Autor Subiect: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015  (Citit de 38947 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« : Miercuri, 29 Octombrie 2014, 11:57 »
Excursie la Bran si ...gatit impreuna! - cu un bucatar profesionist.  :)
Check in: 06.11.2015
Check out: 08.11.2015
Cazare: 2 nopti
Servicii incluse:
     • cazare 2 nopti in camera dubla
     • mic dejun – 2 zile.
     • grill pt cinele de vineri si sambata 
     • pranz sambata - ceea ce se gateste impreuna cu bucatarul profesionist (materia prima si ingredientele vor fi puse la dispozitie)
 Servicii care nu sunt incluse:
     • intrari la obiective
Locuri disponibile:
Profil: se adreseaza in special celor noi in Singles Camp sau a celor care inca nu au participat la o actiune a noastra. Este ocazia ideala de a socializa, activitatile acestei excursii sunt gandite sa ofere un cadru foarte confortabil pt comunicarea simpla, naturala.
Transport organizat Bucuresti – Bran si retur, pe traseul Bucuresti – Ploiesti – Campina – Sinaia – Bran. Tarif: 100 RON, neinclus in pretul excursiei. Plecarea din Bucuresti: vineri 28 noiembrie ora 10 .00
Scop: aceasta tabara tinteste acomodarea celor noi cu ceea ce inseamna Singles Camp, este o ocazie foarte buna de cunoastere, de intalnire noi - noi si noi - vechi. Locatia ofera prin intimitatea ei toate conditiile, constituie un excelent cadru, Branul este o zona superba, in toate anotimpurile. Aveti tot concursul meu, am sa stau pe toata perioada taberei, o sa incerc sa fiu o a doua gazda acolo.
Programul acestei actiuni va fi unul lejer, indreptat mai mult spre socializarea grupului. O sa aduc proiectorul, vizionam filme si fotografii facute in actiunile Singles Camp, iesim impreuna si vizitam Castelul Bran, iar functie de vremea de afara, o sa incercam si o drumetie montana in zona Magura. In 2013 am avut o vreme superba, asa ca speram sa repetam excursia noastra la fereastra Magurii.
Orarul de vizitare a Castelului Bran:
Luni 11:00-18:00
Zilnic 9:00-18:00
Tariful de intrare este 30 Ron/persoana.
O sa fie prezent un bucatar profesionist cu ajutorul caruia se vor gati sambata la pranz, cu concursul vostru 2 preparate.
Seara grill in curtea pensiunii, pentru cei mai putin "carnivori" - legume la gratar, salate etc. Prilej de stat in aer si de povestit la foc. O tuica fiarta, un vin fiert si un pahar "de vorba".
Sper ca dupa cele 3 zile, sa va intoarceti acasa cu experienta a unor clipe frunoase, cu noi prietenii, relaxati si mai optimisti.
Detalii despre locatia in care o sa stam cele doua nopti:
Situate in Bran, Predelut, la numai 1 km de Castelul Bran, intr-o zona retrasa si foarte linistita, inconjurate cu mult spatiu verde, rau, si o priveliste deosebita a panoramei muntilor Piatra Craiului si Bucegi, Pensiunea Casa Gobbel si Vila Gobbel, ofera urmatoarele servicii:
Casa Gobbel pune la dispozitia clientilor 28 de locuri de cazare dispuse in:
- 9 camere duble, spatioase cu baie proprie si balcon;
- 1 camere cu 10 locuri si baie proprie (are sa fie folosita doar pt 2 persoane)
- toate camerele sunt dotate cu cabina de dus si TV cablu;
- mobilier din lemn masiv;
- living spatios cu semineu si TV;
- sala de bar cu masa de biliard si darts;
- sala de mese cu o capacitate de 30 de locuri;
- bucatarie complet utilata;
- terasa cu o capacitate de 50 de locuri;
- parcare privata pazita.
Vila Gobbel ofera turistilor 11 locuri de cazare dispuse astfel:
- 5 camere duble cu baie proprie si TV cablu;
- 1 camere singel cu baie proprie;
- living spatios cu semineu si TV cablu;
- sala de mese cu o capacitate de 15 persoane;
- bucatarie complet utilata;
- terasa;
- parcare privata pazita.

Inscrierile se fac pe site-ul www.singlescamp.ro, la “Rezervari” Dupa inscriere veti primi de la Bon Voyage Sibiu, agentia care se ocupa de Singles Camp, un Email cu toate detaliile de plata si conditiile. In situatia in care in termen de 5 zile de la inscriere nu ati primit Email-ul de rezervare de la agentie, adresati-va va rog la Email: office@bonvoyagesibiu.ro

Iata ce s-a intamplat in 2014 la aceasta actiune: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1971.0.html

Important: Aceasta vacanta se adreseaza DOAR persoanelor single (fara partener). Scopul nu este unul exclusiv turistic, ci se doreste a fi si un cadru de intalnire, cunoastere, de comunicare si de socializare a persoanelor singure. Face parte dintr-un program mai larg, inceput in 2010, ce cuprinde vacante, excursii, drumetii, tururi, circuite, sejururi, evenimente, party-uri, toate acestea oferind ocazia de a largii cercul de prieteni ai fiecarui participant.
La toate actiunile noastre transmiterea informatiilor se face doar pe forum, pe topicul deschis pentru fiecare vacanta in parte. De aceea daca intentionati sa participati si mai ales daca v-ati facut rezervare este recomandat sa urmariti ceea ce apare pe topic. Daca sunteti o persoana ocupata, atunci indicat este sa folositi abonarea la topic. Cum se face? Simplu! - deschizand topicul si apasand tasta "notify" (zona de deasupra ferestrei principale), veti primi pe Email tot ceea ce se scrie pe topic (asta in situatia in care aveti cont de user pe forum si v-ati dat adresa de Email corecta). Este adevarat ca pot fi doar discutii intre cei care s-au mai inscris la respectiva actiune si poate nu sunteti interesati de comunicare, dar pot fi de asemenea informatii si detalii importante pe care le-am transmis noi. Legate de transport, de intalnire, echipament, vreme si multe altele. Nu transmitem informatii nici pe Email, nici telefonic, folosim acele canale doar in mod exceptional pentru lamuriri si lucruri ce nu pot fi puse la punct in alt fel. Gasiti totul postat aici, vedeti cat de detaliat transmitem informatiile. In cazul in care aveti nelamuriri sau intrebari postati-le pe topic, raspunsurile pe care le dau pot fi generale, interesand si pe altii. Inscrierea la transporturile interne, pe microbuze se face la fel doar pe forum, pe topicul respectiv. Pentru inscrierea la mijlocul de transport: nu sunati la agentie, nu-i transmiteti Samizei aceste amanunte, agentia nu are legatura cu transportul. Nu transmiteti nici pe Email, eu ca si insotitor de grup sunt mai tot timpul plecat, nu are cine sa colecteze intentiile de inscriere la transport si sa le insereze in lista de pe forum. Sunteti deci singurii care o puteti face! Pt asta asigurati-va ca aveti cont de user pe forum (puteti posta), nu confundati inscrierea in grup (cea de pe site) cu inregistrarea de pe forum. Va multumesc de intelegere!   :flori:




luminita1969

  • Vizitator
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #1 : Vineri, 18 Septembrie 2015, 10:35 »
Buna ziua,
Sunt noua in aceasta comunitate si m-ar interesa daca s-a inscris cineva? :)

Offline Florin1968

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 261
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #2 : Vineri, 18 Septembrie 2015, 10:46 »
Cred ca esti prima inscrisă !

Offline codrina

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 126
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #3 : Vineri, 18 Septembrie 2015, 10:57 »
Și eu în curand
Lidia

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #4 : Vineri, 18 Septembrie 2015, 11:25 »
Cred ca inchidem lista...posibil sa nu mai fie locuri disponibile. Chiar azi discutam cu Samiza sa vada ce capacitate are acum pensiunea de anul trecut (pt ca tot acolo o sa mergem) - am inteles ca au facut ceva modificari...si nu stiu daca mai are acelasi numar de locuri de cazare. In acest moment nu stiu daca raman sau nu deschise rezervarile. Oricum pana plec in Turcia am sa comunic.

luminita1969

  • Vizitator
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #5 : Vineri, 18 Septembrie 2015, 12:25 »
Eu am platit. Atat pentru aceasta excursie, cat si pentru cea din 30.10. Sa inteleg ca e posibil sa nu se mai organizeze?N

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #6 : Vineri, 18 Septembrie 2015, 12:29 »
Inchiderea listei, inseamna ca nu mai sunt locuri disponibile, nu ca o actiune nu se tine. Cooking Camp este un eveniment pe care l-am repetat in fiecare an si la fel ca Sarbatoarea Recoltei si Carnavalul locurile nu sunt suficiente...

luminita1969

  • Vizitator
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #7 : Vineri, 18 Septembrie 2015, 12:33 »
Multumesc frumos pentru precizari. :)

Bellarox

  • Vizitator
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #8 : Marți, 29 Septembrie 2015, 13:59 »
Din ceea ce am vazut, pana in acest moment nu s-a comunicat inchiderea listei (sper sa nu imi fi scapat mie ceva). Deci, mai sunt 2 locuri disponibile? Mi-ar face placere sa particip, asemeni si prietenei mele, Sorana. Daca da, vrem sa efectuam plata cat mai curand posibil...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #9 : Marți, 29 Septembrie 2015, 14:12 »
Am sa intreb azi in agentie si am sa comunic... :)

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #10 : Joi, 29 Octombrie 2015, 13:34 »
  :help:  Se organizeaza transport in comun? Deschidem lista?  :rtfm: Mai este doar o saptamana...  :oops:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #11 : Joi, 29 Octombrie 2015, 13:46 »
Da, am sa va sun eu luni pe toti Laurentiu....cum am avut probleme cu forumul, este cea mai rapida si mai sigura forma de organizare a transportului.  :)

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #12 : Joi, 29 Octombrie 2015, 13:51 »
 O0  OK Gigi ! Multumesc pentru raspunsul rapid.

Offline EmaSo

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #13 : Vineri, 30 Octombrie 2015, 20:41 »
Servus Gigi,
Pentru plecarea din Sibiu vreau sa inscriu eu 2 persoane care inca nu au cont
pe forum
1. Puican Elena
2. Porav Daniela

Offline Pit

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 20
Re: Cooking Camp 6 - 8 noiembrie 2015
« Răspuns #14 : Sâmbătă, 31 Octombrie 2015, 00:02 »
Buna seara prieteni,
  Sunt nou in comunitatea singlescamp si astazi am confirmat rezervarea,achitand avansul ptr aceasta excursie si informand agentia.Sper sa mai fie locuri disponibile ptr ca ca inca n-am vazut inchiderea listei ...
        O seara frumoasa va doresc!  :)