Autor Subiect: Portugalia – circuit + sejur 21 – 29 iunie 2014  (Citit de 20654 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Portugalia – circuit + sejur 21 – 29 iunie 2014
« Răspuns #30 : Miercuri, 16 Iulie 2014, 09:29 »
La capitolul excelent trebuie din nou sa remarc serviciile portugheze. Cazari foarte bune, curat, personal amabil, mic dejun bogat, restaurante cu meniu variat si cu mancaruri delicioase...O nota deosebita hotelului in care stam in perioada de sejur: Vila Gale****. In cele 4 actiuni Singles Camp din Portugalia am stat si la Cascais si la Estoril, dar la acelasi lant hotelier, cel de care aminteam.

Anul acesta am optat din nou pt Cascais, statiunea este mult mai animata si mai potrivita noua. Estoril are avantajul plajei Tamariz, dar in rest se adreseaza unei alte categorii de turisti: cei cu foarte - foarte multi bani. Merg acolo pt imensul cazino, pt cursele de formula 1 si pt a-si etala bolizii de sute de mii de euro...Tie turistului de rand nu-ti ramane mare lucru de facut acolo, cam tot ce este construit are o adresabilitate foarte clara...

Cum ne-a intampinat anul acesta Vila Gale****? Din nou formidabil! Camerele single erau de fapt apartamente in toata regula, iar camerele twin aveau dimensiuni imense. Am avut o sufragerie cu o bucatarioara dotata cu tot ce trebuie (de unde insa am avut nevoie doar de tirbuson... :)) cu o canapea confortabila, birou, LCD, fotolii...Apoi un hol mare cu vestibul, un dormitor si o baie. Iar cand deschideam fereastra, un parc superb cu palmieri....





Sufrageria single-ului (apartamentului) meu



Dormitorul


Baia


Parcul din fata ferestrei de la camera






Si daca tot eram pe afara, cateva poze de exterior al hotelului Vila Gale**** Cascais, parcul si piscina


Un mic dejun servit la restaurantul hotelului. Branzeturi fine, fructe si...sampanie.

De fapt bufetul arata cam asa:







Nu stiai ce sa alegi...atat de multe erau. Iar seara, la cina si mai multe...Am reusit din nou un plus de kilograme...Din pacate... :-\


Offline Plusar

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 376
Re: Portugalia – circuit + sejur 21 – 29 iunie 2014
« Răspuns #31 : Miercuri, 16 Iulie 2014, 11:19 »
poza aceea cu micul dejun mi-a adus aminte cu amaraciune de fasolea batuta mancata de dimineata ...  :tickedoff: