Autor Subiect: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015  (Citit de 26523 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline elena d

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 12
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #45 : Luni, 04 Mai 2015, 20:44 »
1. Gigi Cindea - (urcare Bucuresti, la intoarcere coborare Sighisoara)
2. Silvia Ciulei - Bucuresti  *|*
3. Tatiana Bejan - Bucuresti
4. Florin Ion - Bucuresti
5. Ana Ion - Bucuresti
6. Elena Dumitru - Bucuresti
7. Mihaela Caracuda - Bucuresti

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #46 : Miercuri, 06 Mai 2015, 12:40 »
Doresc sa va reamintesc ca avansurile achitate catre agentie NU SE RETURNEAZA in situatia renuntarilor sau intarzierilor de plata a restului. Singura posibilitate de recuperare a banilor este gasirea unui inlocuitor din Singles Camp. Forumul este citit de multi din grup si daca o renuntare este anuntata din timp cu siguranta se gaseste un inlocuitor.

Offline steluta123

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #47 : Joi, 07 Mai 2015, 14:48 »
1. Gigi Cindea - Sighisoara
2. Silvia Ciulei - Bucuresti  *|*
3. Tatiana Bejan - Bucuresti
4. Florin Ion - Bucuresti
5. Ana Ion - Bucuresti
6. Elena Dumitru - Bucuresti
7. Mihaela Caracuda - Bucuresti
8. Stela Grigore - Bucuresti

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #48 : Duminică, 10 Mai 2015, 19:14 »
1. Gigi Cindea - (urcare Bucuresti, la intoarcere coborare Sighisoara)
2. Silvia Ciulei - Bucuresti  *|*
3. Tatiana Bejan - Bucuresti
4. Florin Ion - Bucuresti
5. Ana Ion - Bucuresti
6. Elena Dumitru - Bucuresti
7. Mihaela Caracuda - Bucuresti
8. Stela Grigore - Bucuresti
9. Mona Galinescu - Bacau

Offline Anamaria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #49 : Miercuri, 13 Mai 2015, 09:12 »
Salutare,

Eu voi veni din Cluj. Se poate sa ma alatur grupului din Targu Mures?

Multumesc

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #50 : Miercuri, 13 Mai 2015, 10:02 »
Ana Maria, traseul spre Gura Humorului nu trece prin Tg Mures decat la intoarcere. Eu din Sibiu merg la Bucuresti, iau microbuzul, iar la intoarcere raman in Sighisoara, acolo unde o sa facem pauza. Pana la Sighisoara pt Cluj Napoca poti cobori la Reghin sau la Tg Mures, unde iti este mai avantajos.

Eu ma intorc duminica seara in 24 mai din Maramures, pana atunci o sa fiu si in Buila Vanturarita, deci nu o sa am timp de ajutor pt partea de transport. Este inclus in tarif, toata lumea stie de unde pleaca microbuzul, la ce ora, am sa fiu si eu acolo in statia AGIP Pacii la 6.00, pt a calatori impreuna cu voi. Este un drum lung, o sa am rugamintea sa veniti la timp, ora 5.50 maxim, la 6.00 va fi plecarea. Nu pot sa va comunic de acum numarul masinii si numele soferului, dar fiind eu acolo nu e nici o problema, veti stii unde trebuie sa urcati. Va rog sa va luati mancare pt drum, nu vom opri decat pt pauze scurte in statii de benzina. Seara o sa servim masa la pensiunea in care suntem cazati.

Am intrebat azi, Transraraul este deschis, mai este foarte putina zapada sus, doar in dosuri cate o pata alba. Sa va imbracati corespunzator de munte, este scris in mesajul principal, nu cred ca mai e nevoie sa repet decat punctat:
- rucsac
- pelerina
- bocanci de munte
- pantalon flexibil (nu strans si incomod gen blug)
- bluze de vant, termice
- frontala
- medicamente curente
- aparat foto, baterii, memorie

Vremea imi doresc mult sa fie buna, sa putem drumetii in voie, fara disconfortul dat de ploaie...

Asa cum va spuneam grupul o sa fie insotit si ghidat de doi salvamontisti din zona, asa ca o sa avem si toate cunostiintele despre locurile prin care trecem.

La dus o sa vizitam Manastirea Humor, iar la intoarcere o sa avem o pauza la Sighisoara, am sa va conduc intr-un scurt tur, iar apoi servim masa undeva in cetate.

Offline Anamaria

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 22
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #51 : Miercuri, 13 Mai 2015, 10:18 »
Ok, am inteles.

Atunci voi veni direct in Vama (SV) din Cluj si voi ajunge la 13.25. Cred ca va fi ok in ceea ce priveste ora.

Offline cami

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 5
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #52 : Duminică, 17 Mai 2015, 20:20 »
1. Gigi Cindea - (urcare Bucuresti, la intoarcere coborare Sighisoara)
2. Silvia Ciulei - Bucuresti  *|*
3. Tatiana Bejan - Bucuresti
4. Florin Ion - Bucuresti
5. Ana Ion - Bucuresti
6. Elena Dumitru - Bucuresti
7. Mihaela Caracuda - Bucuresti
8. Stela Grigore - Bucuresti
9. Mona Galinescu - Bacau
1o. Camelia Stanciu

Offline Mihaela39

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #53 : Luni, 18 Mai 2015, 07:21 »
1. Gigi Cindea - (urcare Bucuresti, la intoarcere coborare Sighisoara)
2. Silvia Ciulei - Bucuresti  *|*
3. Tatiana Bejan - Bucuresti
4. Florin Ion - Bucuresti
5. Ana Ion - Bucuresti
6. Elena Dumitru - Bucuresti
7. Mihaela Caracuda - Bucuresti
8. Stela Grigore - Bucuresti
9. Mona Galinescu - Bacau
1o. Camelia Stanciu
11. Mihaela M. - Braila

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #54 : Marți, 19 Mai 2015, 14:30 »
Intalnirea pt plecare va fi miercuri 27 mai ora 5.45. Statia Mol Pacii (fosta AGIP Pacii) Bulevardul Iuliu Maniu 194. Pana in acest moment nu am primit numarul masinii si soferul, probabil ca zilele urmatoare, cat sunt in Maramures, va sosi de la firma de transport si aceasta informatie. Am sa o postez de acolo imediat ce o primesc. Oricum eu voi fi in  statie, asa cum va spuneam am sa plec si eu odata cu voi din Bucuresti.

Rugamintea este sa nu intarziati, avem drum lung de facut si nu as dori sa incepem prin a astepta pe cineva. Cel tarziu la 6.00 fix, vom pleca spre destinatie. Multumesc pt intelegere!  :flori: :)

Offline florin69

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 96
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #55 : Miercuri, 20 Mai 2015, 15:34 »
Venim, veniiim!!! Tin'te bineee.... :D 

Offline ela201

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #56 : Joi, 21 Mai 2015, 09:57 »
1. Gigi Cindea - (urcare Bucuresti, la intoarcere coborare Sighisoara)
2. Silvia Ciulei - Bucuresti  *|*
3. Tatiana Bejan - Bucuresti
4. Florin Ion - Bucuresti
5. Ana Ion - Bucuresti
6. Elena Dumitru - Bucuresti
7. Mihaela Caracuda - Bucuresti
8. Stela Grigore - Bucuresti
9. Mona Galinescu - Bacau
1o. Camelia Stanciu
11. Mihaela M. - Braila
12. Mihaela Preda

Offline Stelam

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 17
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #57 : Duminică, 24 Mai 2015, 20:28 »
1. Gigi Cindea - (urcare Bucuresti, la intoarcere coborare Sighisoara)
2. Silvia Ciulei - Bucuresti   *|*
3. Tatiana Bejan - Bucuresti
4. Florin Ion - Bucuresti
5. Ana Ion - Bucuresti
6. Elena Dumitru - Bucuresti
7. Mihaela Caracuda - Bucuresti
8. Stela Grigore - Bucuresti
9. Mona Galinescu - Bacau
1o. Camelia Stanciu
11. Mihaela M. - Braila
12. Mihaela Preda
13. Stela Moldovan - ajung in Vama aprox 17.30 , la intoarcere coborare Tg Mures

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #58 : Luni, 25 Mai 2015, 09:31 »
M-am intors dupa cateva zile de Maramures, cu vreme cum nu se putea mai frumoasa si mai potrivita pt drumetii si vizitare. Ieri pe drumul spre casa ma gandeam cum o sa gasim Bucovina, daca vom avea un timp la fel de frumos ca in Maramures. Si dupa cum arata prognoza va fi ok, ceva mai rece, dar cu soare si vreme buna. Oricum nu uitati de pelerine, este un accesoriu foarte important. Daca am ajuns la echipament, reluati va rog inca o data ceea ce am scris si am recomandat.

Lucrez acum la detalierea programului, vreau ca in prima zi sa adaugam la Manastirea Humor inca doua obiective, asta evident daca ne vom incadra in timpul de drum anticipat. Si daca e vorba de drum, sper sa treaca usor, o sa incerc sa va mai umplu timpul povestindu-va cate ceva.

Ce tin sa mai subliniez si pe acest topic, am facut-o si pe cele aferente altor excursii, este ca actiunile noastre au ca prim obiectiv socializarea. Excursiile sunt gadite in acest fel, cazarile alese pt a oferi cat mai multa intimidate de grup, participantii sunt de profil apropiat. Aici in Singles Camp nu fac turism pur, sablonat si ingradit de bifari de obiective. Functie de vreme, de starea grupului, de timpul pe care-l avem la dispozitie, in timpul unei actiuni, mai fac anumite corectii, inlocuind sau incluzand noi obiective. Cei care ma cunosc stiu ca incerc sa arat cat mai mult, sa va intoarceti cat mai incarcati si bogati in noi locuri vazute, in informatii, dar de multe ori nu totul depinde de mine...Mai este vremea, mai este drumul care-ti poate oferi surprise si carepot afecta programul.

Incercati sa intelegeti inca de la inceput ca faceti parte dintr-u grup, ca trebuie sa va adaptati majoritatii...Asta nu inseamna ca schimbam ceva doar ca asa doreste majoritatea, eu sunt un pic sas si asta ma face sa fiu exact si poate si tipicar, deci urmaresc fidel programul...Ma refer aici la starea generala de grup, la legaturi, la interactiune.

Veniti deschisi, nu aduceti cu voi tabieturi care-i pot afecta pe ceilalti...Nu va plangeti de problemele de acasa sau de nimicuri care nu intereseaza personal pe ceilalati. Nu veti face decat sa incarcati negativ pe cei din jur sau chiar sa-i iritati. Lumea vine sa se destinda, sa se detaseze cateva zile de ceea ce traieste zilnic, vrea sa se relaxeze. Va rog tineti cont de lucrul asta.

Deci pregatiti inca de azi zambetul de vacanta, scuturati-va de problem si hai sa petrecem cateva zile minunate impreuna!  :dance: *|* :dance:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13264
Re: Drumuri bucovinene: Transraraul 27 - 31 mai 2015
« Răspuns #59 : Luni, 25 Mai 2015, 10:20 »
Pentru cei care vin pe cont propriu pana la Gura Humorului, locatia in care vom sta este: Pensiunea Carmen Silvae Gura Humorului, jud. Suceava Cartier Voronet - nr.252B