Autor Subiect: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014  (Citit de 21401 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline lylyelena

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #30 : Miercuri, 01 Octombrie 2014, 17:19 »
Buna ziua ! Sunt Lili din Bucuresti si as vrea sa stiu daca mai este valabila oferta cu transportul participantilor din Bucuresti . Daca mai sunt si alte persoane din Bucuresti ? 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #31 : Miercuri, 01 Octombrie 2014, 18:07 »
Da, este valabila. Am inteles de la Samiza ca sunt 3 persoane in Bucuresti. Maine am sa contactez personal pe toata lumea pt a clarifica cu fiecare in parte aspectele ce tin de plecare, de conexiune.

Offline lylyelena

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 13
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #32 : Miercuri, 01 Octombrie 2014, 18:20 »
Multumesc ! Astept cu nerabdare aceasta vacanta si urmatoarea din Apusenii.

Offline lumi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #33 : Joi, 02 Octombrie 2014, 22:02 »
buna sunt Luminita din Bucuresti si am inteles ca se pleaca de la AGIP militari (Aproape de metrou PAcii), la ora 14.30, luni 6.10
Sper sa ne vedem acolo cu bine!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #34 : Vineri, 03 Octombrie 2014, 07:28 »
Da, urma sa postez informatia pe care v-a transmis-o telefonic.

Petru cei din Bucuresti - plecarea cu microbuzul luni 6.10 ora 14.30 din statia AGIP Pacii (Bulevardul Iuliu Maniu nr. 194).
Sofer Danut Vladu Tf: 0744 884.703 si 0742 019.711.
Urmeaza ca astazi sa postez si numarul masinii.
Tot atunci structura de imbarcare de pe traseu si orele aproximative.

Gata bagajul?  :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #35 : Vineri, 03 Octombrie 2014, 11:06 »
Revin cu informatia referitoare la numarul microbuzului:

B 777 DTA

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #36 : Duminică, 05 Octombrie 2014, 20:20 »
Maine o sa urce din Bucuresti 2 persoane, am sa tin legatura cu soferul sa ma asigur ca totul e ok... :) Apoi cu 5 dintre voi ma intalnesc la Sibiel...la ora 3.00 pentru a pleca spre Ungaria. Pe drum, doua persoane de la Cristian la 2.45 din statia Petrotyl. Urmatoarea "imbarcare" pe autostrada in zona Sebes Alba, apreciez ora 4.00, apoi 3 persoane care urca din Recas in centru, parcul de langa primarie. La Recas 7.30 - 8.00.

Ultimele stiri meteo:

La Budapesta:
in 7.10 cand ajungem - 17 grade, innorari dar fara ploaie
8.10 cand avem full day acolo - 19 grade putin innorat

La Hajduszoboszlo:
toate trei zile o sa avem o vreme foarte buna pt perioada aceasta a anului 20 - 23 de grade, insorit.

A trecut o perioada de cand n-am mai fost la Budapesta, cred ca sunt 2 ani....Asa ca sunt nerabdator sa ajung iar, e un oras care in zona centrala este foarte frumos...Imi plac localurile de acolo, imi place Dunarea, iar locul favorit este Insula Margareta. Sper sa fie vremea asa cum se anunta si sa facem o plimbare acolo pe petecul de verde din mijlocul Dunarii...

La Hajdu mergem in fiecare an, am fost si de doua ori...Complexul acela SPA este un adevarat rasfat si dupa un an de umblat in sus si in jos prin toata Europa...o sa ma bucur impreuna cu voi de apa calda si ...bulbuci... :)

Debrecen e un oras frumos, cred ca o sa va placa si acolo...

Ce sa va spun, verificati-va inainte de plecare bagajele, daca v-ati pus tot ce v-am recomandat, in special actele. Bani schimbam la Budapesta, nu este o problema, sunt case de schimb peste tot... Cursul este in jur de 1 EUR = 290 forinti. Nu veniti cu cash mult si nu tineti banii in acelas loc. La Budapesta am avut o experienta neplacuta cu ceva timp in urma cuiva din grup i s-a furat portmoneul...si avea ceva!

Sunteti mai multi noi, astept sa va cunosc, sunt convins ca aveti mici emotii cu cine plecati si cum va fi. Va spun eu: o sa fie bine si o sa va placa mult! In una dintre serile de la Hajdu, mai precis vineri o sa mergem la programul de cetera de la csarda, o sa mergem impreuna si la Budapesta la un gulas...Vom fi un grup si sper ca toti sa se armonizeze repede! Pt asta veniti cu voie buna, incercati sa lasati tot ce este mai putin placut acasa, nu incarcati lumea din jur cu lucruri negative! Discutam de lucruri bune, suntem deschisi, comunicativi, radem! Asa ca zambetul de vacanta si sa mergem la SPA!  *|* :dance:

Drum bun pana la intalnire!


Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #37 : Luni, 06 Octombrie 2014, 08:16 »
Buna dimineata!  :) Cei care veniti la Hajdu cu mine, cred ca sunteti in febra plecarii...Ultimele retusuri la bagaje, ce bag, ce scot, ce sa mai iau, va fi cald, va fi frig, sa nu ma infofolesc prea tare, dar nici sa nu tremur...Sa am pantofi comozi...sa nu ma jeneze... ::)

Numarul meu de telefon il aveti cred cu totii, il mai repet insa o data: 0040 745 106501 (sa-l introduceti cu prefix, altfel nu ma puteti suna in Ungaria). Al Samizei este 0040 745 106 526. Daca apare o problema sunati-ne...Dar sper sa nu fie cazul.

Offline lumi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #38 : Luni, 06 Octombrie 2014, 10:02 »
buna dimineata :)
Ce papam diseara? sau ne luam de pe drum?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #39 : Luni, 06 Octombrie 2014, 10:46 »
Deseara puteti mananca la pensiune. Restaurantul este deschis pana la ora 22.30.

Offline ave caesar

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #40 : Luni, 06 Octombrie 2014, 11:57 »
Gigi, revin cu rugamintea ca sa ma suni dupa ce ai trecut de Lugoj, iar eu apoi o s-o sun pe persoana din Recas ca sa vina la locul de intalnire, in fata parcului din centru, de langa primarie. Mersi anticipat.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #41 : Luni, 13 Octombrie 2014, 09:42 »
Ei si s-a terminat si aceasta vacanta... :'( Ah ce bine a fost!  :) Chiar daca batranetile ma ajung si vad ca ba ma doare un picior, ba spatele, ba nu stiu ce altceva acolo, la apa calda, mancare buna si odihna m-am simtit tare bine!  :) Un grup fain, vesel, pus pe plimbare, pe dans pe voie buna...Am batut Budapesta, un pic si Debrecenul, Parcul National Hortobay - unde am ramas aproape o zi atat de frumoasa era vremea si peisajul de toamna din stepa...Am facut si baie, nu atat de multa ca altadata, suficient cat sa ne relaxam...

Am facut din nou multe poze, filmulete - desi am ajuns acolo a nu stiu cata oara...Sunt momente pe care le traiesti cu fiecare grup diferit, locurile sunt aceleasi dar totusi un pic altcumva...Oamenii personalizeaza locurile...Ma bucur ca s-a format un nou nucleu in Singles Camp, am vazut ca o parte a compatibilizat foarte bine - ceea ce ma bucura intotdeauna enorm... :dance: Sunt convins ca o sa-i intalnesc impreuna in alte excursii, sunt sigur ca o sa tina legatura intre ei, ca Ungaria 2014 a fost inceputul unor noi prietenii...

Nu stiu daca formula aceasta Budapesta + SPA este cea mai buna (am vazut ca cei mai multi prefera sa mearga doar la SPA) dar de data aceasta am avut senzatia ca tocmai faptul ca am ajuns si pe malul Dunarii si am programat un tur al celor mai importante obiective din capitala Ungariei - a dat nota de succes a excursiei...Cel putin asa mi sa- parut si am rams cu impresia. Mi-ar fi de folos o confirmare sau nu a acestei structuri de excursie... ::) Asa ca astept pareri...

Inca o data m-am convins ca trebuie sa fiu cu grupul, nu-l pot lasa pe seama unui colaborator sau a unui inlocuitor, oricat ar fi de bine pregatit ar fi...Pt a fi sigur ca totul e ok, pt a fi aproape de participanti si a intelege ce doresc, e bine sa fi acolo, langa...Asa intelegi ce trebuie...Asa ca atata timp cat va exista SC, o sa ma intalniti in excursii si vacante... :)

Am sa mai revin pe aici, acum fug sa transmit fotografiile, filmuletele si lista...apoi ma indrept catre Apuseni! *|*


Offline lumi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #42 : Luni, 13 Octombrie 2014, 10:42 »
 :smitten:
Din punctul meu de vedere a fost un grup omogen si o excursie perfect alcatuita.
Puncte f bune: grija pt detalii, transport ok, pauza la Sibiel a fost binevenita, obiective variate, fun, seri speciale, cultura locala, libertate
Puncte "slabe" - ne ingrasam :)
Multumim pentru implicare si organizare, Gigi si Samiza, voi sunteti inima si capul, deci fara voi....

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #43 : Luni, 13 Octombrie 2014, 11:49 »
Am transmis tuturor un Email in care se afla link-ul de Download pt fotografii, filmulete si lista participanti. Este valabil 7 zile. Daca nu l-ati primit contactati-ma Email si vi-l retransmit. In doua zile, pt ca miercuri plec in Apuseni, iar saptamana viitoare e prea tarziu...

Offline ella_cj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 39
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: SPA si vizita: Budapesta, Hajduszboszlo, Debrecen 7 - 12 octombrie 2014
« Răspuns #44 : Luni, 13 Octombrie 2014, 12:32 »
Mie mi-a placut foarte mult excursia, si cred ca farmecul a fost tocmai acest amestec de Budapesta care e un oras asa de frumos cu multe , multe obiective de vazut si relaxarea de la Haidu si dupamesele de leveneala in bazine.
Nu mai vorbim de sampania de la micul dejun din Budapesta si langosul cu multa branza si smantana din Haidu ca iar mi se face pofta  :D