Autor Subiect: Dansezi sau...nu vorbim?  (Citit de 16701 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #15 : Luni, 16 Aprilie 2018, 22:23 »
Nadia te dezamagesc, daca ai fi avut putintica rabdare si curiozitate sa citesti mai mult din postarile noastre, cred ca concluziile tale ar fi un pic diferite, de altfel daca vei reciti raspunsul lui noiembrie, vei vedea ca e o doamna foarte placuta iar wonderland e CEA care are grija de noi toti, deci nu esti prima femeie din acest dialog, in plus caracterizarea facuta de tine e demna, din pacate de un alt gen de site, aici oamenii pe care ii vei intalni au un simt dezvoltat al umorului si ce e mai important cei 7 ani de acasa, apreciez ca ti-ai exprimat opinia, si te invit sa o faci in continuare insa sper ca vei evita caracterizarile prea devreme exprimate. :)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #16 : Luni, 16 Aprilie 2018, 22:28 »


Re: Chat - aici putem discuta orice (aproape orice...) fara sa fim off topic
« Răspuns #2390 : Sâmbătă, 14 Aprilie 2018, 15:19 »
Citat
Problema cuvintelor scrise  e ca sunt intelese exclusiv prin starea celui care le citeste si nu prin intentia celui care le-a scris, poate autorul avea un zambet pe fata cand scria, ceea ce da un anumit sens textului, dar cel care citeste este suparat sau nervos din motive independente de autor, astfel interpretarea data textului va reflecta starea cititorului :(
Asta gasesti scris de mine in alta parte poate cumva explica si postarea ta si a mea :)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #17 : Luni, 16 Aprilie 2018, 23:07 »
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2698.msg131623.html#msg131623
Sau poate, in ce ma priveste, aceasta mica incercare iti va spune mai mult decat cuvintele scrise prin alte parti :) gata ca e  :offtopic: la greu , scuze
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #18 : Marți, 17 Aprilie 2018, 06:00 »
Nadia, eram si doua fete cucuiete pe aici, intr-o discutie glumeata. Puerila, poate, doar aparent, si nu frivola.
Discutia poate ca a deviat putin de la tema propusa (e dificil sau usor sa ne intelegem, avem sau nu avem, barbati si femei,  limbaje diferite?), dar uneori, ca sa uitam de realitatea cruda (chiar, la ce te referi?), mai glumim...
Hai sa exprimam mai mult opinii, pareri, trairi. Hai sa evitam sa etichetam sau sa tragem concluzii pripite asupra a ce stie sau este celalalt.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #19 : Marți, 17 Aprilie 2018, 07:25 »
Cand baietii sunt putini in excursii,dansam si intre fete,ca sa nu-I obosim,desi recunosc
ei fac sacrificii si-ar dori sa danseze cu toate.
Stiu  eu un dansator bun care vine in Apuseni si care e cam asa:"unde joaca moldovenii/acolo pamantul geme"
Deoarece eu dansez mai lin,vi-l las,e neobosit.
In alta ordine de idei,sustin citirea subiectelor incepand CU PRIMA PAGINA.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #20 : Marți, 17 Aprilie 2018, 08:08 »
Ma intreb in ce masura rolul de gen influenteaza modul in care comunicam, ca barbat se asteapta sa fi capul familiei, cel care decide, de aici centrarea pe solutii mai degraba decat pe discutii( asa era cel putin in trecut). Azi lucrurile se mai schimba chiar si barbatii inteleg conceptul de parte al dualitatii si cel putin unii incearca sa iasa din tipar.
Mi s-a intamplat sa cunosc femei care considerau un barbat comunicativ ca nefiind barbat, asteptarile lor fiind altele :)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #21 : Marți, 17 Aprilie 2018, 17:07 »
Cand baietii sunt putini in excursii, tre sa danseze cu cate doua/trei, dupa caz ... io recunosc, am cam tras la somn in ultima excursie. Daaa stiu! :idiot2:
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline Iustin

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 183
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #22 : Marți, 17 Aprilie 2018, 17:53 »
Dacă aveți nelamuriri privind comportamentul bărbaților, un film documentar edificator este RRRrrrr!!!

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/Q-_CtCpCpIQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #23 : Marți, 17 Aprilie 2018, 18:07 »
daca facem nitica statistica, functie de raportul ele/ei de pe forum, la un post de-al meu, ar trebui sa existe vreo opt mustruluieli ... sa fie clar cum scapam noi basma curata ;D
sa vaz daca fetele se intarata mai repejor ... ca tot zicea, nu mai tiu minte cine :pleasantry: ca baietii numai la tinere si fierbinti reactioneaza ... ceea ce nu pot confirma sau infirma :giggle:
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #24 : Marți, 17 Aprilie 2018, 18:38 »
Sssss...

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #25 : Marți, 17 Aprilie 2018, 21:46 »
noiembrieeee, mrrrr ... dupa cum citesc eu treaba, ar cam sari peste dans si vorbit :D
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #26 : Miercuri, 18 Aprilie 2018, 07:43 »
Laur, sigur nu ti-a sarit tie imaginatia? :whistle:
Cat despre ce spuneai mai inainte, s-a nimerit la fix: de unde aceasta parere, ca orice spunem noi e o mustruiala, un repros, o critica, ba chiar  e cerere ascunsa, o intentie periculoasa,  o incercare de a cere mai mult decat ni se ofera (am patit io, da nu pe forum,  de aia zic)? Si, cum scapati? Cu dansul sau cu...fuga? ;D

wonderland e CEA care are grija de noi toti
:faint: ca sa fiu sincera si corecta, mai mult de forum am io grija.  :D

 
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline oviarad

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 417
  • barbat serios gasit prieteni, cine i-a pierdut :)
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #27 : Miercuri, 18 Aprilie 2018, 07:57 »
Scapam cum putem wonderland  :D e mai important rezultatul, nu modalitatea  :D uneori chiar si fara pantofi ca in poza postata de noiembrie, cel putin uneori, dansul e incalzirea pentru fuga  ;D ca sa faci intandire desigur.
Sunteti atat de misterioase, atat de imposibil de descifrat incat orice cuvant, oricat de simplu ar fi, devine complicat pentru noi barbatii :)
Va dainui doar ce-am iubit cu-adevarat , cenusa-i restul

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #28 : Miercuri, 18 Aprilie 2018, 08:08 »
 :faint: :faint: :faint:
Da, cam asa scapati voi, cu vrajeala. Pardon, cu vorbe vrajite menite sa ne adoarma vigilenta si prudenta...  :)
Hai ca daca intram in discutia cu cine-i simplu sau  complicat, si cine complica mai mult, nu mai plec la munca...
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Laur

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 249
Re: Dansezi sau...nu vorbim?
« Răspuns #29 : Miercuri, 18 Aprilie 2018, 09:57 »
pai na .. fiecare cu ce arme are in dotare. noi cu vrajeala, dansul si fuga, voi cu vigilenta, prudenta si mustruluiala  :magic:
Everthing will be ok in the end. If it's not ok, then it's not the end.