Autor Subiect: Calare...la cetati. Excursie Sighisoara 14 – 18 mai 2014  (Citit de 29992 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13227
Re: Calare...la cetati. Excursie Sighisoara 14 – 18 mai 2014
« Răspuns #75 : Miercuri, 21 Mai 2014, 06:35 »
Adevarul ca prajiturile cu care ne-a intampinat Iuliana in Sighisoara au fost extraordinare. Iar vinul...hmmm un deliciu. Aroma aia de tamaios, fructuos, usurel dar nu apatos, un vin de "povestit". O bautura din aia care dezleaga limbile si face sa curga cuvintele... ;D
Multumim Iuliana!  :flori:

Offline iuliana leonte

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Calare...la cetati. Excursie Sighisoara 14 – 18 mai 2014
« Răspuns #76 : Miercuri, 21 Mai 2014, 14:20 »
Cu cea mai mare placere.

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Calare...la cetati. Excursie Sighisoara 14 – 18 mai 2014
« Răspuns #77 : Vineri, 23 Mai 2014, 13:13 »
Am ajuns si eu acasuca ! Era cazul :)

A fost inca o actiune de nota 10 +++++++
Un grup minunat, cuvantul MINUNAT nu este suficient. Un grup super VESEL, DESCHIS, gata de glume in orice secunda.....
Va multumesc tuturor pentru frumoasa vacanta petrecuta alaturi de voi. 
Iuliana multumiri pentru prajituri :)

Offline cixy1983

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Calare...la cetati. Excursie Sighisoara 14 – 18 mai 2014
« Răspuns #78 : Duminică, 08 Iunie 2014, 19:57 »
Buna :) Dupa cat v-am facut capul calendar cu echitatia si competitia de anduranta din iunie, uite aici cateva poze:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152449738162836.1073741897.547437835&type=1&l=2fd0577dbf

A fost o experienta superba, am participat la proba de 30km iar echipa formata din mine si Jessica (cea care ma antreneaza), a avut parte de "una calda, una rece":
Jess a luat premiul 1, eu am fost oprita "la stand" dupa prima tura de 15 km deoarece calul meu nu si-a revenit suficient de repede la normal cu pulsul. Parte deoarece se agita imediat dupa ce disparea iapa Jessicai din peisaj, parte pentru ca avand in vedere ploile din ultima vreme am stat prost cu antrenamentele. Abia astept urmatorul concurs, cel mai probabil in August, pentru care ma voi pregati cu atat mai bine cu cat am 2 saptamani de concediu special pentru asta.

Sper sa va placa pozele si sa imi tineti pumnii :).

Cu drag,
Celia

silviu

  • Vizitator
Re: Calare...la cetati. Excursie Sighisoara 14 – 18 mai 2014
« Răspuns #79 : Marți, 10 Iunie 2014, 00:19 »
stirile TVR1
Concurs de călărie în Bistriţa. Participanţii şi-au arătat abilităţile şi condiţia fizică
Călăria devine o pasiune pentru tot mai mulţi români!  Şi cum aici graniţa între sport şi hobby nu e atât de strictă, mulţi practicanti îşi pun la încercare abilităţile şi condiţia fizică în diverse concursuri, cum ar fi cele de anduranţă.

Pasionaţii de călărie din nordul ţării s-au întâlnit la un concurs regional de anduranţă ecvestră. A fost un prilej bun pentru  participanţi ca să demonstreze abilităţile lor şi ale animalelor. Jesica şi Celia au venit de la Baia Mare. Pentru Celia este primul concurs într-o competiţie ecvestră şi are mari emoţii.

Offline PGabriela

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 273
Re: Calare...la cetati. Excursie Sighisoara 14 – 18 mai 2014
« Răspuns #80 : Marți, 10 Iunie 2014, 11:28 »
Nu mi-ai facut deloc capul calendar, Celia.
E o pasiune foarte faina, am vazut pozele :) in august voi fi alaturi tine, chiar daca de la distanta.
Ma bucur ca te-am cunoscut si ca v-am cunoscut, a fost o gasca de nota 10 +++