Autor Subiect: Cine face primul pas?  (Citit de 24078 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

silviu

  • Vizitator
Re: Cine face primul pas?
« Răspuns #60 : Luni, 20 Aprilie 2015, 00:42 »
si in ce directie :-\

Offline CamiCamelia

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 149
Re: Cine face primul pas?
« Răspuns #61 : Luni, 20 Aprilie 2015, 00:52 »
si in ce directie :-\

:( sa speram ca in directia buna...

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cine face primul pas?
« Răspuns #62 : Vineri, 27 Noiembrie 2015, 09:59 »
Deși, m-a pus pe gânduri (iar!)  o replică dintr-un (alt) film, dintre cele romantic-siropoase cu minuni de Crăciun care au început déjŕ să ruleze pe diferite canale TV. O mamă îi spune fiicei sale care se întreabă dacă iubitul pe care l-a părăsit mai demult o mai vrea să reia relația.

Bărbații nu știu ce vor până nu le spunem noi.

 In concluzie, primul pas îl face cine stie să-l facă pe celălalt să vrea ceea ce nu știe că vrea?!
 :o   :giggle: :applause:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Cine face primul pas?
« Răspuns #63 : Sâmbătă, 28 Noiembrie 2015, 08:32 »
Corect, Adda. De aceea le si dam posibilitatea sa o faca ;)

Dar oare de ce consideri ca doar barbatul a trecut prin multe (experiente neplacute si cu final nu tocmai fericit).

Poate pentru că femeile depășesc astfel de situații, fără să rămână ancorate în eșec. Se pare că ei nu pot depăși frica sau loviturile în orgoliu. Si, poate că nici resentimentele. Își propun să nu mai greșească și se poartă cu următoarea așa cum consideră că ar fi trebuit să se poarte cu anterioara...

Primul pas o dată făcut, nu mai contează de cine, și mai importanți sunt următorii. Ai crede că dacă totul a început bine și frumos, lucrurile vor merge tot așa.
Dar stai să vezi cum e când apare pragul următorului nivel. ”Next level” altă bătaie de cap în liniștea relației... Un prag imaginar, pe care fiecare îl percepe în felul lui si care trezește fricile adormite după primul pas. Un moment în care ei își imaginează că ele așteaptă ceva mai mult. În care ele poate chiar își doresc mai mult, dar nu atât de mult pe cât își imaginează și se tem ei.

Na, ca m-a apucat filosofia de dimineata. Poate de bucurie ca imi merge laptopul, după ce mi-a tot făcut figuri și continua sa îmi dea semne că cere o reinstalare ceva... ;D
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.