Autor Subiect: Tabieturile ne lasă single?  (Citit de 17194 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Tabieturile ne lasă single?
« Răspuns #30 : Miercuri, 18 Aprilie 2018, 10:34 »
Mercantilule! Nici o dara de romantism...macar primavara... ::)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: Tabieturile ne lasă single?
« Răspuns #31 : Duminică, 16 Septembrie 2018, 22:12 »
Unul din tabieturile mele este cafeaua bauta dimineata, in pijama. Alt tabiet important este lenevitul in fiecare duminica dupa ora 12.
Si mai sunt si altele.
Nu cred ca tabieturile ne lasa single. Am cateva exemple in familia mea in care a existat iubire, intelegere si comunicare intre parteneri pana la adanci batraneti. O sa-mi spuneti ca sunt cazuri rarisime. Poate ca da, dar asta inseamna ca se poate.

Tabieturi avem cu totii, mai multe sau mai putine. Cred ca important este ca atunci cand gasesti partenerul potrivit, chiar daca are alte tabieturi, acestea sa fie respectate. Binenteles, reciproc.

             
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline drlove

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 14
  • Sunt o persoana sociabila,comunicativa,educata.
Re: Tabieturile ne lasă single?
« Răspuns #32 : Duminică, 30 Septembrie 2018, 12:17 »
Cred ca problema care se pune este:cat suntem dispusi sa acceptam unul de la celalalt?
Nu este greu,nici usor sa treci de la statutul de "single"la unul superior.Pe multi ne sperie poate un viitor"in doi",dar in orice exista un inceput mai ales daca ne dorim cu ardoare sa gasim pe cineva alaturi de care sa imbatranim frumos.Voi ce parere aveti?
:*

Offline Pisicuța

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 55
Re: Tabieturile ne lasă single?
« Răspuns #33 : Sâmbătă, 06 Octombrie 2018, 16:09 »
Suntem maturi, drlove...
Asta ne ajută sau ne... impiedică? Mai credem în iubirea " oarbă"?
Mai există, mai putem spera la iubire necondiționată la vârsta noastră?
M-am întâlnit un timp cu un "tovarăș" care spunea: ce iubire la vârsta asta?cai verzi pe pereți...
Voi, domnilor, spuneți-i, asa e? Ca știu ca femeile poate mai visează încă...

Da, dacă reușești sa ții la cineva cred ca poți trece cu vederea sau sa intri pe val cu el cu...tabieturile
Depinde de tabieturi. Una e sa vrea cafeaua în pijama sau sa se scoale la 12 și alta e sa joace la păcănele sau sa stea 3 nopti la rand la băut. Tabieturi avem fiecare. Depind cat și cum îl afectează pe celalalt.
Din iubire POTI multe!
Și unde iubire nu e, nimic nu e!