Autor Subiect: Atitudine  (Citit de 119531 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #420 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 10:09 »
e o calatorie interactiva gabita, presupune sa participi activ si tu ..poate reusesti sa faci dintr-un drum prin desert un "party" continuu... nu ?

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #421 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 13:28 »
   Ieri, nu mai stiu in cadrul cărui topic, s-a discutat de beneficiile google-ului, de faptul că se pot obţine informaţii rapid in orice domeniu.
   Acum îmi cad ochii pe firul negru al computerului şi mă tot mir. Cum e posibil ca un fir să te lege de informaţia universală? Un simplu fir mă leagă de voi toţi, dragilor la orice oră din zi şi din noapte. Si mai mult decat atat, mă tot tem să nu explodeze în faţă monitorul de prea multă informaţie. Îmi vine dă râd. Am chiar imaginea mea în faţa ecranului, cu părul zbârlit şi ars.

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #422 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 14:09 »


ceva de genul ? :D

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #423 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 14:13 »
   Oauuuu, Janeta!!! În poza ta nu mai am păr deloc, ci să mai fie zbârlit şi ars! Dar tot e de bine! Măcar acum par mai inteligentă, aşa fără pic de păr şi cu un aspect bărbătesc! :D :D :D

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #424 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 14:14 »
 :D

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #425 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 14:16 »
sunt macho man!  :D

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #426 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 14:57 »
Maica Tereza, din cartierele sărace din Calcutta, era recunoscută pentru atitudinea ei întotdeauna pozitivă.
un reporter de ştiri i-a spus că se poartă ca şi cum nu ar avea probleme; cum reuşea?
"O, am probleme," se spune că ar fi răspuns Maica Tereza, "Dar când apar, pur şi simplu le dau alt nume. Le numesc daruri." a spus ea.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #427 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 16:34 »
e o calatorie interactiva gabita, presupune sa participi activ si tu ..poate reusesti sa faci dintr-un drum prin desert un "party" continuu... nu ?

asta cu desertul imi aduce aminte de  bancul cu americanul care mergea prin desert si cand intalneste un beduin il intreaba daca mai este mult pana la ocean  :D - asta da atitudine de "calator"  :D

Maica Tereza, din cartierele sărace din Calcutta, era recunoscută pentru atitudinea ei întotdeauna pozitivă.
un reporter de ştiri i-a spus că se poartă ca şi cum nu ar avea probleme; cum reuşea?
"O, am probleme," se spune că ar fi răspuns Maica Tereza, "Dar când apar, pur şi simplu le dau alt nume. Le numesc daruri." a spus ea.

interesant  - cat de simplu pare - cat de greu este - cat de rar o facem - de aceea Maica Tereza a fost "Maica Tereza"


luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #428 : Joi, 16 Iunie 2011, 22:10 »
   Ziua de azi a fost frumoasă... Am râs... M-am uitat la cer.. M-am plimbat. Am stat in iarba. Mirosul de curat, de proaspăt. Armonie. Am protejat si am fost protejată. Am dat valoare lucrurilor uitate. Am dăruit.
   Privirile senine. curiozitatea de a afla cine sunt. Senzaţia clară că fac parte dintr-un tot. Misterul. Comunicarea. Aventura spirituală. Liberul-arbitru.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #429 : Luni, 27 Iunie 2011, 15:40 »
  Dintr-un colţ de stradă, recuperez o violetă abandonată de florăresele din Piaţa Coşbuc. O violetă bătrână şi binenţeles ruptă. O replantez acasă şi, văzând cu ochii, începe să învie. O văzusem abandonată şi neudată de o săptămână la colţ de stradă, în soare. Eram asa de fericită sâmbătă, am ajuns să mă obsedeze violeta. Mă tot gândeam că pe mine mă aştepta să o salvez. Mi s-a părut că plânge după ajutor. N-a trecut ziua de sâmbătă degeaba.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #430 : Luni, 27 Iunie 2011, 18:24 »
pfuuu.... bata-te norocul. citisem "recuperez o violata abandonata" :o ma si miram, stiam ca doar optimus panseaza suflete ranite ::)
sa-ti traiasca violeta! :)

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #431 : Luni, 27 Iunie 2011, 18:26 »
   Silviu, râd cu lacrimi în momentul de faţă! Să trăieşti! Îţi multumesc Silviu pentru porţia sănătoasă de râs!

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #432 : Joi, 30 Iunie 2011, 09:08 »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Us-TVg40ExM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
asta da atitudine...

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #433 : Duminică, 03 Iulie 2011, 10:33 »
   Astazi m-am trezit devreme, la ora 5.50.
   Imi fac dus, ma pregatesc sufleteste pentru o noua zi.  Ma gandesc ca tare ma mai iubeste Dumnezeu. Ma duc la spovedit, apoi ma impartasesc. Credinta adevarata, traita si simtita cu adevarat, te spala de pacate si te lasa mai curat si mai luminos. Vin acasa si multumesc din nou Bunului Dumnezeu pentru viata. Incerc sa ma achit de datoriile zilnice.
   Acum scriu la calculator si nu stiu de ce nu ma pot opri din scris. Trebuie sa merg la Sf. Liturghie, la corul de ingeri unde ma simt atat de bine. In timpul slujbei o sa ma rog pentru toti ai mei, pentru familie, prieteni, cunostinte, dusmani.
   La pranz voi plimba catelusele, dupa care voi merge la un supermarket pentru asigurarea aprovizionarii pentru inca o saptamana...

   O sa imi pregatesc bagajul... Sa nu uit ochelarii de soare. Nu stiu cand au aparut ochelarii de soare. In ce an? In orice caz, atunci a fost un moment important de involutie a omenirii. S-a spus ca s-au inventat pentru protectie solara. Nu cred. Da, pentru protectie, dar nu de soare. Purtam ochelari ca sa ascundem ce gandim, ca să veedm, dar sa nu fim "cititi". Sunt buni ochelarii de soare. Sa nu îi uit. Poate voi simti nevoia sa umblu si eu camuflată.
 

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Atitudine
« Răspuns #434 : Duminică, 03 Iulie 2011, 10:52 »
felicitari, miha draga, pentru aceasta atitudine... te invidiez in mod sincer si sanatos. credinta ta iti este scut si implicit aparare. poate si din acest motiv lucrurile mai rele ale vietii aluneca pe langa tine. sigur acest lucru te face sa fii mai buna si intelegatoare cu toata lumea. 

apropo de ochelarii de soare, nu stiu cand au fost inventati si nu am timp acum sa caut pe google, dar sigur va aduce cineva informatia detaliata.  personal nu-mi place sa port ochelari de soare, mi se pare ca pun o bariera intre ochii mei si lume.

sa ai o zi buna si o saptamana minunata acolo unde mergi! pe tine te insoteste un prieten de nadejde! :-*
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)