Autor Subiect: Atitudine  (Citit de 120085 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #375 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 23:32 »

si daca o iubeste si el ? daca nu poate trai fara ea? daca are nevoie de ea cum are nevoie de aerul care-l respira ...daca ii face rau inconstient ?
eeeee ... si daca intradevar o iubeste ?

"spune-mi daca te-as prinde intr-zi
si ti-as saruta talpa piciorului,
nu-i asa ca ai schiopata putin dupa aceea,
de teama sa nu-mi strivesti sarutul"
Nichita Stanescu



optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #376 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 23:39 »

si daca o iubeste si el ? daca nu poate trai fara ea? daca are nevoie de ea cum are nevoie de aerul care-l respira ...daca ii face rau inconstient ?
eeeee ... si daca intradevar o iubeste ?

"spune-mi daca te-as prinde intr-zi
si ti-as saruta talpa piciorului,
nu-i asa ca ai schiopata putin dupa aceea,
de teama sa nu-mi strivesti sarutul"
Nichita Stanescu





Definitia iertarii: "Parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o"

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #377 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 23:45 »

kate si william ?
 


crezi? poate o fi mai  mult inima.

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #378 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 23:49 »
s-a indragostit impotriva ratiunii

Arata-mi pe cineva care s-a indragostit cu acordul ratiunii si mananc de viu :D Cu acordul ratiunii construiesti relatii de interese, nu de dragoste. Intr-o relatie de dragoste, ratiunea isi are rolul ei. Dar dupa ce etapa indragostelii a trecut. Iar daca etapa asta nu trece, e o problema si relatia clar va ajunge intr-un impas mai devreme sau mai tarziu.

eh, nu...dar in anumite situatii, fericite, ratiunea te poate feri de proasta_indragostire...

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #379 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 23:50 »
s-a indragostit impotriva ratiunii

Arata-mi pe cineva care s-a indragostit cu acordul ratiunii si mananc de viu :D Cu acordul ratiunii construiesti relatii de interese, nu de dragoste. Intr-o relatie de dragoste, ratiunea isi are rolul ei. Dar dupa ce etapa indragostelii a trecut. Iar daca etapa asta nu trece, e o problema si relatia clar va ajunge intr-un impas mai devreme sau mai tarziu.

eh, nu...dar in anumite situatii, fericite, ratiunea te poate feri de proasta_indragostire...

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #380 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 23:51 »
s-a indragostit impotriva ratiunii

Arata-mi pe cineva care s-a indragostit cu acordul ratiunii si mananc de viu :D Cu acordul ratiunii construiesti relatii de interese, nu de dragoste. Intr-o relatie de dragoste, ratiunea isi are rolul ei. Dar dupa ce etapa indragostelii a trecut. Iar daca etapa asta nu trece, e o problema si relatia clar va ajunge intr-un impas mai devreme sau mai tarziu.

eh, nu...dar in anumite situatii, fericite, ratiunea te poate feri de proasta_indragostire...

niciodata...

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #381 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 23:53 »
si daca ...

nu toti oamenii pot trai in standarde?
si daca defiitia s-ar modifica - si fiecaruia ii sta in putere sa faca asta - ?
si daca ar suna ... parfumul unei flori lasat pe pantoful care nu stie unde sa calce ...
si daca pasii ne-ar duce doar catre flori parfumate si cand timpul ofera ... timp sa mirosim ... raman doar pasii fara ... parfum?
si daca ...
nihil sine deo

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #382 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 23:59 »
s-a indragostit impotriva ratiunii

Arata-mi pe cineva care s-a indragostit cu acordul ratiunii si mananc de viu :D Cu acordul ratiunii construiesti relatii de interese, nu de dragoste. Intr-o relatie de dragoste, ratiunea isi are rolul ei. Dar dupa ce etapa indragostelii a trecut. Iar daca etapa asta nu trece, e o problema si relatia clar va ajunge intr-un impas mai devreme sau mai tarziu.

eh, nu...dar in anumite situatii, fericite, ratiunea te poate feri de proasta_indragostire...

niciodata...

serios? eu credeam ca nu toate indragostirile sunt de tip "coup e foudre", iar in cele "progresive" ai mai avea timp sa rationezi si sa fugi daca nu-i de bine.  :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #383 : Sâmbătă, 21 Mai 2011, 23:59 »
coup de foudre

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #384 : Duminică, 22 Mai 2011, 00:09 »
nu o iubeste, nu este altceva pentru el decat o proprietate...
o iubeste... nu este o proprietate ...este jucaria cu care se joaca el ... si de o jucarie care o detii te plictisesti...nu intelegeti ? asta trebuie sa devina x...o proprietate , ca sa scape... omul nostru nu se joaca cu o jucarie decat cand nu-i apartine...asa este interesant ...probabil ca se poate vedea din comportamentul de zi cu zi ...de cate ori schimba telefoanele ? masina , pantofii, etc ...
in fine...

da. absolut in tipar. relatiile sale trecute erau "de competitie" cu un altul. iubitele lui erau femeile altora....... remarcasem asta.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #385 : Duminică, 22 Mai 2011, 00:17 »
 ;D ii place lupta pentru cucerire... ii recomand cu drag jocul triburile.ro ... ;D
acolo poate sa se desfasoare ... omul confunda real life cu un joc si nu-si da seama ca raneste ...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #386 : Duminică, 22 Mai 2011, 00:18 »
;D ii place lupta pentru cucerire... ii recomand cu drag jocul triburile.ro ... ;D
acolo poate sa se desfasoare ... omul confunda real life cu un joc si nu-si da seama ca raneste ...

cred ca prefera neogenul.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #387 : Joi, 26 Mai 2011, 23:33 »
atitudine, nu ?
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/-_qRGKCswjw?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #388 : Vineri, 27 Mai 2011, 01:44 »
te iubeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesc!
esti bestiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal! :D :D :D
lesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin! :D :D :D

bine ca nu-mi stii numarul viitoarei masini! :D  :P :D
nihil sine deo

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #389 : Vineri, 27 Mai 2011, 10:29 »
foarteeeee tareeeeeeee  :D :D :D :D :D