Autor Subiect: Ce sunt "Serile de poveste"  (Citit de 44258 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Mokika

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 98
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #15 : Luni, 01 Februarie 2016, 19:42 »
Așa este,  eu am citit foarte mult înainte și nu am avut nici cea mai mica teama. Le-am vorbit tuturor astfel încât sa le fie mai ușor sa înțeleagă,  iar când vor citi, daca o vor face...sa li se para un deja-vu. Am încercat sa le înlesnesc introducerea... dar, din păcate nu am primit încă un feedback.  M-Am lovit de reticenta multor persoane... dar nu am renunțat. Din vorba în vorba se va transmite mai departe...
Exista oameni și oameni ..." Viața e complexa și prezintă multe aspecte " (am citat o foarte buna prietena).

Offline doina savu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 99
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #16 : Marți, 02 Februarie 2016, 21:14 »
Buna seara tuturor. Mie mi se pare o super idee si m-as bucura sa trecem de la entuziasm la punere in practica.
Doina

Offline vantdevara

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #17 : Marți, 02 Februarie 2016, 21:28 »
Si mie mi-ar placea sa particip!

Offline danasturzu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 6
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #18 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 09:09 »
Draga Gigi, mi se pare o idee superba! Cred ca multi dintre noi ne simtim uneori ca niste automate....munca, munca, treburi zilnice......si astfel de evenimente ne-ar scoate putin din cotidian, ne-ar desfata sufletele si mintile. Iti multumesc pentru ideile tale faine si energia pe care le depui. De-abia astept acest eveniment.

Offline ancaj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #19 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 09:54 »
 :D :yeah:
O superba idee Gigi, incerc sa te ajut chiar am sa ma implic pe Timisoara, dar numai dupa luna iulie cand am sa am mai mult timp liber sa ma pot implica total. Cu sprijinul tau (cam cum vezi aceste intalniri- sub "stindardul" SC evident) idei am si eu...am sa te intreb detalii cand ma apuc de treaba. Acum inca nu prea am timp dar cum ma eliberez am sa revin cu sugestii. Intre timp fac niste tatonari sa pot veni cu propuneri concrete. Daca se organizeaza ceva la Sibiu am sa incerc sa fiu prezenta. Sibiul care a fost CAPITALA CULTURALA -merita sa fie cel care da "tonul".

Offline Stefana Marmureanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #20 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 10:05 »
Buna, Ce idee faina.
Vreau si eu , la Bucuresti.
Pot ajuta deasemenea si la organizare.

Stefana Marmureanu
0724245565

Offline arsel

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 52
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #21 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 10:28 »
Buna Gigi, este o idee excelenta! M-as bucura sa avem un club în Bucuresti si voi participa
cu siguranta. De asemenea, as fi incantata sa pot ajuta cu ceva. Voi urmari evolutia si acolo unde
pot o sa dau o mana de ajutor. :applause:

Offline PYN

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #22 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 10:33 »
Da, ma bucura initiativa cu serile de poveste....eu, fiind din Bucuresti, de multe ori m-am impotmolit in disconforrtul drumului strabatut pana la un anume eveniment....pentru a sparge gheata si a va putea cunoaste personal :)
Imi doresc sa intru in grupul vostru, il banuiesc discret si selectiv, si as putea patrunde cu ajutorul acestor seri
Este o idee practica si mult mai usor de asumat
Eu ma inscriu de acum pt grupul din Bucuresti
In ceea ce priveste ideile, raman in stand-by, cum sclipeste ceva, scriu :)
Nicoleta

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #23 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 10:54 »
Excelent!
Poate ne schitezi ceva - celor interesati - pentru a putea veni in intampinare cu noi idei care s-ar plia pe obiectiv.

Sa nu uitam, sa nu generalizam!  :) Dintre primii 25, eu te-am convins ca trebuie sa fiu "acolo", si a fost excelent.
Ooo Doamne .... ce seri de poveste ar iesi din actiunile unor serii ...

nihil sine deo

Offline melis

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #24 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 10:57 »
Apreciabila Idee !Subscriu actiunilor din Bucuresti.Asteptam noi detalii.

Offline ancaj

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 11
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #25 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 11:08 »
Draga PYN -ma bucur ca esti aici...te simtim aproape de noi este un prim pas...
da este un grup constant de persoane care stiu sa respecte niste "reguli" - sa nu ma intelegi gresit - fiecare grup, fiecare familie are niste regului scrise si nescrise, dar le are indiferent ca le vedem sau nu, ele exista. Daca poti agreea acele reguli inseamna ca esti compatibil, daca nu...ai gresit grupul.
Incearca sa treci peste gandul ca drumul ar fi un disconfort...ai sa vezi ca este numai o teama neintemeiata....
Am avut si eu aceasta teama, au avut-o si altii din grup la prima iesire...dar a fost minunat si nu am simtit nici cel mai mic disconfort. Pot sa-ti spun ca primul drum spre actiune a fost cam asa: singura in masina...prin zapada....pe sosea inzapezita...ajunsa la Sibiu am dezapezit masina de 3 ori ca sa pot pleca a doua zi....Gigi este un om deosebit...m-a incurajat ca am sa ajung cu bine, m-a ajutat am mers in satele microbusului condus de Gigi- atunci l-am vazut prima data- am luat o doamna care nu mai avea loc in microbus...si dupa toate astea...am ramas in grup ....dar ai sa auzi multe povesti frumoase a grupului...asta e 0,00001% dar trebuie sa faci al doilea pas - sa vi cu noi la actiunile frumoase pe care Gigi are grija sa fie asa cum ne dorim... te asteptam sa te vedem...

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #26 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 12:24 »
Rugamintea mea este ca sa-mi scrieti pe Email daca doriti sa participati la "Seri de poveste" si doar daca va incadrati in ceea ce am solicitat eu ca si conditie (participarea la cel putin 3 actiuni Singles Camp). De pe forum nu am cum sa adun in lista intentiile si datele solicitate: nume, adresa de Email. Asa am mentionat in newsletter... :)

Ce doresc sa se inteleaga este ca aceasta actiune este gandita pentru cei vechi, pe care ii cunosc si care se potrivesc profilului de eveniment. Nu am lansat aceasta actiune pt a deschide usile celor care sovaie (sper sa nu se supere cei lipsiti de incredere si curaj, dar cum sunt o persoana directa prefer sa o spun pe aia' dreapta decat sa las loc de interpretari). Am mai explicat aici pe forum ca increderea in sine si in ceilalti, capacitatea de evaluare a ceea ce se intampla intr-un anumit mediu, sunt filtre pe care le folosesc, pt a mentine profilul si atmosfera de aici...Niciodata nu am sa folosesc genul acesta de eveniment pt a incuraja participarea in Singles Camp. Tot ceea ce fac pe fb, pe Email, pe forum este sa informez cui ne adresam, ca existam si ce facem. Doar atat. Nu incerc sa conving pe nimeni. Daca persoana respectiva nu are incredere sa puna un picior in offline....atunci cu siguranta nu e potrivita grupului nostru. Imi pare rau sa spun asta stiu ca voi fi interpretat sau chiar judecat pt modul categoric si fara perdea in care o spun, dar credeti-ma, asa e! :-[

Am avut acum un an cred sau doi, o situatie hilara pt mine, destul de jenanta pt cea care a ales aceasta cale de a  ne cunoaste. Eram la Calimanesti, dupa o zi de munte, stateam cu totii la masa, radeam si ne pregateam de o mica petrecere...Am simtit pe cineva in spate ca ma tinteste si este atenta la noi, dar ma gandeam ca este doar curiozitate. Dupa vreo ora, persoana respectiva vine la mine si imi spune: "sunt si eu din Singles Camp, am vrut sa vad ce fel de oameni vin..." Va dati seama cam ce impresie si-au facut cei de la masa auzind asta...Si bineinteles si eu.... ::)

Offline mihaiho

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #27 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 16:54 »
Va salut. Ideile sunt exceptionale. Va rog sa luati in calcul si activitati la Brasov. Eu, daca doriti, va pot ajuta ca si co-organizator, sau alta formula de parteneriat pe care o agreati. Astept un eventual feedback din partea dumneavoastra. Cu stima, Mihai Horvath.

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #28 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 18:37 »
Buna seara cu siguranta ne vom aduna si la Iasi..

Offline cristoni

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 1
Re: Ce sunt "Serile de poveste"
« Răspuns #29 : Joi, 04 Februarie 2016, 10:23 »
Mi se pare o idee extrem de interesanta! Votez pentru Bucuresti.