Autor Subiect: Nelinistile unui new entry în Singles Camp  (Citit de 45760 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline cristinamirela

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 43
Re: Neliniștile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #15 : Duminică, 15 Noiembrie 2015, 00:44 »
Am recitit astazi regulamentul si..... am o mare neliniste legata de regula 3. cu privire la excluderea din SC " Nu este in nici un fel activ, nici pe forum, nici la actiunile organizate" Exista vreo marja de timp??!! Intreb pentru ca desi sunt inscrisa de cateva luni  am participat la o singura excursie, care mi-a placut din toate punctele de vedere (organizare, participanti,obiective etc- eu m-am simtit excelent !) iar pe forum n-am fost prea activa :sorry: N-am nici o scuza pentru inactivitatea mea iar in ceea ce priveste excursiile , la drept vorbind as merge in toate daca bugetul mi-ar permite >:((asta e pentru bugetul meu! ha!) Tare as vrea cateva lamuriri pentru ca mi-ar parea tare rau sa fiu exclusa din SC din lipsa de activitate

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Neliniștile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #16 : Duminică, 15 Noiembrie 2015, 07:33 »
Inteleapta hotarare !

Da, Mimi, fix asa am zis și eu la postarea înțeleptei :smitten:


desi sunt inscrisa de cateva luni  am participat la o singura excursie

Eu m-am înscris în prima excursie după vreun an și jumătate :) și nu m-a radiat nimeni.  ;D

Tare as vrea cateva lamuriri pentru ca mi-ar parea tare rau sa fiu exclusa din SC din lipsa de activitate

cristinamirela, articolul ala nu mai e valabil pentru tine. Se refera la cei care doar s-au inscris, nici n-au intrat pe forum, nici în vreo excursie timp îndelungat. Cred că e nevoie de vreo 2-3 ani până să reevalueze Gigi baza de date a celor înscriși.

Ai 17 postări pe forum, deci ești activă. :)  Ai fost deja într-o acțiune, (în Dobrogea de Nord, nu?). Ai fost prezentă pe topic și înainte de excursie și, mai ales ai fost foarte prezenta după excursie cu impresii și feedback, un lucru foarte important, pe care din păcat nu mulți îl fac... 
Deci, ești... foarte activă  :)  :strong:

Nu ai de ce să te neliniștești. Nu există un numar minim de actiuni/pe an la care trebuie sa participi obligatoriu. ;D
Fiecare își știe posibilitățile de timp, de buget. Unii merg în mai multe excursii pe an, unii 1 data pe an sau la 2 ani... Unii renunță ei pentru ca și-au schimbat optiunile pentru călătorii, ori si-au schimbat statutul de single...

iar pe forum n-am fost prea activa :sorry:

Aici chiar e simplu să schimbi ceva.  :angel:

Oricum, nimic nu se face cu titlu de obligativitate sau constrângere, chiar daca articolul ala suna sec si, iată, pentru tine, neliniștitor.

Atâta vreme cât îți dorești să faci parte din comunitate, cât aduci un plus de bună dispoziție sau ai o minimă (sau mai mare) participare la comunicarea pe forum, iar în acțiunile în care mergi ești preocupată să te bucuri, să te relaxezi, să socializezi fără să generezi tensiuni sau conflicte,  simte-te liniștită și liberă să alegi momentul și excursia potrivită pentru tine.

PS - te-ai mai deslușit cu ”tehnica” și cu orientarea pe forum?
Daca nu, poate te ajută ultimul comentariu din link-ul de mai jos, în care am încercat să fac un fel de ”hart㔠a forumului.
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,1571.msg114888.html#new


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Mokika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Neliniștile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #17 : Duminică, 15 Noiembrie 2015, 08:57 »
Bună dimineața,  la cafea!
Eu m-am înscris prin 2012, nu am avut activitate pe forum și  nici nu am participat la vreo actiune.  Am citit malurile cu privire la tot ce s-a organizat in SC și....cam atât.  Am reușit sa mă înscriu la excursia de 1 Decembrie de la Herculane. Este prima la care voi participa. Nici eu nu pot participa la acțiunile externe. Voi încerca pe cât posibil sa merg la cele organizate intern.
Și,  nu m-a exclus nimeni. 
Cristina, cu siguranță ne vom intersecta la un moment dat.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Neliniștile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #18 : Duminică, 15 Noiembrie 2015, 09:15 »
Salutare, Mokika.
nu am avut activitate pe forum

Ai 21 de postari pe forum, deci ceva activitate tot ai avut. :whistle:

Inspirata de înteleapta, m-am apucat de cautat citate și transpus ca mesaje pozitive pe fond nelinistitor. Daca mi-a iesit, voi hotarati:giggle:
Iata primul dintre ele:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Neliniștile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #19 : Duminică, 15 Noiembrie 2015, 09:48 »
Si pe al doilea...

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Mokika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Neliniștile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #20 : Duminică, 15 Noiembrie 2015, 10:31 »
Salutare, Mokika.Ai 21 de postari pe forum, deci ceva activitate tot ai avut. :whistle:

Da, de 4 luni încoace ...

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Neliniștile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #21 : Marți, 19 Ianuarie 2016, 09:13 »
ma nelinisteste ce... înghețat e forumul. :D
Adevarul e ca nu e prima dată când mă întreb ce neliniști îi freamătă pe utilizatorii, vechi sau noi ai forumului, care evită să...lase urme scrise.
Nu mă refer la cei din categoria care consideră că e prea complicat, nu au timp. Mă refer la categoria celor care intră și...ies sau la cei din categoria guest, destul de numeroasă dacă ne uitam la statistica din josul care intră și privesc.

O fi vreun efect pervers al facebookului, care ne-a obișnuit cu like și, eventual share, cu răspunsuri prin emoticoane din ce în ce mai ciudate, amuzante sau hilare?

Daca nu de de la facebook deprindere, atunci ce neliniște stă în spatele evitării scrierii unor opinii, comentarii, sau a socializarii online?


Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Neliniștile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #22 : Marți, 19 Ianuarie 2016, 12:58 »
Din cate stiu "Guest" nu poate posta ci doar citi. Poate, pentru moment, Forumul e vazut mai mult ca o sursa de informatii decat o platforma de discutii... si apoi mai e si frigul...

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Neliniștile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #23 : Marți, 19 Ianuarie 2016, 13:32 »
ma refeream la guests ca la utilizatori care stau nelogati.  Daca era doar de informare, putea fi blog nu forum. Zic si eu. Desi, chiar si blogul reclama ceva interactivitate prin comentarii.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Neliniștile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #24 : Marți, 19 Ianuarie 2016, 14:56 »
Ramane atunci Frigul ?   >:D

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Neliniștile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #25 : Marți, 19 Ianuarie 2016, 18:36 »
Da, Marele Alb. Iar vara de la Marele Cald. Si uite asa se intinde Marea liniste :strambatura:

Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Nora risipeste nelinistile unui new-entry :)
« Răspuns #26 : Marți, 05 Iulie 2016, 19:18 »
Mi s-a parut ca sta bine aici acest citat din impresiile Norei dupa prima ei iesire cu SC  :thumbup:

Citat
In fine, nu pot spune decat atat, celor care se rezuma sa citeasca topicurile pe forum, fara sa se inscrie inca la vreun eveniment: - dragilor, tot ce scriu organizatorii despre acest fenomen global siglescamp, chiar asa este! Nu e nici un fake, chiar puteti avea incredere! Va intoarceti cu totul alti oameni dupa o experienta singlescamp, mai bogati, mai increzatori, mai curajosi in lupta cu viata de zi cu zi ... Eu una, mai vreau, voi reveni cu un drag urias la urmatoarele evenimente la care imi voi putea armoniza agenda de obligatii. Sa ne revedem cu bine, va imbratisez pe toti cei din "lista noastra " scrisa de mana !

Textul complet aici, la impresii post Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
\http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2292.msg118909/topicseen.html#msg118909
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline cretu carmen

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 4
DEPRESIE?
« Răspuns #27 : Vineri, 26 August 2016, 12:19 »
Oare... :oops:

Offline Balaita Violeta

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 82
Re: Nelini?tile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #28 : Marți, 06 Septembrie 2016, 13:49 »
Buna ziua, ma numesc  Violeta (49 ani), sunt din Bacau.  Cei drept  nici nu am timp sa stau sa citesc absolut tot ce este scris pe forum si sa intru peste tot, am citit cat am putut de mult , cand mi-a permis timpul si sunt un pic nedumerita, dupa foarte multe incercari, am  depistat unde pot scrie un mesaj si l-am scris acum ceva timp insa nu mi-a raspuns nimeni, dar eu sunt perseverenta, nu am renuntat. M-ar interesa sa merg in excursia din Ungaria in noiembrie, dar fiind din Bacau, m-as bucura sa mai fie 2-3 persoane cu care sa merg si sa ma intorc de la Sibiu, unde este locul de intalnire.
Am intrebat daca se organizeaza excursii pentru cei nou inscrisi......

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Nelini?tile unui new entry în Singles Camp
« Răspuns #29 : Marți, 06 Septembrie 2016, 14:04 »



Buna Violeta. Pentru mai multe detalii despre excursia din Ungaria (2- 4 noiembrie) gasesti pe topicul dedicat acelei excursii. Tot acolo poti lua legatura cu cei care mai participa la aceea excursie.
Vezi link-ul urmator:
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2293.0.html
Iar la intrebarea despre tabere pentru new entry ti-a raspuns wonderland.  :)