Autor Subiect: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015  (Citit de 50077 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #150 : Luni, 15 Iunie 2015, 21:51 »

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #151 : Luni, 15 Iunie 2015, 21:51 »

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #152 : Luni, 15 Iunie 2015, 21:51 »

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #153 : Luni, 15 Iunie 2015, 21:51 »

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #154 : Luni, 15 Iunie 2015, 21:52 »

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #155 : Luni, 15 Iunie 2015, 21:52 »

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #156 : Luni, 15 Iunie 2015, 21:52 »

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #157 : Luni, 15 Iunie 2015, 21:52 »

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #158 : Luni, 15 Iunie 2015, 21:53 »

Offline cristi

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 170
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #159 : Luni, 15 Iunie 2015, 23:23 »
Super poze, Emil!
Stativul ala ajuta foarte mult, dar imaginatia fotografului este determinanta.
Si ai ales cele mai bune pozitii posibile. Te-ai dedicat total artei foto.
Cele bune! :)
 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13261
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #160 : Marți, 16 Iunie 2015, 09:06 »
Multumesc Rodicai, lui Catalin si lui Cristian pt pozele transmise!  :flori: Uite asa imi fac si eu albumul Cheile Nerei 2015, desi nu am fost cu voi...

V-am transmis lista de participanti si adresele de Email; sper ca toata lumea a primit-o. Daca nu, sa-mi scrie pe office@singlescamp.ro

Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #161 : Luni, 22 Iunie 2015, 23:30 »
Stimabililor ,
Eu personal am ramas fara cuvinte cand am primit recenziile unora dinte cei care au fost in Chelie Nerei .

Imi pare rau pentru cei care nu se informeaza sau nu citesc foarte bine programele actiunilor, Gigi descrie foarte detaliat absolut tot , bine ….pentru cine vrea sa citeasca….
Exista intrenet si telefoane, puteti lua punct cu punct si sa va informati  despre fiecare bucatica in parte,  de la cazare (conditii , pat matrimonial , prosopele , hartie igienica …s.a.m.d. ), pana la obiectivele de atins in actiune (unde  puteti renunta la cele care nu va convin) sau pur si simplu sa alegeti actiunile care va reprezinta.

Discutiile incep inca de la urcarea in microbuz , de la ocuparea scauneleor … ca pe vremea lui Ceausescu …treaba cu sacosa cu stilce sau piatra lasata la rand… pana la deschide/inchide aerul conditionat, schimba  muzica… etc…

Faze de genul …pot sa stau langa tine? … nu ca vreau sa dorm sau  dece nu mai sunt locuri libere? Sau pur si simplu …nu-ti  se raspunde ...
Eu credeam ca toti venim pentru socializare , ca  toti suntem dornici sa cunoastem cat mai multe persoane si deci ar fi mult mai ok sa nu facem “bisericute”..sa devenim  prieteni, macar pentru aceea actiune.

Discutiile si  fazele tari , adevarate tragedii uneori,  sunt la cazare. Cine cu cine sta,  in ce camera , in ce pat,  pe ce parte a pensiuni,  camera cu balcon sau nu , etajul …..si tot asa exemple sunt nenumarate , la fiecare actiune apare un alt motiv de dicutie sau suparare, dar avem pretentia ca suntem oameni maturi deschisi la nou, dornici de socializare .

De ce oare ne-am inscris pe singlecamp,  nu pentru a avea cateva seri in care sa nu fim singuri in dormitor/ casa … cu problemele noastre ……???
Distractiv sau tragic , reprosurile din partea unor participanti sa inchidem muzica ca ei au venit sa se odihneasca .
Dupa cum bine stiti si aici am avut o participanta care a insistat sa inchidem muzica ca vrea sa doarma …

Cele scrise pana acum se intampla aproape la fiecare actiune ….

Reprosati ca nu stiu cine …nu a facut nu stiu ce…., va propun sa  aveti puterea sa va autoanalizati comportamentul la faza cu cureaua si fiecare ce idei ati avut pana la intoarcerea in pensiune in ziua respectiva.
Oare daca lasam conducatorul grupului sa ia hotararile cele mai bune , nu era ma bine ???
Au fost cativa in grup … cu o gramada de idei, fapt ce a dus sa trecem si a doua oara pe “super” drumul din padure.
Citind  recenziile voastre, ma intreb  oare de ce nu ati sarit in sus asa cum facurati pana sa plecam de la cascada Bigar , cand ati vazut ca microbuzul nu se indreapta in directia in care horarase initial conducatorul grupului.
Intradevar si eu am gasit vinovata agentia:
•ca au angajat un microbuz an de fabricatie 2015 dar care  nu a avut curea de schimb.
•ca nu ne-a facut o analiza personala fiecaruia sa ne spuna daca suntem in stare sa participam la aceasta actiune.
•ca si-a permis sa ne conduca la o cascada, Cascada Bigar, catalogata ca fiind cea mai frumoasa din lume,   dar nu s-au asigurat ca nu avem semnal la telefon !!!!!
•ca a angajat un ghid, un om extraordinar o adevarata enciclopedie, dornic sa ne impartaseasca  tot ce stia despre acea zona dar mai ales dragostea de tara si frumos.
•ca si-a permis sa"ne urce cu forta" intr-un tren vechi fara aer conditionat, cu traseu prin o gramada de tuneluri, viaducte si peisaje de vis , iar ghidul de care va ziceam , ne plictisea cu tot felul de informatii despre traseul pe care-l strabateam..
•   ca si-a permis sa ne duca in Oravita sa ne arate cateva monumente istorice dar mai ales Teatrul „Mihai Eminescu” Oravița , unul dintre cele mai frumoase si vechi teatre din tara construit la 1816, fiind prima  clădire din Europa luminată cu ajutorul lămpilor cu acetilenă. Unde un domn ne-a “plictisit” cu o grmada de informatii despre istoria acelei cladiri si a micului oras . Bine ca cineva din grup a stiut sa faca niste glume fix in momentele cele mai neprielnice……
•   ca si-a permis sa ne duca la Lacul Dracului , pentru unii o zona de vis  , pentru alti cam pitit  fara wc-uri pe drum … fara mese de servit masa …
Ochiul Beiului si  Cascada Beusnita as putea sa le numesc monumete ala naturii, care daca ne luam dupa unii din grup pentru care era mult mai important sa ajunga in Bucuresti inainte de ora 21 nu le mai vedeam, s-a votat si… multumesc celor care au spus da.
   
Gigi imi cer scuze daca am fost  un pic cam prea taioasa dar …am fost provocata ….

Eu m-am inscris in Cheile Nerei, tocmai pentru punctele de interes trecute in program  incepand cu trenuletul “fara aer conditionat” si terminand cu traseele foarte lungi si de anduranta de care sincer ma cam temeam , dar cum exista internet … m-am documentat …..  am numarat baietii din grup  si am zis ok ma descurc .. cu viperele sper sa nu am vro intalnire de gradul 0.
Chiar sunt mandra de mine , am trecut prin Tunelele Romane cu garda de corp personala 2 baieti inainte si 2 dupa, m-a cam necajit Cristi ca nu raspundea cand il strigam Virgil…..

In realitate cu toate mofturile unora dintre participanti actiunea a fost foarte, foarte frumoasa, de la peisaje, la  atmosfera creata de noi insine  pana la serile cu “brasoveanca”.

A fost actiunea la care am particiat eu si au fost cei mai multi baieti, a fost simplu de tinut minte numele lor  cativa se numeau Cristi …., dar toti au fost foarte dreaguti si de mare ajutor cu noi fetele neajutorate ::)… iar seara … toti au avut papucei de dans …  :dance: felicitari  , baieti , mi-ar placea sa ne mai intalnim .
Fetele nu prea au avut papucei de dans la ele , bine ca au spalat rusinea cei 9 baieti , multumim Cristi pentru muzica .

Cu riscul de a nu mai prinde loc in viitoarele actiuni , baieti, ocupati cat mai multe locruri.

Intradevar avem o tara foarte frumoasa , multumesc si  felicitari  familiei  Candea,  ca stie sa ne arate locurile cele mai frumoase.

Daca se poate ::) ...ma inscriu anticipat pentru la anu  :D




Offline Rodica_I

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 861
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #162 : Luni, 22 Iunie 2015, 23:33 »
Am sa incerc sa va trimit super fotografiile mele . ;) pe langa cele ale lui Emil ale mele palesc.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #163 : Marți, 23 Iunie 2015, 10:06 »
Rodica, prea tare postarea ta (y) :applause:

E adevarat ca, de fiecare data sunt 1, 2 revoltati ca la actiuni montane se petrece timpul urcand pe munte, surprinsi ca pe munte sunt pietre sau dornici sa faca shopping prin padure si mai putin interesati de locuri sau de informatii, ori de cum pot contribui la o atmosfera pozitiva.

Problema e ca unor oameni le plac ....problemele si sa fie nemultumiti. Si, probabil au nevoie si de un grup de oameni fata de care sa-si manifeste nemultumirile. Ca, doar acasa suntem mai mult sau mai putin singles si n-are cine sa ne asculte, colegii de munca ne ignora de mult sau pur si simplu dorim sa schimbam obiectul si subiectul de nemultumire.


Dar sunt convinsa ca nota generala au dat-o cei care au stiut pentru ce vin si au gasit si atitudinea potrivita sa se bucure de experienta.
In rest functioneaza...selectia naturala.

Sa va fie de bine excurisia prin locurile minunate si sa pastrati vii imaginile care v-au incantat ochiul si sufletul. :flori:

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

dianna

  • Vizitator
Re: Incursiune intr-un colt de rai: Cheile Nerei 11 – 14 iunie 2015
« Răspuns #164 : Marți, 23 Iunie 2015, 10:27 »
Citesc si ma minunez  ;D  Noroc ca unii stiu mai bine cum trebuie sa stea lucrurile pentru toata lumea  ;D

Imi pare rau ca am ratat inca o experienta interesanta  ;D