Autor Subiect: Modificari  (Citit de 15521 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Modificari
« : Marți, 23 Martie 2010, 07:27 »
Pentru o functionare si accesare mai usoara a forumului, am rearanjat si organizat atat topicurile si subiectele propuse de mine cat si de voi, mutandu-le in categoriile nou create. S-au pastrat toate subiectele care au fost postate pana acum, doar ca sunt mutate la categoriile de care apartin. Va fi un pic de disconfort la inceput. pt care imi cer scuze, dar va asigur ca apoi totul va fi mult mai simplu.
Procesul de mutare si aranjare are sa fie continuu, pentru a da o fata organizata forumului in ansamblul sau.


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Modificari
« Răspuns #1 : Marți, 23 Martie 2010, 09:09 »
Pentru o functionare si accesare mai usoara a forumului, am rearanjat si organizat atat topicurile si subiectele propuse de mine cat si de voi, mutandu-le in categoriile nou create. S-au pastrat toate subiectele care au fost postate pana acum, doar ca sunt mutate la categoriile de care apartin. Va fi un pic de disconfort la inceput. pt care imi cer scuze, dar va asigur ca apoi totul va fi mult mai simplu.
Procesul de mutare si aranjare are sa fie continuu, pentru a da o fata organizata forumului in ansamblul sau.



Am vazut schimbarile, e bine. Am ceva ce m-a surprins. Ma asteptam sa fie o sectiune cu topicurile membrilor. M-ai trecut la domeniul de dimineata pentru ca trezesc devreme?

Nu  vreau sa inteleaga lumea ca pe la mine se poate trece doar dimineata! ;)

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Modificari
« Răspuns #2 : Marți, 23 Martie 2010, 09:16 »
si eu spun ca si awana, nu sunt tocmai potrivite Povesti de dimineata / Povesti de seara(am studiat mai bine aspectul).
iar acest topic Modificari, nu era bun de trecut la Propuneri, idei, modificat ca si titulatura, Modificari, propuneri etc...o sa alergam intre modificari si propuneri toate legate de ac lucru, forumul :)
 in rest e ceva mai bine, si am felicitat in topicul Propuneri...

:)

maria171

  • Vizitator
Răspuns: Modificari
« Răspuns #3 : Marți, 23 Martie 2010, 09:23 »
eu cred ca toate mesajele care vor fi mutate vor trebui anuntate
de ex: mesajul x a fost mutat in sectiunea z
asa nu vom crede ca ne-au fost sterse mesajele sau nu vom alerga dupa ele prin tot forumul

sunt sugestii numai

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Răspuns: Modificari
« Răspuns #4 : Marți, 23 Martie 2010, 10:34 »
Am sa ma gandesc la tot ce propuneti voi, pentru ca este important ca userilor sa le fie cat mai la indemana totul.
Astept sa ve scrieti cel mai multi dintre voi parerile, astfel incat sa pot sa-mi fac o imagine generala.
Topicul de modificari este introdus in sectiunea respectiva, pt ca eram sigur ca acolo va fi si citit de toata lumea, era locul optim.
O sectiune dedicata membrilor, in care fiecare sa poata deschide un topic este ok ca si idee, m-am gandit si eu la ea,dar ce te faci daca toti cei 300 vor vrea sa aiba fiecare cate un topic? Va fi foarte greu de monitorizat si de intretinut in acest fel.
Awana cu acordul tau pot muta subiectul la Povestiri de seara?
In ceea ce priveste informatia de "mutat" puteam sa o las, dar oricum nu arata unde se muta. Softul nu indica acest lucru. Si din moment ca am specificat in "modificari" ca nu am sters nimic, forumul fiind inca la inceput, fara o dezvoltare a numarului de topicuri foarte mare, este destul de simplu sa gasesti unde este mutat topicul tau. Daca lasam indicatia de mutare, cautarea se facea mult mai greu. Si doar azi apare o schimbare masiva a locurilor fiecarui topic. Ceea ce se intampla deacum incolo va fi zilnic poate una-doua mutari, si cu anuntarea in "personale"
Organizarea pe care am facut-o acum este poate suferi modificari, dar trebuie sa cantarim totul. De aceea astept sfaturile si sugestiile voastre, dupa care am sa raspund prin dezbatere.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
Răspuns: Modificari
« Răspuns #5 : Marți, 23 Martie 2010, 10:38 »
Uite la ce m-am gandit, ce idee mi-a venit. Poate sa existe o sectiune cu topicul membriilor, dar cu o mica discriminare sa facem un compromis: sa poata deschide topic propriu doar cei full sau seniorii. Ce parere aveti? Asa n-ar mai exista pericolul ca toata lumea sa doreasca deschiderea unui topic, ar fi limitata optiunea doar la aceia care intradevar sunt f.activi si sustin forumul. E ok, ce spuneti?

maria171

  • Vizitator
Răspuns: Modificari
« Răspuns #6 : Marți, 23 Martie 2010, 11:19 »
eu nu inteleg de ce e nevoie de un topic separat pt useri
e un forum public, daca vreau ceva numai al meu, imi pot face un blog
parerea mea!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Modificari
« Răspuns #7 : Marți, 23 Martie 2010, 11:27 »
Uite la ce m-am gandit, ce idee mi-a venit. Poate sa existe o sectiune cu topicul membriilor, dar cu o mica discriminare sa facem un compromis: sa poata deschide topic propriu doar cei full sau seniorii. Ce parere aveti? Asa n-ar mai exista pericolul ca toata lumea sa doreasca deschiderea unui topic, ar fi limitata optiunea doar la aceia care intradevar sunt f.activi si sustin forumul. E ok, ce spuneti?

OK din punctul meu de vedere.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Modificari
« Răspuns #8 : Marți, 23 Martie 2010, 11:32 »
Am sa ma gandesc la tot ce propuneti voi, pentru ca este important ca userilor sa le fie cat mai la indemana totul.
Astept sa ve scrieti cel mai multi dintre voi parerile, astfel incat sa pot sa-mi fac o imagine generala.
Topicul de modificari este introdus in sectiunea respectiva, pt ca eram sigur ca acolo va fi si citit de toata lumea, era locul optim.
O sectiune dedicata membrilor, in care fiecare sa poata deschide un topic este ok ca si idee, m-am gandit si eu la ea,dar ce te faci daca toti cei 300 vor vrea sa aiba fiecare cate un topic? Va fi foarte greu de monitorizat si de intretinut in acest fel.
- nu gasesc oportun o sectiune speciala pt asa ceva. e forum, are sectiuni, deschizi acolo unde este cazul si se vede clar cine a deschis topicul. plus ca va fi greu de gestionat.

Awana cu acordul tau pot muta subiectul la Povestiri de seara?
- nu stiu daca exista Povesti de seara, de dimineata, ma rog. un ex. Stirile, evenimentele si alte topicuri au actualitate si dimineata si seara si la pranz.

In ceea ce priveste informatia de "mutat" puteam sa o las, dar oricum nu arata unde se muta. Softul nu indica acest lucru. Si din moment ca am specificat in "modificari" ca nu am sters nimic, forumul fiind inca la inceput, fara o dezvoltare a numarului de topicuri foarte mare, este destul de simplu sa gasesti unde este mutat topicul tau. Daca lasam indicatia de mutare, cautarea se facea mult mai greu. Si doar azi apare o schimbare masiva a locurilor fiecarui topic. Ceea ce se intampla deacum incolo va fi zilnic poate una-doua mutari, si cu anuntarea in "personale"
- totusi un mic anunt, cumva facut..e bine venit ca sa stim de unde incepem.

Organizarea pe care am facut-o acum este poate suferi modificari, dar trebuie sa cantarim totul. De aceea astept sfaturile si sugestiile voastre, dupa care am sa raspund prin dezbatere.

Uite la ce m-am gandit, ce idee mi-a venit. Poate sa existe o sectiune cu topicul membriilor, dar cu o mica discriminare sa facem un compromis: sa poata deschide topic propriu doar cei full sau seniorii. Ce parere aveti? Asa n-ar mai exista pericolul ca toata lumea sa doreasca deschiderea unui topic, ar fi limitata optiunea doar la aceia care intradevar sunt f.activi si sustin forumul. E ok, ce spuneti?

OK din punctul meu de vedere.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Modificari
« Răspuns #9 : Marți, 23 Martie 2010, 14:14 »
o precizare !!!

comenturile mele la postul adminului SUNT CU LINIUTA IN CADRUL citatului, la paragraful in cauza.
la postul awanei este raspunsul IN citat.

;) multumesc de intelegere.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Modificari
« Răspuns #10 : Marți, 23 Martie 2010, 14:18 »
o precizare !!!

comenturile mele la postul adminului SUNT CU LINIUTA IN CADRUL citatului, la paragraful in cauza.
la postul awanei este raspunsul IN citat.

;) multumesc de intelegere.

Bine venite precizarile marcutza. E perfect acum!!! :D

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Modificari
« Răspuns #11 : Marți, 23 Martie 2010, 15:17 »
Se pare ca trebuie sa trag tare in seara asta  sa mai iau o stea!!1 :D La 100 de mesaje, parca, trec la full, nu?!? Scriu masiv bancuri, ca la asta ma pricep cel mai bine!!  ;D ;) Imi place mult felul cum s-a reorganizat forumul! Asa nu mai intru in panica, asa cum am facut ieri!! (Domnul Administrator stie!!!  :-X) E foarte usor de urmarit orice topic, conform profilului!! Bravo!

Lunaintrestele

  • Vizitator
Răspuns: Modificari
« Răspuns #12 : Marți, 23 Martie 2010, 16:06 »
Trebuie sa recunosc ca m-am invartit un pic pe aici da e mult mai bine.

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Modificari
« Răspuns #13 : Marți, 23 Martie 2010, 22:48 »
Se pare ca trebuie sa trag tare in seara asta  sa mai iau o stea!!1 :D La 100 de mesaje, parca, trec la full, nu?!? Scriu masiv bancuri, ca la asta ma pricep cel mai bine!!  ;D ;) Imi place mult felul cum s-a reorganizat forumul! Asa nu mai intru in panica, asa cum am facut ieri!! (Domnul Administrator stie!!!  :-X) E foarte usor de urmarit orice topic, conform profilului!! Bravo!

Am observat ca esti foarte prezenta la bancuri, citesc la ele si pana sa termin mai apr unele noi. Nu stiu ce s-a intamplat cu panica dar daca ai vreo problema spune-mi.

Stiu ca iti plac bancuri , totusi incearca si la alte topicuri! :D

carmentoma

  • Vizitator
Răspuns: Modificari
« Răspuns #14 : Miercuri, 24 Martie 2010, 00:23 »
   Nu am scris doar la bancuri, desi acolo am postat cel mai mult! Ideea era sa trec de 100 de postari, ca, daca se instituie regula cu topicurile noi de la full member in sus, nu voiam sa raman de caruta! :D Am deschis si eu cateva subiecte noi, dar nu sunt la fel de interesante ca ale voastre, dovada faptul ca toata lumea se multumeste sa raspunda, fara sa dea un raspuns! Dar  nu-i nimic! nu descurajez! Imi mai vin mie idei! Mai ales ca eu , spre deosebire de voi, sunt noctambula! Nu ca am insomnii , dar se pare ca acest forum a ajuns un adevarat drog! In sensul bun, bineinteles! Iar ziua nu prea am timp sa stau pe el!
    Cat despre panica, e vorba de faptul ca, fiind primul forum in care m-am implicat vreodata, nu m-am priceput sa observ ca erau doia pagini de topicuri si m-am crizat ca mi-a sters Dl. Administrator doua din cele patru deschise de mine! Tehnica asta, ce sa-i faci! Asa ca m-am apucat de criticat, de s-a speriat bietul om, nestiind cu ce se face vinovat! Ma bucur ca nu s-a suparat pe mine! ... Si imi propun, ca de fiecare data, sa nu mai reactionez la primul impuls!