Autor Subiect: Fotografia lunii martie / aprilie 2016  (Citit de 26597 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Fotografia lunii martie / aprilie 2016
« : Luni, 07 Martie 2016, 08:50 »
Am inceput martie cu carnavalul, asa ca am deschis concursul!

Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #1 : Joi, 10 Martie 2016, 15:01 »
 Carnaval 2016 bis   

limited_edition

  • Vizitator
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #2 : Miercuri, 16 Martie 2016, 12:22 »
 :dance:


limited_edition

  • Vizitator
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #3 : Joi, 17 Martie 2016, 09:51 »
SWEET GROUP!


Offline ada_sangereanu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 7
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #4 : Joi, 17 Martie 2016, 14:21 »
Carnaval 2016


Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #5 : Joi, 17 Martie 2016, 14:28 »
Carnaval 2016


Atentie!
Trebuie sa ai 3 postari anterioare ca sa participi la concurs, asa incat te sfatuiesc sa postezi in alte topicuri pana faci cele 3 postari obligatorii.
De exemplu iti recomand sa vizitezi sectiunea "Prezentare nou intrati":
http://forum.singlescamp.ro/index.php/board,14.0.html

Citez din Regulamentul concursului:
Au dreptul de participare la acest concurs toti membrii comunitatii SinglesCamp inscrisi pe forum si care au minim trei postari anterioare.
Se considera participanti la concurs atat cei care posteaza fotografii in topicul dedicat, ca si cei care voteaza pentru alegerea celei mai bune fotografii a lunii.

Offline anda.o

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #6 : Vineri, 18 Martie 2016, 23:04 »



Comentariu moderator (embo):
Pentru a introduce in concurs acesta imagine am nevoie de confirmarea ca iti apartine.

Offline anda.o

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #7 : Vineri, 18 Martie 2016, 23:06 »
Carnaval 2016


Comentariu moderator (embo):
Am redimensionat imaginea (dimensiune recomandata pentru concurs: latime maxima 1000 pixeli) si am blurat chipurile fara masca.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #8 : Sâmbătă, 19 Martie 2016, 07:55 »
Anda.o - Carnaval 2016 - Prima fotografie, superba de altfel, am vazut-o si in postarea lui Gigi la feedback-uri.
Din cate am inteles din regulament fiecare inscrie fotografii proprii.  Daca o are de la tine, scuze. Doar am observat si am intrebat :)
Legat de a doua, acum e vizibila doar pentru utilizatorii inregistrati, dar cred ca  e nevoie sa fie blurate niste chipuri. Sau cerut acceptul persoanelor in cauza. Va decide embo cum e mai bine.


ada_sangereanu, nu te descuraja. Ca sa respecti cerintele din reglulament - poti sa ne lasi o impresie despre cum te-ai simtit, ce ti-a placut la Carnaval.

http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2193.105.html

Poti sa ne spui ceva despre tine (daca n-ai facut-o deja) aici: http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,3.msg117342.html#new
http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2193.90.html

Poti sa mai comentezi pe ici pe colo, unde gasesti ceva care te intereseaza, faci 3 postari si apoi sa revii sa inscrii poza in concurs. Fotografia inscrisa de tine e frumoasa, asa ca merita efortul. :applause:

Oupps - fotografia e facuta de tine cuiva? sau esti tu intr-o fotografie facuta de altcineva si atunci persoana respectiva ar trebui sa fie participantul la concurs?

embo,  :help: :crazy2:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #9 : Sâmbătă, 19 Martie 2016, 11:46 »
@wonderland
Da, se pare ca prima imagine postata de anda.o ii apartine lui Gigi. Astept lamuriri de la anda.o.
In ceea ce priveste chipurile recognoscibile din poze, regula generala a forumului este ca trebuie evitata postarea imaginilor care le contin. Exceptiile posibile sunt:
1. blurarea chipurilor prin prelucrarea imaginii
2. obtinera acordului persoanelor fotografiate pentru postarea imaginii pe forum
Pentru fotografiile din concurs in care chipurile nu sunt blurate, o sa le modific eu pentru a le introduce in limitele acceptate de catre forum, daca nu se mentioneaza in mod explicit ca exista acordul persoanelor din imagini.

Offline anda.o

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 16
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #10 : Joi, 24 Martie 2016, 14:24 »
Citat
Comentariu moderator (embo):
Pentru a introduce in concurs acesta imagine am nevoie de confirmarea ca iti apartine.

Scuze! nu am citit foarte atent regulamentul.... nu imi apartine fotografia daca este cea cu masca, floarea si floreta..., pentru ca eu acum nu mai "vad" decat fotografia Taniei...

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #11 : Joi, 24 Martie 2016, 15:41 »
Da, am inteles, o sa o scot din competitie.
Poti sa pui in loc alta poza.

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: Fotografia lunii martie 2016
« Răspuns #12 : Joi, 31 Martie 2016, 12:19 »
Concurez si eu cu fotografii de la Carnaval 2016:

Foto 1:



Scuze pentru fata blurata, dar cica asa e regula!


Foto 2:




Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Fotografia lunii martie / aprilie 2016
« Răspuns #13 : Vineri, 01 Aprilie 2016, 10:59 »
Am comasat concursul pentru luna martie cu cel pentru luna aprilie deoarece am avut prea putini concurenti in martie.
Conform Regulamentului, pentru aceasta editie (comasata) puteti posta maximum 4 fotografii. Cei care au pus deja fotografii pentru martie, pot pune si pentru aprilie.

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Fotografia lunii martie / aprilie 2016
« Răspuns #14 : Vineri, 01 Aprilie 2016, 21:24 »
Asteptati sa venim din superba excursie: Cinque Terre – Bologna – Florenta – Pisa 20 – 25 aprilie
si atunci sa vedeti fotografii superbe. Comasarea concursului (lunile martie si aprilie), nu este o solutie...,rezultatul nu va fi obiectiv (parerea mea), este foarte greu sa pui in balanta actiunile din luna martie (carnaval) si luna aprilie (Cinque Terre – Bologna – Florenta – Pisa)...
Astept pareri din partea voastra!!!