Autor Subiect: Revelion Singles Camp 2014  (Citit de 110247 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline sabina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #135 : Sâmbătă, 07 Decembrie 2013, 22:31 »
Lista de microbuz este inchisa, odata cu ultima inscrisa:
1. Adriana Mihaela
2. Dana Alexandru - Magurele
3. Corina Macovei
4. Cristina Iosup
5. Aurelia Tudora
6. Diana Ardelean
7. Gabriela A
8. Elena D
9.Adina Bucur
10.Claudia Maracinei
11. Sabina Dragomir
12. Mihaela Nicolescu
13. Elena Dumitru
14. Florica Deacu
15. Mihaela Dobre
16. Crina Zdravcu
17, Sfirlea Maria
18. Ghica Alexandra
19. Ramela Popescu - Ploiesti
20. Liuba
Deci nu mai sunt locuri pt microbuz.
Cat costa, cand si cum platim?

Offline sabina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #136 : Sâmbătă, 07 Decembrie 2013, 22:34 »
Intrebare - intrebatoare: sunt printre voi, persoane care au hooby pictura, fotografia sau in general artele aplicate? Vreau sa pregatim ceva si am nevoie de sprijinul vostru, a celor care creaza ca hobby sau ca profesionisti.

De asemenea tot ca si fun, vom face si o tombola. Asa ca pregatiti fiecare cate un obiect haios pe care sa-l aduceti cu voi.
Despre ce e vorba?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #137 : Duminică, 08 Decembrie 2013, 06:35 »
Am facut o calculatie aproximativa, aici pe topic, este in jur de 2000 RON/microbuz. Fiind 20 persoane inseamna 100 RON dus si intors. Asta cu conditia sa vina toata lumea care s-a anuntat. Factura o aduce soferul la Govora, iar acolo o sa adunam banii de la cei care ati venit cu microbuzul si o sa-i dam direct lui.

La a doua intrebare, cea pe care ai pus-o referitor la postarea mea in care doream sa stiu daca sunt printre voi pasionati - hobby sau profesionisti - de pictura, fotografie etc si tombola fun care se va organiza nu stiu ce sa raspund, nu-mi dau seama la ce se refera. Fac niste precizari suplimentare, poate asta doreai sa stii:
- pt partea cu arta. Doresc sa usurez interactivitatea intre voi si cea mai buna metoda este comunicarea. Si avand in vedere profilul vostru, comunicarea se face in general tematic, nu "cum e vremea", "cum ai dormit" etc. De arta mai toti suntem interesati, fie ca stim sa facem ceva sau suntem doar admiratori. De aceea este foarte bine venit un tip de prezentare de creatii, sub forma unei mici expozitii. Sunt acolo la hotel mai multe sali, asa ca putem amenaja ceva ad-hoc. Nu cu pretentii, ci ceva simplu. De aceea ii invit pe toti cei care fac ceva: decoratii, pictura, fotografie (trebuie printate lucrarile), arta manuala sa-si prezinte in cadrul unei mici expozitii cateva lucrari.
- tombola este ceva intalnit la astfel de ocazii si pentru a face un moment vesel, ziceam ca fiecare sa aduca  ce considera ca ar putea surprinde pe ceilalti. Ceva ieftin evident, dar sa fie cat se poate de haios. Folositi-va un pic imaginatia si va iesi ceva fun!

Lucrez acum la programul d revelion si incerc sa gasesc cat mai multe alternative si activitati. Care sa va ocupe timpul in mod placut si sa va puna usor in comunicare unii cu altii. Sunteti de data aceasta multi si partea asta de cunoastere intre voi este esentiala. Sunteti cateva grupulete, dar intentia si dorinta mea este sa fiti...UN GRUP!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #138 : Duminică, 08 Decembrie 2013, 09:21 »
Incepand de azi am sa fiu mai mereu aici, pentru ca vreau sa va prezint cate ceva din ce se poate face la Govora si ce doresc sa organizez. O sa am evident nevoie si de feed-back-ul vostru, al participantilor, pentru a putea contura actiunile. Nu in ultimul rand, cati ati fi interesati de fiecare propunere din program.

Hai sa vedem in primul rand cam ce timp avem...

Deci ajungem in 29.12, undeva spre dupaamiza - seara. Mai intai cazarea, apoi ne vom intalni in zona de receptie - restaurant, pentru a ne cunoaste. Apoi masa si o prima petrecere, asa de bine cunoscut, intalnit... :) Asta inseamna ca in 29 nu se organizeaza nimic outdoor. Oricum vom iesi in parcul hotelului, este o zona tare frumoasa si linistita.

Avem intreaga zi de 30 dec, jumatate din 31 dec si dupa amiaza zilei de 1 ianuarie, pt excursii si iesiri in zona. Iata care sunt obiectivele principale din jurul Govorei:

Rezervatia Muzeul Trovantilor Costesti (Costesti, jud Valcea) - 24 de km

Centrul de olarit Horezu (Horezu, jud Valcea) 30 km de Govora

Manastirea Hurez (Horezu, jud. Valcea) - 30 km de Govora

Manastirea Govora (comuna Mihaesti, jud Valcea) - 6 km de Govora

Manastirea dintr-un lemn (localitatea Babeni, jud. Valcea) - 15 km de Govora

Obiectivele vor fi incluse in 2 trasee de cate o jumatate de zi. Maine am sa iau legatura la hotel sa vad in primul rand ce optiuni de organizare ne pot ei oferi. Daca nu se potriveste cu ceea ce-mi doresc sa va arat, o sa ma ocup eu de partea de transport pana la obiective.

Statiunea Govora a intrat acum cativa ani intr-un program de reamenajare, o sa gasiti o localitate curata si aranjata si care invita la plimbare. Are un parc mare central, unde vara e plin de veverite si un traseu de promenada catre izvoare, pe distanta la vreo doi km. Deci pentru cei care sunt activi si iubesc aerul curat si miscarea, locul are sa fie o adevarata binefacere...

Evident ca nu vom putea avea un program comun pt 75 de persoane, e imposibil sa putem mobiliza pt fiecare activitate propusa pe toata lumea. Unii vor vrea sa se odihneasca, altii doar sa se plimbe, altii prefera sa ramana la hotel sa faca o baie calda si un masaj. Eu am sa va fac propunerile de activitati, voi va alegeti. Doar ca asta va trebui facut un pic din timp, pt a putea evalua numarul de participanti si de a c-da mijloacele de transport adecvate.

Urmeaza ca marti sa primiti toti cei care sunteti inscrisi, un Email care contine informatii si intrebari. O sa am rugamintea sa-mi raspundeti in 2-3 zile, pt a avea timp suficient pt organizarea actiunilor.

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #139 : Duminică, 08 Decembrie 2013, 18:59 »
Tania, cu mare drag. Esti din Timisoara?
Sunt din Resita.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #140 : Marți, 10 Decembrie 2013, 16:55 »
Mai sunt cateva zile si urmeaza sa ne vedem la Govora. Gandurile si ….grijile mele – ca totul sa iasa perfect, sunt deja acolo…Asa ca mai tot adaug cate ceva… ::)

Ceea ce scriu acum pe forum va va fi transmis in seara aceasta si pe Email, pentru ca stiu ca nu toti sunteti foarte familiarizati cu platforma noastra de informare si conversatie... ???

Cate ceva despre program: gazdele noastre ne-au pregatit mai multe surprize, pe care ar fi trebuit sa le tin pentru cand ajungeti acolo, dar pentru ca am considerat ca pentru unele trebuie sa va pregatiti, le…desconspir (nu pe toate!  :))

In 30 incepand cu ora 11.00 pana la 16.00 suntem invitati cu totii la o pomana a porcului. La o pensiune apartinand hotelului si aflata in imediata vecinatate, o sa se pregateasca in fata noastra in mod traditional, un purcel. Intre micul dejun si pomana porcului o sa facem o plimbare pana la parcul central si apoi la izvoare, deci in total vreo 7 ore… pe afara, va trebui deci sa aveti haine groase si incaltaminte calduroasa si comoda.

In 31 o sa ne deplasam, organizat de gazde - deci nu implica nici un cost, cu autocarele pana la Salina de la Ocnele Mari. O sa avem un pranz inedit acolo, in salina! Temperatura de regula in astfel de locuri nu depaseste 10 grade, deci va fi nevoie si acolo sa fiti bine imbracati.

Pe 1, dupa ce reusim sa ne trezim… o sa facem o excursie in zona, pentru a vizita obiectivele apropiate: Manastirea Govora, Trovantii din Costesti, Manastirea Hurez. Pentru a organiza aceasta excursie este nevoie sa stiu cine doreste sa participe. Numarul de doritori va fi comunicat la hotel, pt  inchirierea unui autocar sau a unor microbuze. Pana nu stiu cati o sa participati, nu pot sa va da un tarif nici macar aproximativ. Ce este sigur e ca va fi unul modest, distantele sunt foarte scurte.

Serile 29, 30, 1 o sa fie petrecere la fel ca si in 31. O sa avem o formatie care va veni in fiecare seara, iar printre, muzica mecanica. Pt petreceri sa aveti haine casual, de party, nu va ganditi la nu stiu ce ce garderobe. Pe 31 insa, pentru petrecerea dintre ani, ca intotdeauna, se vine imbracat adaptat unui astfel de eveniment.

Am lansat si pe forum, va scriu si pe Email. Am nevoie de concursul vostru: cei care aveti hobby creatia, fie ca este vorba de pictura, fotografie, decoratiuni, origami, etc, am rugamintea sa aduceti cateva din creatile voastre. Vom folosi un coltisor al hotelului, unde vom organiza o cafenea „de arta”. Un loc in care se va comunica pe aceste teme.

Tot la capitolul organizare entertainment, va rog pe fiecare sa veniti cu cate un obiect cat se poate de haios, care sa produca hazul la tombola. Ceva foarte ieftin, sau chiar confectionat, dar care sa fie asa cum explicam vesel…

Pentru ca sunteti multi si pt a va cunoaste si recunoaste apoi, e bine sa purtati in hotel, o zi – doua, cate un ecuson cu numele vostru mic. Puteti sa scrieti eventual si orasul. Sunt astfel de ecusoana plastifiate cu ac de siguranta peste tot, deci nu e o problema sa gasiti asa ceva.

Recapitulam deci:
-   Astept raspunsul (o zi - doua) din partea celor care doresc sa mearga in excursie pe 1
-   Sa aveti cu voi un ecuson plastifiat cu numele sau cum va place sa fiti…alintati si orasul
-   Daca sunteti hobby – creatori, va astept cu cateva lucrari
-   Sa aduceti un obiect haios de tombola
-   Haine groase, dar sport, incaltaminte calduroasa si comoda – pt drumetii si stat pe afara
-   Imbracaminte potrivita pentru party – comoda, fara nu stiu ce „etichete”
-   Tinuta de seara pentru evenimentul dintre ani, Revelionul.

Offline adina85

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #141 : Marți, 10 Decembrie 2013, 17:12 »
pai sa dam drumul la lista pentru excursia de pe 1 la manastiri

1.Adina Bucur
2.Claudia Maracine

Offline elena d

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #142 : Marți, 10 Decembrie 2013, 18:15 »

1.Adina Bucur
2.Claudia Maracine
3.Elena Dumitru
4.Florica Deacu

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #143 : Marți, 10 Decembrie 2013, 18:17 »

excursia la manastiri de pe 01.01.2014 :

1.Adina Bucur
2.Claudia Maracine
3.Elena Dumitru
4.Florica Deacu
5.Tania Popa

Offline Karina

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #144 : Marți, 10 Decembrie 2013, 19:40 »
Sa continuam lista pt excursiile la manastiri de pe 01.01.2014 :

1.Adina Bucur
2.Claudia Maracine
3.Elena Dumitru
4.Florica Deacu
5.Tania Popa
6.Cristina Iosup
7.Corina Macovei

Offline Petrina75

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #145 : Marți, 10 Decembrie 2013, 20:02 »
Buna seara,  doresc sa stiu daca m-ai sunt locuri disponibile pentru petrecerea de revelion! Va multumesc!

Offline Manu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 8
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #146 : Marți, 10 Decembrie 2013, 20:20 »
Buna seara,  doresc sa stiu daca m-ai sunt locuri disponibile pentru petrecerea de revelion! Va multumesc!
8.Gafita Manuela

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13257
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #147 : Marți, 10 Decembrie 2013, 20:27 »
Nu mai sunt locuri Petrina. Imi pare rau. :(

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #148 : Marți, 10 Decembrie 2013, 21:28 »
9. Onix

Offline Codru

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 77
Re: Revelion Singles Camp 2014
« Răspuns #149 : Marți, 10 Decembrie 2013, 21:36 »
Draga doruri_verzi !!!
mai ai 2 locuri libere pe ruta mentionata , bineinteles ?!?!?!  :worship:

Eu voi pleca din Cluj, pe 29 decembrie si ma intorc in 2 ianuarie...nadajduiesc ca se va putea cu masina...Voi trece prin Sibiu. Mai am 4 locuri. O intrebare- la ce ora se face cazarea la hotel in 29?