Autor Subiect: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014  (Citit de 53192 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #30 : Duminică, 06 Aprilie 2014, 11:24 »
am raspuns la Maramures :).
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Sherban

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
  • Just do it!
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #31 : Vineri, 11 Aprilie 2014, 15:58 »
hey, wonderland..se pare ca ne intalnim in excursia aceasta..ma bucur ca o sa te cunosc.. :applause:
Everything changes..

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #32 : Vineri, 11 Aprilie 2014, 16:03 »
 :thumbup: asa se pare. si eu ma bucur sa te cunosc :kissing:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline ioncori

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #33 : Luni, 21 Aprilie 2014, 14:21 »
Buna ziua tuturor si Hristos a inviat!

M-am inscris si eu la excursia din august, Drumetie in Muntii Apuseni. Am inteles ca orice comunicare despre excursie se va face numai aici, pe forum. Eu nu prea sunt obisnuita cu socializarea online, asa ca ma bazez pe voi ca lucrurile sa-mi fie cat mai clare :)
Eu sunt Corina si sunt din Bucuresti. Vreau sa vin cu microbuzul. Cate persoane vin din Bucuresti? Cum putem lua legatura?
Va rog sa-mi dati cat mai multe detalii despre ce ar trebui sa fac si cum merg treburile in astfel de excursii.
Multumesc si abia astept sa-mi petrec concediul cu voi  :D

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #34 : Luni, 21 Aprilie 2014, 18:46 »
Adevarat a Inviat!

Eu nu-s din Bucuresti, deci nu te ajuta sa luam legatura, dar daca tot m-am nimerit...

Inca nu a deschis Gigi lista pentru microbuzul organizat din Bucuresti. E prea devreme. De obicei, mai aproape de perioada in care e organizata excursia. Spirit de sas, lucrurile se fac organizat si pe rand, la timpul lor  ;D
La socializare mai multa te poti astepta in excursie si dupa.
Ce ar trebui sa faci? Din experienta mea, nu prea vasta :) :
1. Sa te relaxezi, sa urmaresti informatiile postate de Gigi, sau postarile celorlalti.
2. Sa nu-ti faci griji - treburile merg natural, frumos si bine, prin talentul lui Gigi de organizator cu suflet, grija si idei. Mai ales daca lumea vine pregatita, (fizic si cu echipamentul de drumetii lungi, psihic- cu dorinta de a se bucura de oameni, locuri si experienta ;)... :thumbup:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #35 : Miercuri, 23 Aprilie 2014, 07:59 »
Nu mai am multe de completat....ioncori...Wonderland ti-a dat toate informatiile necesare.
Lista pt microbuz se va deschide ceva mai incolo, pe la inceputul lui iunie. Sa nu ai emotii, lumea care participa este de calitate si toti stiu ce inseamna prima oara, asa ca o sa te ajute sa treci usor peste prag...De fapt nici nu o sa simti...Sunt convins ca inca de pe microbuz vei deja in grup... ;D

Offline ioncori

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #36 : Miercuri, 23 Aprilie 2014, 20:22 »
Abia astept sa merg  :)
Muncesc si foarte mult, in general, asa ca pretuiesc orice vacanta la maxim.
Si unde mai pui ca in Apuseni nu am fost niciodata.
Emotii nu prea sunt, ma descurc eu cu ele. Doar ca nu stiam cum merg lucrurile intr-o astfel de excursie.
Seara frumoasa!

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #37 : Miercuri, 23 Aprilie 2014, 21:53 »
Nici eu n-am fost niciodata in Apuseni, asa ca suntem cel putin doua intr-o situatie inedita. :kissing:
Sunt curioasa, la ce te referi cand spui o...astfel de excursie? Suna asa, de parca am fi o secta  ;D Glumesc. nu e cu program special sau vreun... ritual. doar cu o stare speciala, asa cum spui tu de a pretui vacanta la maxim, chiar daca suntem single.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #38 : Joi, 24 Aprilie 2014, 23:45 »
Nu mai am multe de completat....ioncori...Wonderland ti-a dat toate informatiile necesare.
Lista pt microbuz se va deschide ceva mai incolo, pe la inceputul lui iunie. Sa nu ai emotii, lumea care participa este de calitate si toti stiu ce inseamna prima oara, asa ca o sa te ajute sa treci usor peste prag...De fapt nici nu o sa simti...Sunt convins ca inca de pe microbuz vei deja in grup... ;D

eu unul sunt de calitate superioara, am pretul pus pe 100 de grame ca sa-si permita toata lumea sa ma guste !

Nici eu n-am fost niciodata in Apuseni, asa ca suntem cel putin doua intr-o situatie inedita. :kissing:
Sunt curioasa, la ce te referi cand spui o...astfel de excursie? Suna asa, de parca am fi o secta  ;D Glumesc. nu e cu program special sau vreun... ritual. doar cu o stare speciala, asa cum spui tu de a pretui vacanta la maxim, chiar daca suntem single.

stai linistita : o sa fiu in zona ! o sa incerc sa stau cu okiu' si pe tine dar si pe noii veniti pt a le face "trecerea mai usoara" ! sau nu !  :giggle:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #39 : Vineri, 25 Aprilie 2014, 06:58 »
 :thumbup: :dance: *|* :yeah: Ce tare va fi excursia asta!!!!!
Si vom avea si degustare, in portii de 100 de grame. Cica sufletul omenesc ar avea 30 de grame. Pe ala cum pui pretul? :tomato:

E timpul sa incep antrenamentul pentru lanturi si alte situatii in care as putea sa raman...lata pe piatra :strong: :box: :happy:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #40 : Vineri, 25 Aprilie 2014, 10:02 »
si nu numai: o sa avem si degustare de palinca de ziua lui Gigi ! asta e al doilea motiv pt care m-am inscris ! primul fiind faptul ca nu am vizitat zona niciodata ! anul trecut am vazut ca mi-am manifestat intentia de a merge dar nu am finalizat ... dar nu mai stiu de ce ...  :whistle:

Offline ioncori

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #41 : Vineri, 25 Aprilie 2014, 22:59 »
Nici eu n-am fost niciodata in Apuseni, asa ca suntem cel putin doua intr-o situatie inedita. :kissing:
Sunt curioasa, la ce te referi cand spui o...astfel de excursie? Suna asa, de parca am fi o secta  ;D Glumesc. nu e cu program special sau vreun... ritual. doar cu o stare speciala, asa cum spui tu de a pretui vacanta la maxim, chiar daca suntem single.


Da, da, e o secta :D Dar vreau sa fiu sectanta :))))
"Astfel"... adica fara sa cunosc pe nimeni din grup. Ma gandeam ca poate exista ceva regului. Habar n-am, zic si eu. Asa cum e faptul ca orice comunicare se face doar pe forum, nu la telefon, nu pe mail. 
Tre' sa-mi aduc aminte sa intru pe aici, sa nu uit de vacanta :D As fi chiar "figura" sa fac asta :))))

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #42 : Vineri, 25 Aprilie 2014, 23:30 »
:thumbup: :dance: *|* :yeah: Ce tare va fi excursia asta!!!!!
Si vom avea si degustare, in portii de 100 de grame. Cica sufletul omenesc ar avea 30 de grame. Pe ala cum pui pretul? :tomato:

E timpul sa incep antrenamentul pentru lanturi si alte situatii in care as putea sa raman...lata pe piatra :strong: :box: :happy:


 :whistle: Lanturi...? Hmmm...   :blush:

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #43 : Sâmbătă, 26 Aprilie 2014, 06:50 »
de lanturile astea spuneam  ;) :blush:
Cheile Galbenei raman la fel, nu a suferit modificari majore. Asigurarea se face pe lanturi si cabluri, sigure pentru oricine are conditie fizica, echilibru fizic si mental bun.
Deci, tre sa ma apuc sa-mi caut echilibrul mental, ca pe ala fizic nu prea ma bazez:happy:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Drumet in Muntii Apuseni 6 – 10 august 2014
« Răspuns #44 : Duminică, 27 Aprilie 2014, 06:41 »

Da, da, e o secta :D Dar vreau sa fiu sectanta :))))
"Astfel"... adica fara sa cunosc pe nimeni din grup. Ma gandeam ca poate exista ceva regului. Habar n-am, zic si eu. Asa cum e faptul ca orice comunicare se face doar pe forum, nu la telefon, nu pe mail. 

Iconori, hai sa facem o regula  ;)
Regula nr. 1 - Sa nu-ti faci griji că nu cunoşti pe nimeni. Bucura-te că îti oferi ocazia de a cunoaşte oameni noi. La sfarsitul excursiei vei ramane cel putin cu o persoana cu care vei dori sa mentii legatura pe email sau telefon.

Comunicarea pe forum are si acest scop - sa ajute pe cei din grup sa atenueze acest sentiment de grija, iar pe aspirant, sau cei noi să vadă cam cum merg lucrurile. Dacă s-ar fi făcut comunicarea pe email/telefon si n-ai fi gasit pe forum decat prezentarea excursiei, te-ai mai fi inscris?!

Mai multe gasesti in subforumul ( vizibil doar dupa logare) Regulamente.... topicul Precizari:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,536.75.html
vezi in special pagina 6, reply 79, 81, 85

on topic: Admin, sa-mi fac griji ca nu am primit inca email de la agentie, respectiv de la Samiza? Eram cam somnoroasa, dar, totusi imi amintesc ca am apasat bine butonul si mi-a aparut mesajul automat de confirmare a rezervarii.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.