Autor Subiect: Dor sa nu-mi mai fie dor  (Citit de 15214 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Dor sa nu-mi mai fie dor
« Răspuns #15 : Duminică, 23 Februarie 2014, 11:38 »
Ai dreptate, stiu si eu ca Dianna nu se referea fix la ce am spus eu. Mi-am exprimat doar o opinie personala. Buna, rea nu are importanta. Oricum sunt cam nou si Gigi hotaraste, ceea ce mi se pare normal. Doar consider foarte dificil sa apreciezi ce-si doresc userii. Bineeeee ... nu ma gandesc sa fie permise chiar orice fel de discutii ... dar n-ar strica putina echilibristica.

:giggle: da, asa mi s-a parut si mie. poate il patentam. elasticul cu veselie.
:box: Acum ma gandesc ce haios ar fi un topic pe tema cu elasticul. Sa vedem cat pot trage unii de elastic si cat suporta altii.
Ar fi mai degraba elasticul cu ciondaneala (amicala) :fight:

Da, ziceam ca m-a bantuit si pe mine tema. Dar din alt unghi. Cand constat ca sunt prea linistita, in ciuda contextului exterior care, poate n-ar justifica aceasta stare interioara. incep sa ma intreb daca nu ascunde un soi de blazare sau auto-protectie. Dar, asta ar fi culmea nelinistii - sa ma nelinistesc de linistea interioara. :crazy2:
Poate ceea ce simti este de fapt echilibru interior, starea care iti permite sa functionezi in realitatea cruda.
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Dor sa nu-mi mai fie dor
« Răspuns #16 : Miercuri, 19 Martie 2014, 20:05 »
echilibru in dezechilibrul unui cerc vicios. :crazy2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.