Autor Subiect: Atitudine  (Citit de 119508 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #345 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:27 »
am dat destul din casa ...fetelor de aici stiti si singure ce trebuie facut...dar nu se poate elibera x de y , ci numai determinand pe y sa se plictiseasca si sa renunte la x... ok ?

multumesc, optimus...intelegand...confirmandu-i-se niste lucruri...ii va fi mai usor sa faca ce trebuie. latzul lui era ideea iubirii reciproce. intelegand ca ea nu este, de fapt, iubita, va sti sa plece.

ea nu va intelege ca nu este iubita...sunt convinsa ca i s-a confirmat de mai multe ori lucrul asta, dar in interiorul ei nu accepta...in plus el are grija, asa cum a spus opti, sa-i ofere momente sublime de fiecare data tocmai pentru a-i mentine vie dragostea...parerea mea este ca isi bate joc de ea, dar ea e prea indragostita de el sa poata pune punct relatiei definitiv

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #346 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:29 »
nu o iubeste, nu este altceva pentru el decat o proprietate...
o iubeste... nu este o proprietate ...este jucaria cu care se joaca el ... si de o jucarie care o detii te plictisesti...nu intelegeti ? asta trebuie sa devina x...o proprietate , ca sa scape... omul nostru nu se joaca cu o jucarie decat cand nu-i apartine...asa este interesant ...probabil ca se poate vedea din comportamentul de zi cu zi ...de cate ori schimba telefoanele ? masina , pantofii, etc ...
in fine...
telefoanele si masina nu. nici hainele... pare destul de constant...
ei bine, cred ca x o sa-l lase fara jucarie.  ;D si nu prin improprietarire ci prin "hocus-pocus", uite nu mai e.  ;D
iti doresc vointa multa micaela...ai nevoie din plin ... si un gand bun de la noi toti . poate ajuta si asta .:)

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #347 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:31 »
am dat destul din casa ...fetelor de aici stiti si singure ce trebuie facut...dar nu se poate elibera x de y , ci numai determinand pe y sa se plictiseasca si sa renunte la x... ok ?

multumesc, optimus...intelegand...confirmandu-i-se niste lucruri...ii va fi mai usor sa faca ce trebuie. latzul lui era ideea iubirii reciproce. intelegand ca ea nu este, de fapt, iubita, va sti sa plece.

ea nu va intelege ca nu este iubita...sunt convinsa ca i s-a confirmat de mai multe ori lucrul asta, dar in interiorul ei nu accepta...in plus el are grija, asa cum a spus opti, sa-i ofere momente sublime de fiecare data tocmai pentru a-i mentine vie dragostea...parerea mea este ca isi bate joc de ea, dar ea e prea indragostita de el sa poata pune punct relatiei definitiv

gresesti...un barbat niciodata nu-si bate joc de jucaria preferata...o iubeste si o adora , mai ales cand este o jucarie care a obtinut-o greu...dar niciodata nu-si bate joc...gresesti...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #348 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:32 »
nu mie, ci prietenei mele, optimus. multumesc, oricum. O voi ajuta.  ;)

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #349 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:33 »
nu mie, ci prietenei mele, optimus. multumesc, oricum. O voi ajuta.  ;)
whatever... noroc mult ...aveti nevoie...:)

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #350 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:37 »
noroc mult? se scapa asa greu dintr-o astfel de situatie?

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #351 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:39 »

nu noroc. ratiune, plan si perseverenta.


Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #352 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:41 »


gresesti...un barbat niciodata nu-si bate joc de jucaria preferata...o iubeste si o adora , mai ales cand este o jucarie care a obtinut-o greu...dar niciodata nu-si bate joc...gresesti...

aici te contrazic...nu o iubeste, nu o adora si nici macar nu o respecta...se foloseste de ea ca de un bun care ii apartine...nu cunoastem toate amanuntele dar sunt convinsa ca a inselat-o in nenumarate randuri si de fiecare data s-a reintors la ea...El nu doreste altceva decat s-o stie disponibila doar pentru el. Intrebarea este ...de ce totusi ea nu reuseste sa renunte la el?...pentru ca si de o dependenta reusesti sa scapi pana la urma...intri in sevraj o perioada, dar pana la urma iti trece...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #353 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:41 »

nu noroc. ratiune, plan si perseverenta.



da. un pic de "ciocu' mic" inimii.  :D

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #354 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:43 »
noroc mult? se scapa asa greu dintr-o astfel de situatie?

se scapa greu... sau usor ...depinde de prea multi parametrii .

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #355 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:45 »
aici te contrazic...nu o iubeste, nu o adora si nici macar nu o respecta...se foloseste de ea ca de un bun care ii apartine...nu cunoastem toate amanuntele dar sunt convinsa ca a inselat-o in nenumarate randuri si de fiecare data s-a reintors la ea...El nu doreste altceva decat s-o stie disponibila doar pentru el. Intrebarea este ...de ce totusi ea nu reuseste sa renunte la el?...pentru ca si de o dependenta reusesti sa scapi pana la urma...intri in sevraj o perioada, dar pana la urma iti trece...

Eu vad altfel lucrurile: daca ce face nu e un plan, o strategie de a lui, ci pur si simplu firea lui (chiar daca tinde spre patologic) atunci el nici nu-si da seama de ceea ce face si impactul pe care-l are asupra ei, asupra lui, relatiei



Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #356 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:46 »


gresesti...un barbat niciodata nu-si bate joc de jucaria preferata...o iubeste si o adora , mai ales cand este o jucarie care a obtinut-o greu...dar niciodata nu-si bate joc...gresesti...

aici te contrazic...nu o iubeste, nu o adora si nici macar nu o respecta...se foloseste de ea ca de un bun care ii apartine...nu cunoastem toate amanuntele dar sunt convinsa ca a inselat-o in nenumarate randuri si de fiecare data s-a reintors la ea...El nu doreste altceva decat s-o stie disponibila doar pentru el. Intrebarea este ...de ce totusi ea nu reuseste sa renunte la el?...pentru ca si de o dependenta reusesti sa scapi pana la urma...intri in sevraj o perioada, dar pana la urma iti trece...

de iubit, o iubeste, in felul lui straniu...si o respecta... dar cred ca da, isi exercita talentele de vanator si in afara relatiei lor...unul dintre motivele lor de discutii aprinse este chiar privirea lui de "pradator" in raport cu femeile, inclinatia spre flirt si, foarte probabil, mai mult de atat... sunt multe lucruri din spusele ei care se potrivesc tabloului de "cuceritor"....
va reusi sa renunte, sunt sigura.  ;) o sa pun umarul.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #357 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:50 »


gresesti...un barbat niciodata nu-si bate joc de jucaria preferata...o iubeste si o adora , mai ales cand este o jucarie care a obtinut-o greu...dar niciodata nu-si bate joc...gresesti...

aici te contrazic...nu o iubeste, nu o adora si nici macar nu o respecta...se foloseste de ea ca de un bun care ii apartine...nu cunoastem toate amanuntele dar sunt convinsa ca a inselat-o in nenumarate randuri si de fiecare data s-a reintors la ea...El nu doreste altceva decat s-o stie disponibila doar pentru el. Intrebarea este ...de ce totusi ea nu reuseste sa renunte la el?...pentru ca si de o dependenta reusesti sa scapi pana la urma...intri in sevraj o perioada, dar pana la urma iti trece...

radicalismul si ura , pentru o astfel de situatie nu rezolva situatia...fortuna draga , omul o iubeste , nu isi da seama ce face , reactioneaza instinctiv , e patologic, ...astia sunt termenii... stiu ca i-ai lua gatul daca ai putea , dar nu rezolvi nimic asa ..mai mult ca sigur ca x va sari sa-l apere...

iulia17

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #358 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:52 »

Cât e întinsul, cât e înaltul,
noi ardem şi nu ne iertam,
noi ardem, ah, cu cruzime-n văpăi
mistuindu-ne unul pe altul.
Blaga

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #359 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 22:53 »
de iubit, o iubeste, in felul lui straniu...si o respecta... dar cred ca da, isi exercita talentele de vanator si in afara relatiei lor...unul dintre motivele lor de discutii aprinse este chiar privirea lui de "pradator" in raport cu femeile, inclinatia spre flirt si, foarte probabil, mai mult de atat... sunt multe lucruri din spusele ei care se potrivesc tabloului de "cuceritor"....
va reusi sa renunte, sunt sigura.  ;) o sa pun umarul.
[/quote]

nu vreau sa te descurajez, dar din pacate ea e singura care poate face ceva pentru ea...Am trecut si eu prin asta, iar sfaturile celor din jurul meu de a renunta la relatia toxica pe care o aveam, nu ma ajutau decat pe moment...dupa, faceam tot ce simteam eu...adica prost.