Autor Subiect: Club "Seri de poveste" Sibiu  (Citit de 16555 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Club "Seri de poveste" Sibiu
« : Luni, 01 Februarie 2016, 08:42 »
Prima etapa in organizarea acestor intalniri saptamanale a membrilor Singles Camp Sibiu, este sa identificam o locatie centrala, potrivita pentru acest gen de activitate.

Astept propunerile voastre, m-ar ajuta mult sa am variante...

Ce particularitati trebuie sa indeplineasca locatia:

- sa fie ceva de genul cafenea - ceainarie (nu un local cu bucatarie, sau gen pub, unde se negociaza mai greu cu gazda pt cele 2-3 ore cat o sa stam acolo)
- nu neaparat ultracentral, dar oricum sa fie accesibila usor pt toata lumea
- o sala de maxim 25 locuri
- sa se poata intimiza, adica sa nu fie un loc de trafic, in care sa ni se deschida usa in timp ce discutam. Este nevoie de un cadru inchis, in care discutiile sa nu fie deranjate
- aerisita, placuta, sa nu se fumeze.

Locatia decisa VA FI COMUNICATA DOAR MEMBRILOR CLUBULUI "SERI DE POVESTE". Am rugamintea, sa pastrati in anonimat locul de intalnire, nu doresc ca acel spatiu sa devina zona de pelerinaj..."hai sa vedem cine merge acolo". Daca ajungem la asa ceva va trebui sa schimbam locatia si ar fi pacat....

Al doilea pas este sa stiu pe cine ma bazez in Sibiu, pentru co-organizare. Este firesc ca eu nu pot veni de la Sibiu pt aceste seri, deci va fi nevoie, de cativa co-organizatori. Nu este foarte mare lucru de facut dar e important - sa se tina legatura cu gazda evenimentului, cu invitatul, iar in situatia in care acesta trebuie platit sa adune banutii pt acesta.

Al treilea pas, este sa stiu cui ma adresez cu acest tip de actiune. Adica cine este interesat sa participe. Nu va fi o actiune deschisa, ci una inchisa, gen club. Maxim 30 de persoane, care vor asigura o prezenta de 12 - 20 persoane in fiecare saptamana. Nu invitati prieteni, prietene, "hai sa va arat si sa vedeti ce este acolo". Doresc ca aceste grupuri de seri de poveste sa fie ultrafiltrate, pt a obtine un profil de tinuta potrivita acestui gen de actiune. Chiar daca la inceput va veti intalni doar 5-10 persoane, este f.important sa aveti un profil foarte apropiat. Adica: persoane interesate de cultura, de lucruri diferite decat cele cotidiene, fara nevoi de confirmare a personalitatii in fata celorlalti, adica modeste  :), nu genul care intrerupe lectorul sau moderatorul pt a avea activitate in fata celorlalti. Cred ca se intelege foarte bine....
Am sa lansez azi, maxim maine, un newslettter de informare si care pe langa detalii va include si invitatia de a face parte din acest club. Conditia este sa fi participat la minim 3 actiuni Singles Camp sau Travel.

Daca depasim faza asta, a celor 3 pasi, sper ca la jumatatea lunii martie sa incepem....

Comunicarea se va face doar Email, nu pe forum, nu pe facebook, nu telefonic - o sa fiti introdusi intr-un grup caruia o sa le transmitem in fiecare saptamana programul, invitatul, co-organizatorul si costurile. Este nevoie de confirmarea participarii, o sa se ocupe cineva din agentie de acest aspect. Rugamintea este ca odata confirmata participarea, aceasta sa fie sigura. Nu sa pastram ocupat un spatiu pt cineva care nu vine....

Asa cum va comunicam deja, serile vor avea loc in fiecare joi, pt inceput insa la doua saptamani, pand cand amorsam acest tip de actiune. 

Offline Nora SR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Club "Seri de poveste" Sibiu
« Răspuns #1 : Marți, 05 Iulie 2016, 15:06 »
 stiu ca pentru Sibiu inca nu se gasise momentul "potrivit", dar as vrea sa ma ofer pentru co-organizare. sigur, numai dupa ce voi fi participat la 3 evenimente Singlescamp, adica de prin octombrie. vine tocmai bine vremea de toamna, cand cred ca la doua saptamani, o intalnire de club cu oameni de calitate si de inspiratie, nu ne poate face decat foarte bine. sa speram ca se mai aduna interesenti !

Offline Valentin2016

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Club "Seri de poveste" Sibiu
« Răspuns #2 : Vineri, 12 August 2016, 01:36 »
Buna...daca se vor organiza acest seri in Sibiu, mi ar facea placere sa stiu cu ceva timp inainte si voi participa...din pacate nu pot sa va ajut cu organizarea,doar cel mult cu idei , dar cred ca idei sunt destule..Multumesc.

Offline Valentin2016

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Club "Seri de poveste" Sibiu
« Răspuns #3 : Duminică, 18 Decembrie 2016, 14:02 »
Buna dimineata...timpul trece foarte repede,mai repede decat realizez si desi postarile noastre referitor la acest subiect sunt de ceva timp in urma, imi reafirm interesul de a participa sau de a organiza seri la Sibiu....seara literara sau seara de poveste. In consecinta daca inca se doreste pot sa te ajut sau pot pune putin umarul atat cat imi acorda timpul...Ce spui?

Offline Nora SR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Club "Seri de poveste" Sibiu
« Răspuns #4 : Miercuri, 04 Ianuarie 2017, 20:51 »
Pentru ca am implinit "vechimea" necesara in Singlescamp, revin cu elan la acest topic, in ideea ca deja ne-am descoperit intre noi un numar oarecare de sibieni in sensul larg al cuvantului, la care poate se mai raliaza si ceva vecini sau simpatizanti :).
Vazand cat de multi suntem cei care ne dorim si ne bucuram de intalnirile interne, ma gandesc ca putem da substanta acestui concept propus de Admin si sa prucedem la organizarea unei astfel de seri de poveste la Sibiu. Cred ca ar fi minunat sa se inscrie cei care ar dori sa participe si apoi sa vedem ce tip de intalnire vrem sa organizam. Ramane, sigur , locatia si pusul umarului la organizare,  drept pentru care ma inscriu prima pe lista organizatorilor. Am deja ceva idei, dar, asa cum scria Gigi mai sus, sa vedem intai cati sunt doritorii.  Ce parere aveti?

Offline Misona

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 290
Re: Club "Seri de poveste" Sibiu
« Răspuns #5 : Joi, 05 Ianuarie 2017, 10:07 »
Pentru ca am implinit "vechimea" necesara in Singlescamp, revin cu elan la acest topic, in ideea ca deja ne-am descoperit intre noi un numar oarecare de sibieni in sensul larg al cuvantului, la care poate se mai raliaza si ceva vecini sau simpatizanti :).
Vazand cat de multi suntem cei care ne dorim si ne bucuram de intalnirile interne, ma gandesc ca putem da substanta acestui concept propus de Admin si sa prucedem la organizarea unei astfel de seri de poveste la Sibiu. Cred ca ar fi minunat sa se inscrie cei care ar dori sa participe si apoi sa vedem ce tip de intalnire vrem sa organizam. Ramane, sigur , locatia si pusul umarului la organizare,  drept pentru care ma inscriu prima pe lista organizatorilor. Am deja ceva idei, dar, asa cum scria Gigi mai sus, sa vedem intai cati sunt doritorii.  Ce parere aveti?

Bravo Nora! :flori: :smitten: :thumbup:
Viata e ca o piesa de teatru - nu conteaza cat de mult dureaza, ci cum se desfasoara. (Seneca)

Offline Maria DM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Re: Club "Seri de poveste" Sibiu
« Răspuns #6 : Vineri, 06 Ianuarie 2017, 17:07 »
Ar fi minunat sa facem  o intalnire aici la Sibiu, deci  doresc sa  particip.

Offline Valentin2016

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Club "Seri de poveste" Sibiu
« Răspuns #7 : Miercuri, 18 Ianuarie 2017, 14:07 »
Buna dimineata si La multi ani tuturor...Imi cer scuze ca nu raspund  cursiv, dar promit sa fiu mai coerent in ceea ce priveste activitatea mea de aici.Da, ar fi placut probabil sa ne adunam la o cafenea in Sibiu, dar in acelasi timp nu consider ca e nevoie sa fim asa un grup mare la inceput , initial, caci important probabil ar fi initierea si apoi lucrurile s ar aseza de la sine .Poate , zic si eu..Si daca ar fi cinci membri initial nu ar fi nimic negativ,caci imi amintesc demult cand eram tanar si aveam parul cret,initiasem seri de poveste cu un grup mic ...Ei bine si la aceste intalniri practic ne alegeam in fiecare luna o carte ...Ei bine si la sfarsitul lunii ne intalneam si dezbateam, bine e cam mult spus, doar disctuam despre povestea cartii respective...Asadar si prin urmare, eu cu cine votez?

Offline Valentin2016

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Club "Seri de poveste" Sibiu
« Răspuns #8 : Miercuri, 18 Ianuarie 2017, 14:20 »
A, scuze nu citisem randurile de mai sus, se pare ca deja s au stabilit conditiile de participare si data...Imi cer scuze ,citisem acum cateva luni articolul initial, dar cred ca ulterior s a modificat.

Offline Nora SR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Club "Seri de poveste" Sibiu
« Răspuns #9 : Marți, 24 Ianuarie 2017, 11:39 »
A, scuze nu citisem randurile de mai sus, se pare ca deja s au stabilit conditiile de participare si data...Imi cer scuze ,citisem acum cateva luni articolul initial, dar cred ca ulterior s a modificat.
care conditii? si care data? eu nu cred ca s-a stabilit inca nimic. am numarat asa in minte persoanele pe care le-am cunoscut in diverse intalniri, care sunt din sibiu, si cred ca suntem cativa (in jur de 10). asa ca ar fi fain sa ne intalnim in sibiu intai numai asa sa ne identificam si sa vedem ce afinitati comune avem ca sa organizam periodic aceste seri de poveste si la sibiu. un detaliu din culise... se pare ca in alte parti, respectiv bucuresti sau galati, si chiar targu mures cred, s-au cristalizat deja grupuri care se intalnesc mai des. poate ne dezmortim si noi, sau...? :dance: *|*

Offline Valentin2016

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Club "Seri de poveste" Sibiu
« Răspuns #10 : Miercuri, 25 Ianuarie 2017, 16:25 »
Buna...scuze am uitat sa r?spund...pai ulterior am recitit care ar fi condi?iile, adic? una din ele fiind sa fi participat la cel pu?in 3 evenimente si ulterior am observat ca se propunea o data la jum?tatea lunii martie sau probabil am citit eu gre?it. Da bineîn?eles, pai decât sa tot afi?am pe aici hai sa ne scriem sau sa vorbim ceva concret...daca imi l?sa?i o adresa de mail sau...eu o sa va scriu, când mai curând, zilele acestea..Îmi tot spun mereu in gând si nu numai sa intru mai des pe aici.E un frig de zile mari si am senzatia ca oricat de multe haine mi as arunca pe mine , tot frig este.
Hai sa vedem...a?tept un semn. Mul?umesc.

Offline Valentin2016

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Club "Seri de poveste" Sibiu
« Răspuns #11 : Miercuri, 22 Februarie 2017, 13:04 »
Hei, mai este cineva pe aici...Se pare ca se intra si mai rar.