Autor Subiect: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016  (Citit de 11683 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline espn

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 2
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #15 : Vineri, 22 Iulie 2016, 19:27 »
Mai sunt locuri libere?

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #16 : Vineri, 22 Iulie 2016, 22:08 »
Nu , nu mai sunt locuri libere:-[ Imi pare rau!

Online Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #17 : Luni, 25 Iulie 2016, 11:36 »
Astazi 25.07.2016 a aparut o renuntare la aceasta excursie. Daca exista o doamna interesata de acest loc, este rugata sa se adreseze direct agentiei pe adresa de e-mail office@bonvoyagesibiu.ro.

Offline Nora SR

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 34
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #18 : Luni, 25 Iulie 2016, 11:38 »
Din pacate eu nu mai pot merge in excursie. Am probleme in familie care ma impiedica sa mai plec. Pentru membrul (a) care a intrebat de locuri libere, as avea rugamintea sa ia legatura cu agentia bonvoyage (0269239095), care cunoaste detalii. Va multumesc frumos !

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #19 : Luni, 25 Iulie 2016, 17:23 »
buna seara.
va salut pe toti. nu am mai scris de mult, tare de mult pe forum.

atat pot sa va anunt: abia astept sa ne imbarcam, si sa plecam....sa plecam...., sa vedem frumusetile drumului, sa aflam lucruri noi, sa schimbam aerul....sa sarutam marea....si muntele.

inteleg ca nu s-au schimbat datele orare deja publicate.
Sel, spune-mi te rog, grupul cati membri contine ? Cu ce autocar plecam?
multumesc.


Offline SEL

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #20 : Luni, 25 Iulie 2016, 18:48 »
Datorita faptului ca sant multe persoane care calatoresc din provincie ( si carora le era dificil sa ajunga la ora 6 ),s-a hotarat ca ora de plecare sa fie ora 8 existând suficient timp pentru a parcurge distanta pana la Novi Pozar.( ora in Serbia e GMT+1...adica ora 8 in Romania inseamna 7 in Serbia )

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #21 : Luni, 25 Iulie 2016, 20:27 »
eu totusi insist.
cu ce masina mergem? microbuz, autocar?
poti sa ma ajuti cu aceasta informatie?
multumesc.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #22 : Luni, 25 Iulie 2016, 20:43 »
mirela123, incearca te rog si ai mila de timpul nostru... :-[ :) Nu putem avea disponibilitate permanenta online , nici eu nici Sel, nici Lidia...Stii cam cat este de lucru in spatele unei actiuni, cata pregatire? Eu nu m-am dat jos de pe scaun de azi dimineata...Si inca mai am am de lucru...

Cititi ceea ce scriem, gasiti raspunsuri la 99% din intrebarile pe care le puneti... ::) Uite ce ai intrebat tu se gaseste chiar in mesajul principal, cel dupa care ati facut rezervarea:

"Servicii incluse:[/b]
     • cazare 8 nopti la hoteluri de 3* si 4*
     • mic dejunuri
     • transport cu microbuz
Grup 18 persoane ..."

Daca sunt probleme deosebite, chestiuni care intereseaza si pe ceilalti, suntem cat se poate de promti. In rest informam general, nu avem cum sa o face individual...

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #23 : Luni, 25 Iulie 2016, 21:03 »
scuze, Gigi.
multumesc.
o seara buna

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #24 : Luni, 25 Iulie 2016, 22:09 »
Nu trebuie sa-ti ceri scuze si eu de multe ori parcurg lucrurile in graba si nu vad amanunte...Ca sunt un pic sas si le raiau dupa aia inca o data asta e altceva... :)

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #25 : Marți, 26 Iulie 2016, 08:41 »
Am sa fiu departe departe cand o sa plecati voi spre minunatul taram al Tarei...Cate amintiri frumoase am de acolo...Tin minte cum acum vreo 20 de ani, in drum spre Becici poposisem acolo fara sa stiu ce loc fantastic este...Dintr-o pauza de dezmortire am ajuns sa colind padurile, sa cobor in rau...Vreo 4 ore am ramas si daca nu ar fi fost amenintarea noptii care ma astepta la drum cred ca as mai fi ramas inca pe atat!

In afara de pod, unde toata lumea se opreste sa mai faceti 2-3 popasuri pentru panorame si poze...Este grozav!

La Budva sa va pregatiti de viata de noapte! Sunt langa cetate, pe faleza, o multime de terase, de baruri, de cluburi...Sunteti in vacanta asa ca...FUN!!! *|* :dance: *|*

La Villa Nova imi amintesc ca am fost cu un grup tot din Singles Camp, acum vreo 4 ani cred si asa tare mi-a placut! Este un mic hotel cu o terasa umbrita de pe care se coboara direct in mare...In fata insula, apa de un cristalin aproape ireal...Da, uite ca imi revin in minte lucruri de acolo...Ajunsesem dupa amiaza acolo si toata lumea astepta sa se balaceasca ...Nici nu aveai cum sa rezisti unei asemenea tentatii, cu apa la cativa metri de tine...Cineva de la hotel m-a intrebat daca vrem sa mancam, nu aveau atunci bucatar permanent sau venea doar cateva ore, asta chiar nu-mi mai amintesc...Oamenii vroiau sa avem tot ce ne trebuie sa fim bucurosi ca stam la ei...Toata lumea a spus da, mancam asa ca a ramas sa discut eu ce sa ne faca...Mi-a propus dorada si am sarit in sus, este pestele meu preferat si sa-l pescuiesc si sa-l mananc...Spre seara am vazut cand au venit pescarii cu pestele...Era inca viu....Mama ce festin a fost! Ce mancare buna ne-a facut acolo! Sa nu uitati sa intrebati daca mai fac asa dorada buna si sa comandati!

Am nostalgia locurilor acelea la Adriatica, am fost si in concediu si in recunoastere si cu grupuri de cateva ori...M-am simtit de fiecare data foarte bine...Am fost cu oameni faini, de gasca, am ras, am glumit, am dansat, am baut bere, vin - wow ce vin bun se gaseste acolo! -asa ca legand locurile acelea minunate de oamenii cu care am fost, ma gandesc cu atata placere si amintire placuta in urma! ...

Nu stiu ce sa va spun pentru plecare...Sunteti un grup intim ca numar, aveti deci ocazia sa va cunoasteti repede intre voi...Sa incercati sa fti cat mai relaxati, sa lasati orice gand rau sau problema care va sacaie, va nelinisteste, va supara acasa...Acolo sa fiti veseli, gata de distractie...Sa nu-i suparati pe ceilalti, sa lasati acasa si micile tabieturi care ar putea sa deranjeze...Stiu ca la varsta asta nu se mai dau sfaturi, dar asa sunt eu, nu o sa ma vindec niciodata de meteahna asta de a spune oamenilor ce cred eu ca face rau...Sunt un om care am fost inconjurat mereu in viata de mii de oameni, am interactionat cu atat de multa lume incat am ajuns sa cunosc tare bine ce face rau...

Ce face celorlalti rau? Haideti sa spun, poate e bine sa o fac... ::) :) Intr-un grup trebuie sa fi tolerant. Nu peste limita in care iti poate fie tie rau, ci in acea de buna intelegere...Cei mai stridenti intr-un grup si care sunt evitati primii sunt cei galagiosi peste masura, care vorbesc tare si de toate doar ca sa iasa in evidenta...Au comentarii, ei le stiu pe toate, critica...Iar a doua categorie de care se feresc oamenii dintr-un grup sunt cei intoleranti...Care nu inteleg ca este vorba de o comunitate mica, in care toata lumea a venit sa se simta bine...Apoi cei care te gasesc pe tine, venit in vacanta sa te relaxezi, sa-ti foloseasca umarul pentru a s plange de probeleme lor...Este o eliberare de energie negativa din partea lor si o acumulare pentru cel cu umarul...Sunt unii oameni care te incarca atat de rau incat te simti molesit, apatic, fara vlaga, fara chef...Instinctual iti dai seama de unde vine raul, dar din bun simt de rupi destul de greu...Si din acest motiv spuneam sa lasati probleme acasa...lasatii pe ceilalti sa-si faca vacanta...

Ceva ce nu tine de sfat, este o explicatie si o rugaminte. Aveti un insotitor de grup, stie ce are de facut, excursia este structurata de el nu de mine...Are deja experienta multor grupuri Singles Travel asa ca e "rodat"...Aveti maxima incredere pentru ca este un om responsabil si stie sa se descurce in orice situatie. Trebuie insa lasat in pace sa-si faca programul si treaba...Nu-l asaltati cu probleme ce nu tin deloc de excursie, cititi tot ce tine de organizare, cazare, program, servicii incluse/neincluse astfel incat sa nu existe discutii..." n-am stiut ca se merge asa, sau se sta nu stiu cum, sau ca se calatoreste nu stiu cat"...Ii luati din energie, ii distrageti atentia de la problemele importante pe care le are de urmarit, pentru niste lucruri ce nu tin de el...Rugamintea este sa fiti constienti ca sunteti un grup friendly de vacanta iar pe parcursul excursiei exista o singura persoana care decide....Nu cum am avut recent situatia a trei persoane in Delta, pe care nu le pot numi decat inconstiente, care nu au ascultat nici de recomandarile operatorului de ambarcatiuni nici de Sel care au explicat si argumentat intregului grup ca nu se poate iesi de pe Dunare in mare pt ca  este riscant...Cei trei s-au erijat in organizatori adhoc, punand in pericol viata inca catorva si neascultand de nimeni au inchiriat o ambarcatiune nepotrivita, iar rezultatul a fost ca au sosit inapoi uzi leoarca. Bine ca a fost doar atat...Ce nu au mai stiut oamenii aia a fost ca i-au pus responsabilitate suplimentara in carca lui Sel...

Ok inchei cu astea si termin cu urare de vacanta faina, de grup bucuros si vesel, sa aveti drum bun, sa va intoarceti cu bine, cu amintiri placute si amintiri frumoase! Va astept aici pe forum sa povestiti cum a fost...Si poze!  :)

Offline ralucaT

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #26 : Marți, 26 Iulie 2016, 09:00 »
Multumesc! :)

ADELINE

  • Vizitator
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #27 : Marți, 26 Iulie 2016, 09:13 »
Multumim pentru gandurile frumoase si urari!! Aprecieri! :)

Offline mirela123

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #28 : Marți, 26 Iulie 2016, 10:53 »
multumim.
vom fi ....cuminti, ascultatori, ....ok.
si ne vom distra.
si tu ai grija de tine acolo unde te indrepti.
sa ne vedem cu bine.

Offline SEL

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 73
Re: Soarele Adriaticii. Budva si Dubrovnik 1 - 9 august 2016
« Răspuns #29 : Sâmbătă, 30 Iulie 2016, 10:40 »
Nume sofer Marius Tudorache-telefon-0751178774-nu raspunde pana luni dim deoarece e plecat la Viena.Numar autocar B 484 NEW  si e inscriptionat cu New Champions Line.El va veni la 7.30 la benzinaria Mol ( Bdul Iuliu Maniu, vis a vis de Autogara Militari ) la 7.30 iar la ora 8.00  vom pleca.Oprim in Serbia la Zajecar pt masa de pranz in jurul orei 13.30 in Serbia ( 14.30 in Romania ).Moneda in Muntenegru e EURO iar in Bosnia Marca Convertibila cu o paritate 1 EURO-1,93 BM