Autor Subiect: Club "Seri de poveste" Iasi  (Citit de 9786 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Club "Seri de poveste" Iasi
« : Luni, 01 Februarie 2016, 08:40 »
Prima etapa in organizarea acestor intalniri saptamanale a membrilor Singles Camp Iasi, este sa identificam o locatie centrala, potrivita pentru acest gen de activitate.

Astept propunerile voastre, m-ar ajuta mult sa am variante...

Ce particularitati trebuie sa indeplineasca locatia:

- sa fie ceva de genul cafenea - ceainarie (nu un local cu bucatarie, sau gen pub, unde se negociaza mai greu cu gazda pt cele 2-3 ore cat o sa stam acolo)
- nu neaparat ultracentral, dar oricum sa fie accesibila usor pt toata lumea
- o sala de maxim 25 locuri
- sa se poata intimiza, adica sa nu fie un loc de trafic, in care sa ni se deschida usa in timp ce discutam. Este nevoie de un cadru inchis, in care discutiile sa nu fie deranjate
- aerisita, placuta, sa nu se fumeze.

Locatia decisa VA FI COMUNICATA DOAR MEMBRILOR CLUBULUI "SERI DE POVESTE". Am rugamintea, sa pastrati in anonimat locul de intalnire, nu doresc ca acel spatiu sa devina zona de pelerinaj..."hai sa vedem cine merge acolo". Daca ajungem la asa ceva va trebui sa schimbam locatia si ar fi pacat....

Al doilea pas este sa stiu pe cine ma bazez in Iasi, pentru co-organizare. Este firesc ca eu nu pot veni de la Sibiu pt aceste seri, deci va fi nevoie, de cativa co-organizatori. Nu este foarte mare lucru de facut dar e important - sa se tina legatura cu gazda evenimentului, cu invitatul, iar in situatia in care acesta trebuie platit sa adune banutii pt acesta.

Al treilea pas, este sa stiu cui ma adresez cu acest tip de actiune. Adica cine este interesat sa participe. Nu va fi o actiune deschisa, ci una inchisa, gen club. Maxim 30 de persoane, care vor asigura o prezenta de 12 - 20 persoane in fiecare saptamana. Nu invitati prieteni, prietene, "hai sa va arat si sa vedeti ce este acolo". Doresc ca aceste grupuri de seri de poveste sa fie ultrafiltrate, pt a obtine un profil de tinuta potrivita acestui gen de actiune. Chiar daca la inceput va veti intalni doar 5-10 persoane, este f.important sa aveti un profil foarte apropiat. Adica: persoane interesate de cultura, de lucruri diferite decat cele cotidiene, fara nevoi de confirmare a personalitatii in fata celorlalti, adica modeste  :), nu genul care intrerupe lectorul sau moderatorul pt a avea activitate in fata celorlalti. Cred ca se intelege foarte bine....
Am sa lansez azi, maxim maine, un newslettter de informare si care pe langa detalii va include si invitatia de a face parte din acest club. Conditia este sa fi participat la minim 3 actiuni Singles Camp sau Travel.

Daca depasim faza asta, a celor 3 pasi, sper ca la jumatatea lunii martie sa incepem....

Comunicarea se va face doar Email, nu pe forum, nu pe facebook, nu telefonic-  o sa fiti introdusi intr-un grup caruia o sa le transmitem in fiecare saptamana programul, invitatul, co-organizatorul si costurile. Este nevoie de confirmarea participarii, o sa se ocupe cineva din agentie de acest aspect. Rugamintea este ca odata confirmata participarea, aceasta sa fie sigura. Nu sa pastram ocupat un spatiu pt cineva care nu vine....

Asa cum va comunicam deja, serile vor avea loc in fiecare joi, pt inceput insa la doua saptamani, pand cand amorsam acest tip de actiune. 

Offline Monique

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 274
Re: Club "Seri de poveste" Iasi
« Răspuns #1 : Marți, 02 Februarie 2016, 13:29 »
Buna Gigi,

Sper sa poti face si derogari de la regula stabilita(minim 3 actiuni)! Personal, mi-ar face mare placere sa particip la astfel de intalniri.
Multumesc.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Club "Seri de poveste" Iasi
« Răspuns #2 : Marți, 02 Februarie 2016, 16:35 »
Pentru cei pe care-i cunosc bine...evident!  :)

Offline clara39

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 128
  • ..si maine va fi o noua zi.....
Re: Club "Seri de poveste" Iasi
« Răspuns #3 : Miercuri, 03 Februarie 2016, 18:42 »
O initiativa frumoasa...si asa Fundata era cam departe..pt Iasi.....abia astept...

Offline PYN

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Club "Seri de poveste" Iasi
« Răspuns #4 : Joi, 04 Februarie 2016, 21:00 »
 :)multumesc pt incurajari si sfaturi....
am avut anul trecut o mare dorinta sa particip la evenimentul cu castelul, dar ceva s-a intamplat astfel incat sa nu pot ajunge
fireste ca doar in limita posibilitatilor as solicita intrarea intr-un grup deja format
totusi, va asigur ca sunt un om extrem de flexibil si ma adaptez f usor....stau bine si la increderea in sine....doar ca ultimii 2 ani au fost grei si disconfortul venea din motive ce nu tineau neaparat de determinarea mea de a ma cunoaste cu voi si a ma integra grupului vostru....
daca ne vom cunoaste, va veti convinge ca sunt o tipa de gasca ;)
multumesc inca o data pt incurajari si creditul oferit!
ps. daca vor ramene locuri pt Bucuresti, treceti-ma si pe mine pe o lista de doritori :-*

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Club "Seri de poveste" Iasi
« Răspuns #5 : Marți, 05 Martie 2019, 02:52 »
Sunt dispusă sa ajut pentru Iasi, dar va trebui sa așteptam... Prima ieșire cu voi va fi in octombrie și pana ajung sa fac 3...
Sunt frumoase excursiile voastre, doar ca timpul nu-mi permite sa particip, deși as dori. Însă o seara săptămânal sau la 2-3 săptămâni este ușor.
Suntem tot și nimic.

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Club "Seri de poveste" Iasi
« Răspuns #6 : Miercuri, 22 Mai 2019, 20:52 »
Întâlnirile din Iasi au loc deja? Dacă da, cer derogare.
Suntem tot și nimic.

Offline alventani

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 115
Re: Club "Seri de poveste" Iasi
« Răspuns #7 : Marți, 04 Iunie 2019, 14:58 »
Acum am descoperit topicul. Sunt și eu din Iași și interesată de întâlniri la cafea sau la plimbare cu restul grupului.

Offline Ela58

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Club "Seri de poveste" Iasi
« Răspuns #8 : Duminică, 13 Octombrie 2019, 14:39 »
Buna ziua!
Sunt din Iași și eu. Se organizează astfel de întâlniri? M-ar interesa, deși și eu sunt foarte ocupată, dar este important să socializăm.

Offline Leia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 69
Re: Club "Seri de poveste" Iasi
« Răspuns #9 : Duminică, 20 Octombrie 2019, 14:12 »
Fete frumoase, ne putem întâlni la un ceai, la o cafea pana se organiazeaza totul sub îndrumarea Singles Câmp? După 2 săptămâni, mi-ar plăcea sa ne vedem.
Suntem tot și nimic.

Offline Hono

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: Club "Seri de poveste" Iasi
« Răspuns #10 : Vineri, 15 Noiembrie 2019, 15:33 »
La Iaşi aş veni şi eu la astfel de seri de socializare. Când se mai orgsnizează?

Offline Corina717

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Re: Club "Seri de poveste" Iasi
« Răspuns #11 : Miercuri, 08 Ianuarie 2020, 08:49 »
Buna ziua! Sper ca si eu pot face derogari de la regula stabilita(minim 3 actiuni)! As dori sa particip si eu la întâlnirile din Iași.  Va rog sa-mi trimiteți pe mail locatia

Multumesc.