Autor Subiect: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014  (Citit de 53201 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ileana_b

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #210 : Miercuri, 13 August 2014, 16:27 »
In fine am reusit sa ajung in muntii Bihor din Apuseni. O minivacanta frumoasa cu trasee splendide, cu un colectiv simpatic, un organizator atent, cu seri dansante si relaxante.
Note: Pentru Cazare 8 - pentru penuria de apa calda si gunoiul neridicat din camera
          Pentru Transport 7 - defectiunea aparuta la prima masina, maniera de condus a soferului si noxele emanate in interiorul celei de-a doua
          Pentru Masa 10 - grozave ciulamalele de ciuperci, afinata parfumata, omletele pufoase si minunatiile de dulceturi de afine, smeura si merisoare
           Pentru Admosfera 10 - foarte placuta, cu oameni simpatici, plini de viata
           Pentru Organizator 10 - atent cu  noii veniti, hotarat sa-i faca sa se simta bine
           Pentru Traseele alese, 10 cu cununita si  medalia de aur - In prima zi pe Circuitul Ponoarelor, privelistile fascinante de sus de la Balcoane, impresionantul portal al pesterii Ponoarelor, o intrare in inima pamantului asemeni povestilor lui Jules Verne; ziua a 2-a Focul Viu, apoi trecerile prin frumoasele poieni atat de pitoresti, apoi frumosul si greul traseu pe lanturi al Galbenei, la sfarsit emotia privelistii avenului Bortig; ziua a 3-a Cetatile Radesei + Somesul Cald, padurile umede incarcate de plante specifice , cu urcusuri si coborasuri, apoi cetatile Radesei cu apele prelinse pe peretii de stanca , cu agatatul de lanturi - acum devenit familiar, atat in afara cat si inauntrul pesterii, cu tavanul scobit prin care patrundea ici colo lumina, apoi din nou urcusul final, si la urma frumoasa "alee" de brusturet din care nu-mi venea sa mai ies. Ultima zi, in drumul catre casa, frumoasa cascada a miresei.
Per total o excursie frumoasa, in asteptarea celorlalte trasee si privelisti din octombrie cu Apusenii de Alba.
Multumesc tuturor celor prezenti pentru companie, d-lui Gigi pentru acceptare si nu in ultimul rand lui Cristi pentru ca ne-a adus in siguranta in Bucuresti. Vorba ceea "Foaie verde de piper, sa traiasca domn sofer".

PS. Pentru Cristi si Doru, dulceata de mure a iesit minunata. ::)




Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #211 : Miercuri, 13 August 2014, 17:09 »
foarte interesant sistemul de notare pe "parti componente" ca sa zic asa , cred ca esti prima care face asa ceva ! mai trebuia notata si partenera de camera ! si ghizii !  :giggle:

Offline ileana_b

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #212 : Miercuri, 13 August 2014, 17:25 »
10 - colegele de camera, dragute si ... nesforaitoare ;)
10 - ghizii placuti  si saritori.

Offline ste_fan

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #213 : Joi, 14 August 2014, 10:24 »
Notarea ca notarea dar rezumatul actiunii e perfect. Nu cred ca se putea face mai bine. Scurt, concis si complet. Si frumos caracterizat. Felicitari Ileana.

Offline ileana_b

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #214 : Joi, 14 August 2014, 13:28 »
Auu! Mii de scuze Stefan. Tocmai pe tine te-am uitat, paparazzi-ul meu.
Inca o data, multumesc pentru rabdare si pentru amabilitate.