Autor Subiect: Atitudine  (Citit de 119567 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #330 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:02 »
nu o iubeste, nu este altceva pentru el decat o proprietate...

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #331 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:03 »
s-ar putea sa ai ceva dreptate...acum intre ei e un mecanism reciproc de "incitare'. si el a devenit dependent sau dracu' stie ce, prin fiecare plecare a ei...la fiecare respingere, y revine din ce in ce mai 'supus'...adica concesiv, adica imblanzit... absolut sigur ca daca ea ar fi cum sugerezi tu, el si-ar pierde cu totul interesul. el este incitat nu numai de inteligenta ei ci si de "rautatea' ei.  :D ca x ii tine piept nebunului.  :D dar n-o vad jamais pe ea jucand rolul de care spui; nici daca ar vrea. ;D
eu am o banuiala...ca y de fapt nu o iubeste...o pretuieste,a gasit la ea ce nu a gasit la multe altele dar...n-o iubeste cu adevarat...
ia mai zi, ca zici ca un psiholog adevarat.
care ar fi "de ce"-ul pentru care y ar parasi-o pe x daca ar fi blandetea agatatoare intruchipata?  :D

ai raspunsul mai sus ...bingo...ai inteles in mare ...detaliile le stabilim impreuna cu fetele care au inteles ce am vrut sa zic ...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #332 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:03 »
pt ca nu are interes pt relatie in sine ci pt actiunea de cucerire a redutei. asta-i satisface orgoliul.

ups, m-am trezit vorbind. mai bine fac loc maestrului



io inteleg, da' trei ani... nu-i o vanatoare cam lunga, transgresand anotimpuri?  :D

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #333 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:05 »

nope. nu e acelasi proces, o ia de la inceput de fiecare data.
dar da, si eu banuiesc ceva tulburari acolo, sau macar niste trasaturi mai pronuntate care depasesc limitele cu care suntem obisnuiti


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #334 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:09 »
mda...banuiesc ca da...mai ales ca, pare-se, si-n relatiile sale trecute a intretinut, probabil inconstient, mecanismul plecarii-revenirii... are evoie de el, probabil... da, iulia, cred ca e ceva patologic la mijloc... tu ce crezi optimus? si nu mi-ai raspuns; o iubeste sau nu?

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #335 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:11 »
barbatii, in general se simt raniti in orgoliul propriu atunci cand pierd o femeie...cand se intampla asta nu le vine sa creada ca va exista altcineva care o va face fericita pe fosta...

asa e opti?

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #336 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:12 »
mda...banuiesc ca da...mai ales ca, pare-se, si-n relatiile sale trecute a intretinut, probabil inconstient, mecanismul plecarii-revenirii... are evoie de el, probabil... da, iulia, cred ca e ceva patologic la mijloc... tu ce crezi optimus? si nu mi-ai raspuns; o iubeste sau nu?
ai vazut cum un pescar saruta un peste ? asa cum un vanator iubeste un trofeu , asa o iubeste si el ... sunt mai multe tipuri de iubire ...unele sunt patologice , alte sunt curate si pure... asta e o iubire murdara ...

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #337 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:14 »

eu te contazic. pt noi se vede asa, pt el cred ca e ceva normal si i se pare fireasca toata situatia


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #338 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:14 »
mda...banuiesc ca da...mai ales ca, pare-se, si-n relatiile sale trecute a intretinut, probabil inconstient, mecanismul plecarii-revenirii... are evoie de el, probabil... da, iulia, cred ca e ceva patologic la mijloc... tu ce crezi optimus? si nu mi-ai raspuns; o iubeste sau nu?
ai vazut cum un pescar saruta un peste ? asa cum un vanator iubeste un trofeu , asa o iubeste si el ... sunt mai multe tipuri de iubire ...unele sunt patologice , alte sunt curate si pure... asta e o iubire murdara ...

 :( intuitia ei a functionat corect, atunci....

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #339 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:15 »
am dat destul din casa ...fetelor de aici stiti si singure ce trebuie facut...dar nu se poate elibera x de y , ci numai determinand pe y sa se plictiseasca si sa renunte la x... ok ?

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #340 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:16 »
[

eu te contazic. pt noi se vede asa, pt el cred ca e ceva normal si i se pare fireasca toata situatia


da, probabil nu e constient de anormalitatea comportamentuli sau... si, acum, in tabloul cuceritorului se mai adauga cateva piese de puzzle...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #341 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:18 »
am dat destul din casa ...fetelor de aici stiti si singure ce trebuie facut...dar nu se poate elibera x de y , ci numai determinand pe y sa se plictiseasca si sa renunte la x... ok ?

multumesc, optimus...intelegand...confirmandu-i-se niste lucruri...ii va fi mai usor sa faca ce trebuie. latzul lui era ideea iubirii reciproce. intelegand ca ea nu este, de fapt, iubita, va sti sa plece.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #342 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:19 »
nu o iubeste, nu este altceva pentru el decat o proprietate...
o iubeste... nu este o proprietate ...este jucaria cu care se joaca el ... si de o jucarie care o detii te plictisesti...nu intelegeti ? asta trebuie sa devina x...o proprietate , ca sa scape... omul nostru nu se joaca cu o jucarie decat cand nu-i apartine...asa este interesant ...probabil ca se poate vedea din comportamentul de zi cu zi ...de cate ori schimba telefoanele ? masina , pantofii, etc ...
in fine...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #343 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:22 »
nu o iubeste, nu este altceva pentru el decat o proprietate...
o iubeste... nu este o proprietate ...este jucaria cu care se joaca el ... si de o jucarie care o detii te plictisesti...nu intelegeti ? asta trebuie sa devina x...o proprietate , ca sa scape... omul nostru nu se joaca cu o jucarie decat cand nu-i apartine...asa este interesant ...probabil ca se poate vedea din comportamentul de zi cu zi ...de cate ori schimba telefoanele ? masina , pantofii, etc ...
in fine...
telefoanele si masina nu. nici hainele... pare destul de constant...
ei bine, cred ca x o sa-l lase fara jucarie.  ;D si nu prin improprietarire ci prin "hocus-pocus", uite nu mai e.  ;D

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #344 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:25 »

sa speram. dar viata dragostea bate cimpii, nu? iubirile astea patimase sunt pline de instabilitate de neprevazut