Autor Subiect: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai 2015  (Citit de 13584 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline cristinaB

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 94
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #15 : Marți, 14 Aprilie 2015, 18:17 »
Imi permit un sfat pentru cei care s-au inscris la aceasta excursie!

Poiana Narciselor este un loc mlastinos!
Daca e seceta am inteles ca e ok, e uscat totul!
Dar daca nu e seceta...si a plouat chiar si cu cateva zile inainte e destul de moale "asfaltul" , asa ca va recomand incaltaminte impermeabila, sau macar ceva de schimb!


Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #16 : Joi, 23 Aprilie 2015, 14:34 »
Daca vreti sa mai cititi cate ceva despre Poiana cu narcise
"Poiana Narciselor, locul fermecat în care milioane de flori înfloresc în luna mai"
http://adevarul.ro/locale/brasov/poiana-narciselor-locul-fermencat-milioane-flori-infloresc-luna-mai-vine-numele-narcisei-1_553782bfcfbe376e3570550b/index.html



Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #17 : Luni, 04 Mai 2015, 07:55 »
Sunt in jur de 20 de inscrieri, sper ca toate sunt ferme. Asa ca sunteti...toti! A aparut o modificare in ceea ce priveste incasarea contravalaorii excursiei, pana la urma am decis cu Samiza sa o facem la fel ca la toate excursiile, cu plata prin banca, in contul agentiei. Este mai sigur si mai clar pentru toata lumea.

O sa primiti un Email de rezervare de la Samiza, pt plata excursiei, identic cu cel pt celelalte actiuni.

Cand ne mai apropiem un pic am sa postez aici pe forum numarul masinii si soferul. 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #18 : Marți, 05 Mai 2015, 11:25 »
Multi dintre cei inscrisi si-au manisfestat dorinta de include neaparat in program Cetatea Fagarasului. Initial, stiiti era doar in cazul in care ne incadram in timp. Am rearanjat un pic programul, astfel incat sa fim siguri de vizitarea acestui obiectiv. Il puteti consulta in mesajul principal, primul al topicului. Tot acolo veti gasi noua ora de plecare, s-a devansat cu 1/2 ore, astfel incat sa se ajunga in conditii optime si sa se viziteze lejer, nu pe fuga Cetatea Fagarasului.

Samiza mi-a spus ca a transmis tuturor celor inscrisi Email-ul de rezervare, am marea rugaminte sa-i raspundeti cat mai repede si sa achitati avansul, astfel incat sa platim la randul nostru cazarea si transportul. Va multumesc! Cei care participa este posibil sa se intalneasca cu ea, mi-a spus ieri ca vrea sa ajunga sa cunoasca pe cei noi, sa-i revada pe cei vechi si sa vada zona Fagaras - Sinca. 

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #19 : Marți, 05 Mai 2015, 13:17 »
Inca o completare, de data aceasta in ceea ce priveste cina. Am discutat cu proprietarul pensiunii la care o sa stati si poate oferi:
- pastrav la gratar cu cartofi natur - 25 RON
- clatite cu gem de casa - 7 RON
Total 32 RON. Ramane sa-i comunicati pe microbuz lui Sel cati doriti sa serviti cina la pensiune. A la carte este greu, sper ca s-a inteles acest lucru...

Pt prima zi am specificat sa aveti sandviciuri, dulciuri, fructe si apa la voi. Nu se va opri pt masa. A doua zi pt pranz, o sa aveti o ora la dispozitie pt masa, in Rasnov. Sau la un local, sau ceva fast food, fiecare cum doreste. Se va da o ora de adunare la microbuz, pt urcarea spre cetate, o sa va rog sa va incadrati in ora pe care o veti avea la dispozitie pt masa.

La fiecare obiectiv am sa discut pt ghidaj grup, astfel incat si la Peles si la Fagaras, Rasnov si Ohaba sa primiti toate detaliile.

Offline mar61r0@gmail.com

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 120
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #20 : Marți, 05 Mai 2015, 14:45 »
Daca printre actiuni se va regasi si Salina Turda, ar fi super. Eu nu am ajuns niciodata si probabil or mai fi si altii! :) O zi faina tuturor!
Stop dancing the dance! Start feeling the dance!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #21 : Marți, 05 Mai 2015, 15:26 »
Salina Turda este departe de Bucuresti. Pt a o vizita trebui o actiune de 2 nopti, altfel va fi doar o alergatura. Am mai facut-o cu 3-4 ani in urma, apoi am vazut ca nu s-a mai cerut si am scos-o din program. Sunt multe de vazut in jur, e o zona bogata in locuri faine, dar trebuie sa si fie dorinta de a fi vazute.

Tu stii Maria ca actiunile pe care le organizez au si o componenta de socializare indiferent de durata, vreau ca lumea sa ajunga sa se i cunoasca, nu doar sa viziteze. Asta o fac multi si dupa cum stii cu succes, eu insa nu mi-am propus sa aduc actiunile noastre in categoria turism de masa.  Functie de interesul si reusita de care se bucura 2-3 actiuni o sa continui sau nu proiectul de iesiri de week-end. Pentru ca sunt unul direct si spun ceea ce gandesc si simt, trebuie sa recunosc ca am fost entuziast la momentul in care am gandit si lansat in SC acest nou (pt noi) tip de actiuni, acum sunt mai putin. Dar sa vedem ce se intampla si doar apoi facem planuri.

dianna

  • Vizitator
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #22 : Marți, 05 Mai 2015, 17:47 »
Si mie mi-ar cam place sa ajung la Salina Turda si ce-o mai fi in zona, daca tot a venit vorba.

Multi dintre cei inscrisi si-au manisfestat dorinta de include neaparat in program Cetatea Fagarasului... Am rearanjat un pic programul, astfel incat sa fim siguri de vizitarea acestui obiectiv...
Pai eu n-am stiut asta, poate eram mai hotarata daca stiam...

Offline aprilie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 304
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #23 : Marți, 12 Mai 2015, 18:16 »
Pe 24 mai este organizat la Vad "Festivalul Narciselor". Anul trecut a inceput de la ora 11. Poate daca ajungeti mai devreme nu o sa prindeti foarte mare aglomeratie ...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #24 : Marți, 12 Mai 2015, 18:46 »
La 10.20 o sa se ajunga acolo. Cand incepe nebunia grupul o sa fie deja plecat...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #25 : Marți, 19 Mai 2015, 15:26 »
A treia excursie din istoria Singles Camp fara mine...Prima a fost in Ceahlau, apoi pe Cheile Nerei, acum este cea la Sinca Veche. Insotitor de grup va fi Adrian Vidan, ii puteti spune Adrian sau Sel. Va veti intalni cu el sambata 23 mai ora 9.00 - 9.15 in Bucuresti statia de benzina Mol Pacii (fost Agip Pacii) Bulevardul Iuliu Maniu 194. Numarul lui de mobil este: 0722 351.482. Plecarea maxim la ora 9.30, nu se poate intarzia datorita programului strans.

Masina cu care se pleaca are numarul: GR 96 MAD. Soferul se numeste George si are tf 0772.290.012.

El are tot programul excursiei, eu am contactat Cetatea Fagarasului, Pelesul, Rasnovul, Moara Ohaba. O sa-l urmareasca punct cu punct si ca desfasurare si ca incadrare in timp. O sa am marea rugamintea sa respecati orele de reimbarcare, astfel incat sa nu se astepte si sa se piarda din obiective.

Despre Sel. Este la inceput, este nevoie de intelegere si tolernata. Este normal sa nu aiba rutina mea, nu va cunoaste, va fi si el un pic emotionat de aceasta prima iesire. Voi il puteti ajuta dandu-i incredere, sau il puteti demotiva usor. Pt mine Sel este o alternativa buna pt ceea ce doresc sa construiesc pt cei din Bucuresti. Este o persoana care a circulat mult, s-a ocupat de grupuri mici, nu este insa un om specializat de turism. Nici nu am dorit asta, o sa va explic odata de ce. Important este sa nu faceti imediat aprecieri sau comparatii, pt ca asa cum v-am spus e firesc sa nu aiba inca aceiasi atentie distributiva ca mine, intuitie in ceea ce priveste dorinta unuia sau altuia. Sunt sigur ca va face orice pt ca aceasta prima actiune a lui sa iasa bine si mizez mult si pe acest lucru.

Pe dtum are sa va povesteasca despre program, despre ce urmeaza sa vedeti...In fiecare loc veti avea ghidaj local, care va completa prezentarile lui.

Eu va multumesc anticipat in primul rand pt increderea de a fi primii care incercati acest nou tip de actiune si asa cum am fost si sunt recunoscator celor 25, primii care au avut "curajul" sa participe acum aproape 6 ani la o actiune SC, asa va sunt si voua. Imi doresc mult sa dezvolt acest tip de actiuni, am foarte multe in minte, dar trebuia mai intai sa spargem gheata si sa vedem primele reactii. Imi doresc din toata inima sa fie pozitive si sa putem lansa noi si noi excursii.

In timpul excursiei eu am sa fiu departe de voi, in Maramures, dar va dati seama ca multe din emotii au sa fie indreptate spre zona aceea... ::)

Drum bun, distractie faina si sa auzim doar de bine! Inca o data multumesc!  :flori:

Offline monica.deaconeasa

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #26 : Miercuri, 20 Mai 2015, 18:03 »
Va fi super.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #27 : Sâmbătă, 23 Mai 2015, 08:25 »
Dumbrava va asteapta cu multe narcise inflorite. Am facut aseara o plimbare, o reala desfatare. Pamantul este reavan dar nu este noroi. E bine insa sa aveti incaltaminte inchisa si eventual ceva cu maneca lunga, mai sunt insecte. Distractie placuta pe mai departe.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #28 : Duminică, 24 Mai 2015, 21:03 »
Sunt tare curios sa aflu impresii...Si sa stiu daca acest format de excursie este ok pt cei din Bucuresti. Functie de feed-back-uri am sa decid urmatorul pas...

Offline monica.deaconeasa

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 101
Re: Excursie Sinca Veche - Poiana Narciselor - Fagaras 23 - 24 mai
« Răspuns #29 : Luni, 25 Mai 2015, 06:29 »
A fost o experienta foarte frumoasă.  S-au imbinat calatoria cu socializarea. Obiectiveke foarte interesante, cazrea foarte buna