Autor Subiect: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013  (Citit de 47485 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline murandra

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 110
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #15 : Marți, 30 Iulie 2013, 23:38 »
Sunt happy, am schimbat laptopul de servici cu ala personal si pot folosi emoticoanele  *|*

M-as bucura tare mult sa ne intalnim din nou Geta  :D Sa mai facem un party marca Sasca  :yeah:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #16 : Miercuri, 31 Iulie 2013, 06:41 »
O sa va intalniti cu siguranta!  :thumbup:
Cei care au fost in primavara acolo isi amintesc cred ca se mai lucra la etaj, la cateva camere. Am sunat ieri pe Nicoara si mi-a spus ca le-a finalizat si dat in folosinta acum 2 saptamani. Deci putem sa mergem pe extindere.
Mai jos postez o lista cu inscrierile la aceasta actiune, cu mentiunea ca nu este cea finala, mai pot aparea modificari, pt ca nu toata lumea din tabelul de mai jos a achitat. Se poate ca unii dintre cei care nu au achitat avansul sa se razgandeasca, iar locul lor sa fie luat de altii. Si atunci evident ca lista va arata altfel.
Oricum rezervarile raman deschise... :) Limitate initial la 20, au acum o extensie de 6 locuri. Deci 26 de locuri

1   Elena D    Oltenita   
2   Mihaela M   Braila
3   G Mona   Bacau
4   M Raluca Andrada   Bucuresti
5   Liliana M   Bucuresti
6   S Camelia   
7   G Brindusa   Iasi
8   Z Crina   Bucuresti
9   Oana P   
10   V Corina   Bucuresti
11   G Dana   Bucuresti
12   M Marilena   Voluntari
13   Doina F   Bucuresti
14   P Ana Maria   Bucuresti
15   S Luciana   Bucuresti
16   Teofilia Z   
17   L Gica   Alexandria
18   N Marusia   Bucuresti
19   Angela C   Bucuresti
20   P Beatrice   Bucuresti
21   Ana Maria T   Bucuresti
22   A Codrin   Brasov
23   Geta D   Bucuresti

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #17 : Miercuri, 31 Iulie 2013, 20:11 »
  Buna,Ella,nu te inseli,Mimi a fost la Cozia.De acolo e si poza de la profil.Ma voi bucura sa te revad in taramul magic numit Tara Luanei!Inca un amanunt e acela de a avea ceva banuti la voi,fiindca in eventualitatea ca va va placea ce veti vedea si veti auzi ,cartea Dianei ,care se poate procura direct de la sursa,contine mult mai multe amanunte si informatii pt.care noi nu vom avea timpul necesar.In plus de asta,de la Muzeul Chihlimbarului va puteti cumpara obiecte lucrate din chihlimbar de acolo,despre care se spune ca e magic...

Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #18 : Miercuri, 31 Iulie 2013, 20:31 »
Gata, am achitat si eu avansul!  *|*

Mimi, ce pret are cartea Dianei Gavrila? Tu ti-ai cumparat-o?

Offline lumiere

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 67
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #19 : Miercuri, 31 Iulie 2013, 22:49 »
La excursia din Apuseni atatea am auzit despre Muntii Buzaului ca m-au facut fetele curioasa :)
Chiar, si pentru mine este o provocare: pe de o parte, legat de misterul si farmecul locurilor, iar pe de alta parte, nu stiu care e gradul de dificultate al traseului. Cine a fost acolo, dintre fetele cu care am mers in Apuseni, sau la Cheile Nerei?

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #20 : Joi, 01 August 2013, 20:50 »
 Da,Ana-Maria , am cumparat-o fara sa clipescc.Costa 60 lei,iar chilimbarul de la muzeu costa de la 15 lei-pina la 1,5-2.5 mil.-depinde cit de mare e obiectul confectionat .

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #21 : Joi, 01 August 2013, 20:56 »
 Traseul nu e greu. Noi l-am facut pe o ploaie pe alocuri torentiala.Aveti grija sa aveti incaltari de schimb,caci daca ne apuca iar ploaia,noroiul va fi peste glezne.Si niste manusi ar fi bune,fiindca sunt multe crengi si rugi de catina care va pot zgiraia sau intepa.Diana avea si manusi si niste cizmulite de cauciuc .

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #22 : Sâmbătă, 03 August 2013, 22:12 »
Multumim pentru sfaturi,Mimi !  :flori: O sa tin cont de ele. Mai e putin pana in octombrie...

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #23 : Sâmbătă, 03 August 2013, 22:27 »
Traseul nu e greu. Noi l-am facut pe o ploaie pe alocuri torentiala.Aveti grija sa aveti incaltari de schimb,caci daca ne apuca iar ploaia,noroiul va fi peste glezne.Si niste manusi ar fi bune,fiindca sunt multe crengi si rugi de catina care va pot zgiraia sau intepa.Diana avea si manusi si niste cizmulite de cauciuc .

Mimi, de care manusi avea? din panza?!

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #24 : Sâmbătă, 03 August 2013, 22:53 »
Draga Gigi, la pensiune vom avea muzica?!  :worthy:  ca eu ma duc pe la vecini  :strong:

lucian75

  • Vizitator
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #25 : Sâmbătă, 03 August 2013, 23:01 »
de cea mai buna calitate Geta,cum rar mai auzi azi...adica desteptarea in cantatul solistului cocos,ciripitul corului de pasarele sau cantarea cucului singuratic :)

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #26 : Sâmbătă, 03 August 2013, 23:15 »
de cea mai buna calitate Geta,cum rar mai auzi azi...adica desteptarea in cantatul solistului cocos,ciripitul corului de pasarele sau cantarea cucului singuratic :)
Sa inteleg ca com avea ceas desteptator in stare naturala   :D
Sunt obisnuita, tinand cont ca am animale care ma trezesc dimineata sa le dau sa manance.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #27 : Duminică, 04 August 2013, 06:29 »
Geta, acolo...n-avem vecini. Suntem in varful dealului, ultima cladire di sat...A, nu era sa uit, mai este un batran care sta intr-o casuta la vreo 300 m in sus. Cu muzica o sa fa ok aici, au statie, duc laptop-ul, asa ca  *|* *|* *|*

Offline Geta D

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 331
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #28 : Duminică, 04 August 2013, 08:23 »
Geta, acolo...n-avem vecini. Suntem in varful dealului, ultima cladire di sat...A, nu era sa uit, mai este un batran care sta intr-o casuta la vreo 300 m in sus. Cu muzica o sa fa ok aici, au statie, duc laptop-ul, asa ca  *|* *|* *|*
Multumesc Gigi!  :kissing:

Offline Mimi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 378
Re: Cu Diana Gavrila in Tara Luanei. Muntii Buzaului 3-6 octombrie 2013
« Răspuns #29 : Duminică, 04 August 2013, 13:04 »
 Geta,sa stii ca si fara muzica e bine.Locurile acelea iti dau atat de mult de gandit ,incat nu stiu daca iti mai trebuie muzica.Noi,in Mai ,am avut concert de tunete si joc de lumini cu fulgere,exact ceea ce ne trebuia ca sa ne pregateasca pt. ceea ce am vazut si auzit in zilele ce au urmat.
Ella,sfaturile le-am dat cu drag si uite,pe masura ce imi mai aduc aminte cite ceva,mai spun.La pensiune nu este semnal pt.tel.mobil.Anuntati-ca cunostintele ca nu puteti lua legatura cu ei decit foarte greu si accidental,de la stalp,sau pe traseu.Tot din aceasta cauza ,daca nu va inchideti telefoanele,bateria se va duce mai repede decat de obicei,asa ca nu va uitaiti incarcatoarele acasa.