Autor Subiect: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016  (Citit de 14960 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13255
    Tarif: 295 RON
    Rezervari: http://www.singlescamp.ro/eveniment/intalnire-pentru-cei-noi-singles-camp-garbova-1-3-iulie-2016/
    Cazare: Pensiunea Casa buna 3* Garbova, jud. Alba
    Servicii incluse:
    - cazare cu mic dejun inclus 2 nopti
    - insotitor de grup pe toata perioada excursiei
    - ghid Cetatea Carolina Alba Iulia
    Servicii care nu sunt incluse
    - transport pana la locatie
    - transport pana la ounctele de vizitare: Calnic, Sebes Alba, Alba Iulia
    - intrare la obiective
    Locuri disponibile: 22
    Motivatia actiunii: Aceasta iesire se adreseaza celor nou intrati in Singles Camp, in special celor din zone apropiate locatiei. In ultima vreme s-a ajuns la o medie de 15 inscrieri/zi si pentru ca sunt tot mai putine optiuni de rezervare, tot mai putine locuri disponibile in excursii, am considerat oportun - pentru cei care nu au intrat in grup doar din impuls, care-si doresc sa participe, sa calatoreasca, sa cunoasca single din toata tara - sa organizam ceva dedicat lor.
    ProgramIesirile noastre, evenimentele pe care le organizam sunt actiuni simple, in care folosim doar interactiunea naturala, nu o sa gasiti aici joculete gen team-building, parghii de dialog, nimic fortat sau artificial. Programul este astfel gandit incat sa ofere un cadru comod de socializare, in care sa puteti usor cunoaste pe ceilalti, pueti comunica cu ei, socializa.
    Seara o sa aveti party, cu muzica buna - am tot timpul cate o selectie care place, iar ziua o sa aveti organizate iesiri de vizitare a Cetatii Carolina Alba Iulia (un tur ghidat) in care veti avea ocazia sa participati si la schimbarea garzii. o plimbare - drumetie la Rapa Rosie, o incursiune in lumea cetatilor transilvanene - la Calnic.
    Transport Veniti din toate colturile tarii, astfel incat este imposibil de organizat un transport pana la destinatie. Recomand transportul in grupaj, foarte ieftin si care are avantajul unei comunicari in preambulul excursiei. Pentru ca aceasta iesire se adreseaza celor noi, explic cum se procedeaaza. La inscrierea in grupul Singles Camp vi s-a recomandat deschiderea unui cont de user pe forum. Daca nu aveti un cont validat puteti citi, dar nu puteti scrie. Daca nu aveti inca un cont, va ia doar 2 minute sa va deschideti unul. Priviti in coltul din stanga sus al paginii principale a forumului si veti vedea acolo un camp pentru inregistrare. Urmariti pasii si aveti apoi un pic rabdarea validarii contului. Doar eu o fac si cum sunt plecat mult in excursiile noastre nu am acces 24/24.\ h. Primiti pe Email aprobarea, nu trebuie sa tot verificati...
    Daca urmeaza sa calatoriti cu masina proprie, postati aici pe topic de unde veniti si pe ce traseu. Ceilalti vor vedea postarea si daca se afla pe ruta pe care o urmati pana la destinatie va vor contacta. Puteti face schimb de adrese Email si in aceste cazuri si de telefon. Daca nu v-ati planficat sosirea cu masina urmariti ceea ce se posteaza si contactati pe cei care calatoresc pe traseul care vi se potriveste.
    Se pot forma de asemenea conexiuni din Sibiu, Sebes Alba si Alba Iulia. Locatia se afla la 36 km de Sibiu si 40 km de Alba Iulia. Pana acolo sa veniti cu un autocar de linie (gasiti pe www.autogari,ro toate cursele spre Sibiu si Alba Iulia) si de acolo sa fiti preluati de unul dintre cei care trec prin una dintre aceste localitati.
    Poate pare putin complicat si laborios, dar trebuie sa stiti ca asa s-au format cele mai faine grupuri si nuclee din Singles Camp. La actiuni la care lumea si-a aratat disponibilitatea de a comunica, de a aranja...
    Varianta de a merge cu masinile noastre pana la locurile de vizitare (care sunt foarte apropiate) este cea mai buna si ieftina. Nu are sens sa se plateasca un microbuz cand masinile stau in curtea locatiei....Dar daca trebuie vom organiza... :)
    Locatia Am ales pentru aceasta intalnire o locatie tare draguta, se numeste sugestiv: Pensiunea Casa Buna...Oferta intimitate, contact permanent cu natura, un loc perfect pentru actiuni de socializare. Iata cum se prezinta chiar ei, proprietarii sasi ai acestei locatii:
    "Exista o singura modalitate de a experimenta adevarata Românie: vino în satele din zona Transilvaniei, viziteaz? fermele noastre, bucura-te de cele mai variate peisaje. Nu uita ca doar a?a po?i cunoaste cum este viata la tara. Bine-cunoscuta mostenire naturala si culturala a României, împreuna cu ospitalitatea tradi?ionala, sunt cele mai bune atuuri pentru a va garanta o experienta de vacanaa unica chiar în tara noastra! Gârbova este un sat stabilit într-un peisaj de dealuri domoale de o frumuse?e unica. Satul este chiar la limita jude?elor Alba ?i Sibiu, un sat  renumit datorita domeniului agricol ?i cresterii animalelor foarte dezvoltat prin arhitectura caselor precum si vânzarea de produse locale. Istorie si legenda. Detalii ce descriu perfect zona în care este situata pensiunea CASA BUNA. Un spa?iu în care legendele par c?-si dau mâna pentru ca una dintre cele mai vechi cetatii din Transilvania, Cetatea Greavilor construita de un nobil sas se afla în centrul Gârbovei , iar la mai pu?in de 10 km distanta de pensiune îi asteapt? principala atractie turistic? din aceast? zon?, Cetatea Câlnic aflat? în Patrimoniul UNESCO. Îns?, nu doar istoria ?i legenda vor capta aten?ia turistilor ce vor alege pensiunea CASA BUNA. Iesind pe terasa pensiunii, simtirea fiec?rui turist va tres?ri la fiecare adiere de vânt venit? de sus, de dincolo de prelungirile nordice ale Mun?ilor Cindrel, acestia vor avea posibilitatea s? curpind? cu privirea o mare parte din frumuse?ea Podisului Secaselor. Va vom prezenta aici, una câte una, toate minunile care ne înconjoara pentru a va trezi pofta s? veniti sa le cunoa?te?i cât mai curând. Proprietatea noastra num?r? aproximativ 15 hectare ?i dispune de 14 de camere,  o receptie primitoare si un restaurant cu terasa. Avem spatiu de parcare amenajat într-o curte enorma, exist? acces Wi-Fi gratuit, televiziune prin satelit, posibilitate de plat? cu cardul . Ce face ca Pensiunea Casa Bun? s? fie unica  este faptul c? avem propriul nostru foisor la etajul al treilea, în turnul pensiunii, ceea ce ofer? posibilitatea  de a cuprinde frumuse?ea împrejurimilor într-o singur? fotografie. Deoarece pensiunea este situata în mijlocul naturii veti întâlni cu siguran?a animale salbatice, cum ar fi iepuri, fazani, caprioare.
    Mese În restaurantul pensiunii ni se va oferi inclus in tarif micul dejun tip bufet suedez, iar pentru pranz si cina vom organiza ceva colectiv  -din mâncarurile delicioase, din bucataria traditionala saseasca. Cu 2-3 saptamani inainte de eveniment o sa apara aici pe forum propunerea de masa si tariful pt pranz si cina. O sa fie ceva simplu, nu mergem acolo sa mancam ci sa ne distram, sa ne relaxam, sa ne cunoastem...
    Putem manca inauntru sau afara pe terasa, acolo unde seara se va putea savura un pahar din vestitul vin de Garbova...
    Observatii: ca la orice excursie si vacanta Singles Camp nu transmitem informatii si detalii Email sau telefonic, toate comunicarile se fac pe forum, la topicul deschis actiunii. Suntem pe segmentul de well - educated - se presupune ca toata lumea din aceasta categorie are abilitati si cunostiinte de folosire a calculatorului si internetului...deci informarea pe aceasta cale nu ridica nici o problema. Abonati-va prin "Notificare" la acest topic si veti primi pe Email ceea ce se scrie de organizatori si participanti

    Pensiunea Casa Buna Garbova:



























    Schimbarea garzii la Cetatea Carolina, Alba Iulia:



    Cetatea Calnic:



    Rapa Rosie:



    Si cateva filmulete de prezentare a obiectivelor pe care o sa le vizitam:

    Cetatea Carolina Alba Iulia:

    ! No longer available


    ! No longer available


    Cetatea Calnic:

    ! No longer available


    Rapa Rosie:


    ! No longer available
    [/list]

    Offline Willi

    • Newbie
    • *
    • Mesaje postate: 7
    • Termina cu vaicareala si fa ceva cu viata ta! L.W.
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #1 : Vineri, 06 Mai 2016, 21:59 »
    Servus,
    Tocmai m-am inscris in prima excursie.
    Felicitari organizatorilor pentru locatia aleasa!
    Pe zi ce trece devin tot mai nerabdator......
    Cine s-a mai inscris la acest eveniment?
    M-as bucura sa schimb cateva pareri cu cei care vor participa la acest eveniment.
    O seara faina tuturor!

    Offline elena65

    • Newbie
    • *
    • Mesaje postate: 3
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #2 : Luni, 09 Mai 2016, 11:19 »
    Buna ziua. Si eu sunt membru nou si imi doresc sa ajumg la aceasta intanire. Doar ca exista o problema pentru mine. Nu am cu ce ajunge din Ploiesti. Ma poate ajuta cineva? Altfel ratez aceasta intalnire.....

    Offline wonderland

    • Hero Member
    • *****
    • Mesaje postate: 4883
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #3 : Luni, 09 Mai 2016, 13:36 »
    Desi sunt convinsa ca sunt destui cei care pleaca din Bucuresti si poti gasi cu usurinta un loc, poti sa iei in calcul, de rezerva si posibilitatea de a gasi o conexiune din Sibiu. :) Succes!

    Se pot forma de asemenea conexiuni din Sibiu, Sebes Alba si Alba Iulia. Locatia se afla la 36 km de Sibiu si 40 km de Alba Iulia. Pana acolo sa veniti cu un autocar de linie (gasiti pe www.autogari,ro toate cursele spre Sibiu si Alba Iulia) si de acolo sa fiti preluati de unul dintre cei care trec prin una dintre aceste localitati.
    Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

    Offline elena65

    • Newbie
    • *
    • Mesaje postate: 3
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #4 : Luni, 09 Mai 2016, 14:50 »
    cine pleaca din Bucuresti si are un loc si pentru mine? contribui la combustibil....

    Offline Willi

    • Newbie
    • *
    • Mesaje postate: 7
    • Termina cu vaicareala si fa ceva cu viata ta! L.W.
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #5 : Marți, 10 Mai 2016, 10:43 »
    Servus,
    Eu voi pleca din Medias.
    Pentru cei care doresc, pot sa va preiau din Sibiu.
    Va rog sa ma contactati pe adresa mea de e-mail.
    Multumesc,
    Willi

    Offline Nora SR

    • Newbie
    • *
    • Mesaje postate: 34
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #6 : Marți, 10 Mai 2016, 23:27 »
    Servus tuturor,

    Si eu sunt new entry si m-am inscris la iesirea asta. De abia astept sa ne cunoastem, asa, ca intre  "incepatori" 😊 . Plec din Avrig dar si eu pot prelua si din Sibiu. Sa ne vedem cu bine si bun venit plimbaretilor curajosi care ni se alatura😉👍 !

    Nora

    Offline florin stoica

    • Newbie
    • *
    • Mesaje postate: 10
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #7 : Miercuri, 11 Mai 2016, 16:10 »
    buna eu sunt florin si la fel pot sa mai iau si eu 2 persoane din sibiu
    florin_30ab

    aszolos agneta

    • Vizitator
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #8 : Vineri, 13 Mai 2016, 10:27 »
    Buna tuturor ! M-am inscris si eu la aceasta iesire plec din Medias daca are cineva loc liber va rog sa ma anuntati . Mltumesc.

    Offline Magda07

    • Newbie
    • *
    • Mesaje postate: 6
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #9 : Vineri, 13 Mai 2016, 11:11 »
    Buna,
    sunt Magda.
    Este prima excursie cu singles camp, dar am planificat-o deja si pe a doua :)
    Vin din Bucuresti, dar nu am masina.

    Offline Doris

    • Newbie
    • *
    • Mesaje postate: 12
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #10 : Sâmbătă, 14 Mai 2016, 09:27 »
    Bun? diminea?a!
    Voi merge ?i eu în aceasta excursie.Locuiesc în Boto?ani ?i am o varianta de a merge cu autocarul pana la Sibiu.Ar putea cineva sa m? ajute ?😊

    Offline Doris

    • Newbie
    • *
    • Mesaje postate: 12
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #11 : Duminică, 15 Mai 2016, 18:42 »
    Eu voi ajunge în Sibiu în jurul orei 23 (vin din Botosani), asa ca ma voi caza în Sibiu în seara de 31iunie (joi) si am rugamintea sa ma ia cineva din Sibiu. Multumiri anticipate!

    Offline wonderland

    • Hero Member
    • *****
    • Mesaje postate: 4883
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #12 : Duminică, 15 Mai 2016, 19:13 »
    Doris, te inteleg, si mie imi place sa organizez lucrurile din timp. (desi, nu stiu cum fac, tot pe ultima suta de metri le rezolv  :fight:)
    Ce vreau sa spun e ca excursia asta e departe. Nu te nelinisti, la un moment dat, prin iunie, cred eu,  inceapa lumea sa se organizeze. Important e ca ai lasat mesaj. ;D
    Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

    Offline Iordache Maria

    • Newbie
    • *
    • Mesaje postate: 7
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #13 : Joi, 19 Mai 2016, 21:36 »
    Buna
    Sunt Maria , cine pleaca din Bucuresti?

    Offline Iordache Maria

    • Newbie
    • *
    • Mesaje postate: 7
    Re: Intalnire pentru cei noi in Singles Camp. Garbova 1- 3 iulie 2016
    « Răspuns #14 : Joi, 19 Mai 2016, 21:56 »
    Elena, Magda, din Bucuresti voi cum procedati?