mi s-a mai parut genial  ... fundalul sonor !!! Are parfum de istorie  :) La una din melodii, am avut pentru o clipa sentimentul ca ma uit la un documentar cu si despre pionieri ...  :smitten:
 :kissing: