Autor Subiect: Revelion Singles Camp 2014  (Citit de 109611 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #330 : Marți, 07 Ianuarie 2014, 10:25 »
Ohhh, n-am vrut sa deschid borcanul cu nostalgii, Ani Marie... :-[ Tocmai il inchisesem bine si-l "pitulasem" pe cel mai de sus raft... ::)
Morandi imi placea mult cand eram mic - mic. Parintii mei il ascultau pe la chefuri, iar eu "petrecaret" din fire, pe acolo, printre ei... :dance:
Mi-a ramas intiparit in minte...Ca de altfel multe melodii si cantareti de pe vremea aceea...Aaaa, dar eu sunt batan, ce va povestesc eu voua de muzica din '65... ??? Oricum ascult aproape orice cu placere. Orice nu inseamna manele, muzica din aia sarbeasca prelucrata pt petreceri, populara comerciala si chiar si populara ascult mai putin, sa nu fie in exces...Acolo 3-4 melodii...Nu stiu sa joc, n-am ascultat la mine in casa niciodata populara, asa ca din pacate nu este ceva care sa ma incante foarte mult. Sunt insa doine, balade populare care-mi plac foarte mult...Va spuneam ca Mocirita cu trifoi si Ana zorile se varsa, in variantele originale as asculta oricand...

Ani Marie, inca n-am primit...le-ai transmis pe posta? Banuiesc pt ca prin wetransfer este imposibil...Orice filmare bruta are peste 2 GB...Doar dupa montaj si resize, ajunge sub...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #331 : Marți, 07 Ianuarie 2014, 10:44 »
Acum ca am aflat de aici despre Emanuel Cirstea l-am cautat si eu . Se pare ca se indreapta spre o cariera muzicala frumoasa. Cat despre Adina, ce sa spun -  m-a incantat mult ca a fost la inaltime si a reusit sa improvizeze ad-hoc un dans cu Emanuel de parca ar fi fost dansatoare profesionista. Daca Emanuel e obisnuit cu scena,  Adina banuiesc ca nu face asta in fiecare zi asa ca mi-a placut cu atat mai mult felul in care a dansat.  :)
Si Gigi, bine ca nu l-ai lasat pe Emanuel sa ne-o “rapeasca” pe Adina.  :giggle:

Offline lucian

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 61
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #332 : Marți, 07 Ianuarie 2014, 17:09 »
almi_gabi,imi pare atat de rau ca nu ti-am cerut cateva sfaturi scurte legate despre fotografiat...poate totusi reuseam si eu niste poze mai bune...

cand te-am intrebat despre aparatul tau de fotografiat..ai spus ceva..si bine ai spus..nu numai  aparatul conteaza neaparat...ci si persoana din spatele camerei...

Offline lucian

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 61
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #333 : Marți, 07 Ianuarie 2014, 21:48 »
Dupa ce am postat despre Emanuel revin cu singura melodie postata pe net cu acordul lui Viorel...
va invit sa inchidem ochii si sa retraim clipele minunate din timpul recitalului lui Viorel.

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>


Melodie compusa de Viorel pe versurile lui CV Tudor.


Offline adina85

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #334 : Marți, 07 Ianuarie 2014, 22:20 »
FRUMOS FRUMOS FRUMOS , angelic........multumesc Lucian, chiar am retrait momentul :applause:

Offline geo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #335 : Marți, 07 Ianuarie 2014, 22:48 »
Multumim Lucian, multumim Viorel! :applause: :applause:

CristianT

  • Vizitator
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #336 : Miercuri, 08 Ianuarie 2014, 08:20 »
Acum ca am aflat de aici despre Emanuel Cirstea l-am cautat si eu . Se pare ca se indreapta spre o cariera muzicala frumoasa. Cat despre Adina, ce sa spun -  m-a incantat mult ca a fost la inaltime si a reusit sa improvizeze ad-hoc un dans cu Emanuel de parca ar fi fost dansatoare profesionista. Daca Emanuel e obisnuit cu scena,  Adina banuiesc ca nu face asta in fiecare zi asa ca mi-a placut cu atat mai mult felul in care a dansat.  :)
Si Gigi, bine ca nu l-ai lasat pe Emanuel sa ne-o “rapeasca” pe Adina.  :giggle:
Adina a fost cea mai tare la faza aceea. A dansat mai bine decit cele doua tipe care il ajutau sa isi faca numarul si care erau cam tepene. :o

CristianT

  • Vizitator
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #337 : Miercuri, 08 Ianuarie 2014, 17:41 »
Intotdeauna asociez momentele placute cu cate o imagine si cu cate o melodie...De la Govora imi ramane imaginea in care-l ascultam cu totii, asezati pe covorul din restaurant, pe Viorel. Iar melodia care-mi rasuna si acum in minte este Mocirita cu trifoi... Este cred cea mai frumoasa linie melodica romaneasca si cea care iti da cel mai puternic fior ca esti de aici...




Nu pot decit sa subscriu. Pentru cei care nu stiu pentru mine este melodia dorului de acasa. In Germania m-am trezit fredonind-o din senin. O prinsesem din Profetul, aurul si ardelenii. Mirosul de fin cosit avea iar efect lacrimogen.

CristianT

  • Vizitator
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #338 : Miercuri, 08 Ianuarie 2014, 17:47 »
Am inceput sa scriu un articol de spre Horezu...Nu-mi ajunge cred o saptamana sa descriu ce se poate vedea acolo...
Si nu am fost nici la Arnota, Polovragi, Govora sau Surupatele. Sau in comuna de ciobani veniti de peste munte, Vaideeni, initial Vaideei.
Se pot face drumetii frumoase din valea Cheii (linga Olanesti) de la manastirea Cheia pe la schiturile Patrunsa si Patrunsa pe sub virful Buila Vinturarita in valea otasaului la Barbatesti. Poate faci vre-un traseu Gigi.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #339 : Miercuri, 08 Ianuarie 2014, 18:50 »
Am facut deja un pic de loc, la inceputul lui septembrie... :) Ai anticipat...Urma sa comunic...Prea mi-a placut zona si sunt convins ca o sa placa multora... :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #340 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 11:21 »
Pe dumul spre Sibiu am facut un scurt ocol pe la Manastirea Bistrita si la intrarea in Cheile Bistritei, acolo unde se afla crucea sapata in stanca. Despre care Stefan ne povestea ca era unul dintre locurile de rugaciune ale Reginei Maria.
In toamna o sa ajungem acolo, intr-o actiune la care ma gandesc sa o organizez sau la inceput de septembrie sau in octombrie. Pana atunci, niste imagini pe care le-am surprins:















Vara cred ca drumul prin chei este o minunatie...

CristianT

  • Vizitator
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #341 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 13:00 »
Bravo Gigi, si eu voiam sa pun niste fotografii de la Bistrita.
Pot sa iti mai arat niste drumuri si locuri frumoase, dar doar daca ma iei cu tine.  ;)

Desi mai tirziu :( vreau si eu sa va zic niste vorbe de suflet despre Revelion. A fost prima data cind am facut revelionul in acest mod adica organizat de o firma de turism si cu un grup MARE din care cunosteam doar doua persoane: pe Mihaela si pe Gigi din excursia in Croatia. M-am simtit ca si cum l-as fi facut alaturi de prieteni vechi. Este meritul vostru: al organizatorilor si al participantilor.  Momentele faine facute cu tot sufletul ca recitalul lui Viorel, numarul combinat de dans si cintat :D Adina & Emanuel, finalizat cu roata lui Gigi  :happy:, Mociorita cu tri foi, tradafirii lui Lucian, cei 3 sufletisti din Horezu si ceea ce ne-au impartasit ca si o gramada de alte mici fapte, gesturi si vorbe au dat un farmec special celor citeva zile si ne-au aratat o Romanie profunda, ca sa il citez pe Dan Puric, care sper sa ramina mereu a oamenilor ca noi. Va multumesc si sper din tot sufletul sa ne revedem! Cit mai repede!

PS Nu pot sa uit sa mentionez farmecul locurilor. Nu ca familia mea se trage de acolo...  ;)

PS1:Adina pot sa postez si poze din Bucuresti care sa iti arate(si nu numai tie, stiu eu ce zic cei din fosta capitala culturala europeana  :), si partial au dreptate) un altfel de Bucuresti mai frumos. Din pacate sunt fragmente de cladiri vechi si colturi de strada pe care nu le vedem din cauza griului general, murdariei, ciinilor vagabonzi si stridentei mitocanului parvenit(sau nici macar). In plus noi bucurestenii suntem mereu grabiti fara sa ne mai uitam in sus spre cer sau la ce e in jurul nostru.

PS2: Multumiri celor doua muze ale drumului de venire(partial) si de intoarcere la/de la Govora Iulia si Gabi pentru placuta prezenta.

PS3: Multumiri si colegului meu de camera, Cristi, pentru prezenta discreta (mai putin sforaitul  :o) si amabila,  si pentru toleranta.

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #342 : Joi, 09 Ianuarie 2014, 22:31 »
Multumim Tania si Opti pentru cuvintele frumoase
Visez sa ne vedem intr-un cadru de basm la o serata , intr-un concert de muzica live cu interpretarea unui solist cunoscut noua > Dl.Viorel :applause: :applause: :yeah:
Ma bucur Adina ca m-am tinut de promisiune si ..... am reusit sa te indragesc  :-* ;    iar tu ai reusit sa te simti bine, ma bucur inca o data, pentru ca meritul este al tau !!   :applause:  :thumbup:

Offline adina85

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #343 : Sâmbătă, 11 Ianuarie 2014, 17:38 »
Da Cristi, ce pot spune, ai dreptate in privinta orasului nostru natal  :),totusi cu o mentiune ,cred ca are nevoie de o resuscitare serioasa, lipsesc niste elemente importante pentru a trai normal , unul dintre ele e chiar oxigenul, e de o calitate din ce in ce mai joasa , estetic vorbind da, sunt cladiri cu o arhitectura impresionanta si sunt locuri unde mai gasesti ceva din Bucurestiul de altadata care si mie imi plac  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #344 : Marți, 14 Ianuarie 2014, 19:13 »
Am transmis lista participantilor si adresele de Email. Sper sa fi ajuns la toata lumea. Cine nu a primit, doua degete sus...si mai trimit odata!  :)