Autor Subiect: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014  (Citit de 34388 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Aica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #105 : Luni, 20 Octombrie 2014, 14:41 »
Peisaje de poveste, paleta cromatica de toamna foarte bogata, oameni "curati"si organizator cu resurse nelimitate  :flori::applause: 
Sunt inca sub vraja Apusenilor. Simt ca drumetia m-a "imbogatit"; sunt convinsa ca nu doar eu am acest sentiment.
Chiar daca ploaia nu a permis respectarea programului, facut cu atata grija de Gigi, ne-a oferit prilejul sa ne cunoastem mai bine si sa fim odihniti pentru distractie. Mai ce petrecere am tras! :applause:  :dance: :applause:
Am avut ocazia sa intalnesc omeni deosebiti, cu unii sunt convinsa ca voi pastra legatura.  :thumbup: :thumbup:
Tine de fiecare dintre noi sa dam calitate timpului de care dispunem. :love:


Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #106 : Luni, 20 Octombrie 2014, 16:44 »
Ai dreptate, Aica!  :)

Ma pregatesc sa va trimit pozele facute de mine, insa Wetransfer se leneveste sa-mi trimita link-ul de la arhiva online  :(  Mai incerc o data, poate-l conving!  8)

Incerc sa pun si aici cateva poze, sa ne mai bucuram ochii...  ::)










Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #107 : Luni, 20 Octombrie 2014, 17:15 »

Wetransfer doarme in continuare, am reusit sa incarc pozele prin Fastupload. V-am trimis link-ul prin email.  :)

Alte cateva poze si aici:














Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #108 : Luni, 20 Octombrie 2014, 17:17 »
Minunat Ana Maria! Si tu si Vali reusiti culoarea aceea reala, cea pe care o surprinde natural ochiul... :)

Offline Ana Maria

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
  • Collect moments, not things!
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #109 : Luni, 20 Octombrie 2014, 17:24 »
Si inca cateva poze...

Constelatiile de pe tavanul pesterii Coiba Mare :)


Cascada Varciorog:





Si cateva fotografii din cetatea Alba Iuliei (Alba Carolina):









Gata, ma opresc aici!  :whistle:

Offline gabriela.gheorghe

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #110 : Marți, 21 Octombrie 2014, 08:50 »
Intr-adevar...minunate culori, peisaje, oameni...toate laolalta. De altfel, chiar daca a fost prima mea actiune cu SC, nu mi-am facut nicio clipa griji ca nu voi intalni oameni de calitate. Am ramas cu un gust tare dulce dupa aceasta calatorie, sper sa mai vina si altele asemenea!

Offline marycoray

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #111 : Marți, 21 Octombrie 2014, 11:23 »
Excursia a fost minunata, peisaje frumoase in culori aramii, aer curat , locuri pe care nu le-am mai vazut, mancare  traditionala si distractie la maxim...
Si nu in ultimul rand un organizator fara egal ...Gigi.
Una peste alta eu m-am incarcat cu energie pozitiva ...nu imi revin , ma tot uit la fotografiile excelente ( multumesc lui Gigi, Vali, Mihaiela, Ana -Maria si Angi  pentru fotografii).
Sper sa ne reantalnim si in alte excursii cu acceasi voie buna.
Va urez numai bine

Offline feminis

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #112 : Marți, 21 Octombrie 2014, 15:39 »
Frumoase locuri ! Multumim pentru fotografii !

Offline zambila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 65
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #113 : Joi, 23 Octombrie 2014, 09:32 »
Multumesc Gigi si celor din grup pentru zilele de poveste(la propriu si la figurat) petrecute impreuna,care m-au umplut de energie si de bucurie.Am avut decorul perfect-Apusenii toamna cu nebunia lor de culori.Am patruns in universul oamenilor locului,atat de diferit de al nostru,cu casele lor parca incremenite in timp,cu mestesugurile lor inedite,totul in armonie perfecta cu natura.Chiar daca ploaia ne-a zadarnicit putin planurile,am compensat din plin prin voie buna si party :yeah: Si avem un motiv in plus(daca mai era nevoie de el) sa revedem locurile acestea minunate si unii pe altii.Iesirile cu Gigi au un singur defect:trec prea repede.In rest,totul a fost din belsug:peisaje,culori,merisorata,slaninuta,veselie,companie grozava.Multi dintre noi sigur ne vom mai intalni.Deci,pe curand!

Offline nicol12

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #114 : Marți, 28 Octombrie 2014, 17:08 »
Multumesc tuturor pentru o vacanta minunata, alaturi de oameni deosebiti! Si multumiri Gigi, pentru Singles Camp si pentru ocazia de a participa la aceasta excursie, din care am revenit cu amintiri de neuitat!
Am trimis si eu pozele, mai bine mai tarziu decat niciodata :). Daca este cineva care nu le-a primit, va rog sa imi scrieti.
Numai bine si sper sa ne revedem in 2015!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Apusenii in haine de toamna 15 - 18 octombrie 2014
« Răspuns #115 : Luni, 18 Aprilie 2016, 18:35 »
Nu stiu cine a facut din "generatia Apuseni 2014" acel gest frumos....Cand am ajuns la Tanti Ana Lazea din catunul Ocoale, m-a imbratisat si mi-a spus ca  fost tare impresionata ca a primit o fotografie in care aparea impreuna cu grupul nostru. Exceptional gest, bravo celui care i-a trimis poza!  :flori: