Autor Subiect: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014  (Citit de 87232 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #15 : Vineri, 10 Ianuarie 2014, 18:17 »
Ia sa vedem un  mic sondaj despre noul meu costum ptr Carnaval.

....

al dreac de costum, nu te vad venind cu el, asta e asa la cancan !!!  oO

Offline Onix

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 245
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #16 : Vineri, 10 Ianuarie 2014, 22:32 »
Mai Lucian, vrei sa iei locul I !!!! ;)

Offline adina85

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 45
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #17 : Sâmbătă, 11 Ianuarie 2014, 17:11 »
Chiar , ca veni vorba de costume, cum ne descurcam ? inchiriem de undeva ?

Offline lucian

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 61
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #18 : Sâmbătă, 11 Ianuarie 2014, 18:02 »
almi_gabi..sincer sa fiu l-am si avut o seara acasa  :2funny:...m-am gandit ca si fara accesoriu era ceva fun,dar pana la urma l-am dus inapoi...m-am gandit totusi ca este ceva prea extravagant...si vor fi reactii neasteptate :D

fiind in criza de timp am incercat sa gasesc solutii rapide...sunt cateva pe internet dar sincer sunt nemultumit de calitatea materialelor...iar acum fiind plecat din tara e chiar f greu sa gasesc o solutie satisfacatoare..
insa nu ma las,nu sunt genul sa fiu in ton cu ceilalti...trebuie sa fie ceva...altfel  :dance:

si imi cer scuze daca cineva s-a simtit ofensat moral legat de acel costum...insa am pus doar linkul nu poza direct care este oricum facuta public si comercial..si consider ca suntem destul de maturi ca sa putem pune si ceva sare si piper intr-o viata mult prea dulceaga :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #19 : Luni, 13 Ianuarie 2014, 09:00 »
Chiar , ca veni vorba de costume, cum ne descurcam ? inchiriem de undeva ?

Costumele se pot inchiria – sunt  centre de inchirieri ; sau il poti face singura folosind ce ai prin garderoba si cateva accesorii care sa dea farmec costumului. Esentiala este prezentarea costumului, sa reflecte personajul ales.   
Tu ai putea fi un personaj din lumea dansului de exemplu – te pricepi bine la dans si cred ca ti-ar sta bine. Acum tu hotarasti ce ti s-ar potrivi ca personaj.
In topicul dedicat carnavalului de anul trecut sunt cateva imagini cu personajele de la carnaval. Te poti inspira si de acolo.
Totul este sa te distrezi – de fapt sa fie o seara de distractie pentru toata lumea.  :)

CristianT

  • Vizitator
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #20 : Luni, 13 Ianuarie 2014, 12:39 »
Chiar , ca veni vorba de costume, cum ne descurcam ? inchiriem de undeva ?
Oricum o sa te ghicesc! :)

Offline CRINA 01

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 29
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #21 : Luni, 13 Ianuarie 2014, 14:37 »
vin si eu
1. Mihaela N
2. Sabina D
3. Maria S
4.Crina Z  :applause:
trebuie sa ma gandesc ce as fi vrut sa fiu intr-o alta viata, sa imi aleg costum  ;D

Offline opti

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #22 : Luni, 13 Ianuarie 2014, 18:42 »
M-ati convins, vin si eu !  :D

Offline mar61r0@gmail.com

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #23 : Luni, 13 Ianuarie 2014, 20:22 »
almi_gabi..sincer sa fiu l-am si avut o seara acasa  :2funny:...m-am gandit ca si fara accesoriu era ceva fun,dar pana la urma l-am dus inapoi...m-am gandit totusi ca este ceva prea extravagant...si vor fi reactii neasteptate :D

fiind in criza de timp am incercat sa gasesc solutii rapide...sunt cateva pe internet dar sincer sunt nemultumit de calitatea materialelor...iar acum fiind plecat din tara e chiar f greu sa gasesc o solutie satisfacatoare..
insa nu ma las,nu sunt genul sa fiu in ton cu ceilalti...trebuie sa fie ceva...altfel  :dance:

si imi cer scuze daca cineva s-a simtit ofensat moral legat de acel costum...insa am pus doar linkul nu poza direct care este oricum facuta public si comercial..si consider ca suntem destul de maturi ca sa putem pune si ceva sare si piper intr-o viata mult prea dulceaga :)
Costumul tau ar fi facut furori Lucian *|*, papionul e impunator...... insa motzul  pare cam "blazat" :oops:
Stop dancing the dance! Start feeling the dance!

Offline ela71

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #24 : Luni, 13 Ianuarie 2014, 21:34 »
si eu vin
1. Mihaela N
2. Sabina D
3. Maria S
4.Crina Z
5. Mihaela D
 ma bucur sa ne reintalnim  *|*

Offline DorinaSimion

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #25 : Marți, 14 Ianuarie 2014, 10:37 »
si eu vin
1. Mihaela N
2. Sabina D
3. Maria S
4.Crina Z
5. Mihaela D
 ma bucur sa ne reintalnim  *|*

vreau sa vin si eu
dorina

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #26 : Marți, 14 Ianuarie 2014, 11:49 »
almi_gabi, asta cu improvizatul suna bine. Am sa vad daca reusesc sa incroppesc vreun personaj. Ouuups, de fapt asta e problema - sa identific personajul. Voi face sapaturi in memoria mea afectiva sa vad ce personaje ma bantuiau in copilarie, adolescenta.  Desi atunci aveam un cires urias pe post de castel, perdele pe post de voaluri/rochii, frunze de brusture pe post de posete, palarie sau umbreluta, depinde de poveste, bumbisori si flori de marita-ma mama pe post de accesorii de par, petale de gherghine (dalii) pe post de manichiura cu extensii....;D
Nu cred ca se accepta improvizatii din astea din natura. Plus ca, la inceputul lui martie doar ceva frunze de salata, spanac sau urzici sa gasesc...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline DorinaSimion

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #27 : Miercuri, 15 Ianuarie 2014, 17:02 »
Buna ziua,
numele meu e Dorina,sunt boboaca pe aici,nu prea stiu eu cum functioneaza "jucaria" asta,cert este ca imi place
vreau sa spun ca sunt din Buzau si,am inteles ca ,deocamdata, sunt singura persoana din acest oras
vreau si eu sa merg la Sibiel,si daca se organizeaza transport as vrea sa vin de acolo,e mai comod de ajuns asa
multumesc
dorina

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13256
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #28 : Miercuri, 15 Ianuarie 2014, 17:18 »
Dorina, transportul o sa se organizeze din Bucuresti, nu sunt prinse in traseu orase din jur. Are traseul Bucuresti - Pitesti - Valcea - Sibiu, sau daca sunt doritori de pe zona Brasov, Ploiesti, schimbam traseul pe acolo. Doar ca trebuie sa se adune macar vreo 12 - 15 persoane pt ca transportul sa merite pt cei care s-au hotarat pt microbuz. Esti noua iti explic acum tie, pt restul, mai vechi, ma repet. Transportul pana la destinatie la unele actiuni (la care nu este mentionat in prezentarea serviciilor) nu intra in partea organizatorica de care ma ocup, dar daca vad ca sunt doritori sa foloseasca microbuz pana la destinatie, inchiriez unul. Factura de transport este 1,8 RON/km x 1,24 (TVA) X numarul de km dus-intors destinatie +costuri cazare si masa sofer pe perioada de sedere. Ce rezulta se imparte la numarul de persoane care calatoresc cu microbuzul si asta functie de numarul de km pe care ii parcurge fiecare. Nu platesc la fel cei care urca din Bucuresti si cei din Valcea, de exemplu. Lista de carnaval pt transport cu microbuzul este deschisa, vad pana acum ca sunt 5 inscrisi. Deci ar mai fi nevoie de cel putin 7...

Offline Serena

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 72
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Carnaval Sibiel 7 - 9 martie 2014
« Răspuns #29 : Miercuri, 15 Ianuarie 2014, 19:04 »
Dana N. sunt si mă înscriu şi eu pe lista  - mijloc de transport, Bucureşti-Sibiu.  Hai la carnaval!  :applause: