Autor Subiect: Gandurile scrise ale Maurei  (Citit de 17689 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Gandurile scrise ale Maurei
« : Marți, 23 Martie 2010, 13:36 »
Cu permisiunea Maurei, am deschis acest topic. Sunt gandurile ei, impartasite voua. Eu sunt doar mesagerul...

Necunoscutul pare confortabil atata timp cat directiile propuse  sunt doar pentru a te elibera pe tine de tine .   
Ma tem de judecata semenilor exact cum ma tem de cutremure si de a fi  receptata  gresit, analizata si mai apoi judecata cu sau fara motiv.
In viata primim dovezi de intelegere si nu ne ajunge ca putem indura ce altii cred ca tine doar de minune .
Vrem confirmari si atunci devenim cersetori cu diploma , paiate prost rujate si ancore pentru calatori fara adapost.
Cel mai grav  mi se pare sa traiesti iubirea doar la modul biblic ,  adica - iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti si intoarce obrazul pentru a fi iar ranit .
Fac asta zilnic de parca as fi un robot din vechea generatie  pe care vremurile de azi il alimenteaza din motive de criza .
In adevar , greu se gasesc variante pentru a ignora ce ne inconjoara si din ce in ce mai rar gasim raspuns la intrebarea " de ce ?''
Tacerile devin apanajul tristetii .
Azi am o zi fara culoare , am visat amestecat si fara masura si-mi simt locul in care tihna imi  devenise vesmant , rarefiat.
Cu oamenii din jur e bine sa ne purtam corect si cinstit .
De multe ori raspund la iubire cu mila si imi prefac indurarea in vointa egala cu sentimentul ascuns tainic in mine .
Vine o zi cand nu te mai poti preface si ceri evadarea .
A fi singur nu e o virtute , e doar un confort de care depinzi doar tu .
De ce-ti scriu ?
Poate ca urmaresc sa intalnesc o tacere nascuta din cuvant ….
Poate pentru ca simt ca e bine sa spun cum simt azi mai mult decat ieri astfel incat maine sa pot rade de un alaltaieri smintit ….
Poate pentru ca asa vreau si gata .
Justificarile sunt pentru oamenii slabi .
Slabiciunile tin de persoane afectate , neputincioase si nevindecate   emotional -afectiv .
Depasesc un moment in care  pot scrijeli pe aburul ferestrei , tristeti necuvantatoare .
Sunt extrem de puternica si in acelasi timp respiratia devine egala cu inspiratia doar cand intalnesc oameni care pot intelege ce spun si pot spune ce inteleg.
Poti sa ma intrebi ce am castigat in ultimii ani si de ce nu-mi pot raporta existenta la atata trait necompensat.
Sunt vie si conteaza sa stiu ca exista persoane la fel de vii in umor , in explicatii si chiar in durere .
Un soi de oboseala ma cuprinde cand acumularile din interior devin poveri neampartasite si a fi egal cu cineva pare de-a dreptul o irealitate .
Ca acum .
Imi invinuiesc parintii pentru ca m-au nascut prea tarziu si ii iubesc cu sfintenie .
Imi e dor de tata si-mi patrund prima lacrima care aluneca cu un zambet adevarat pentru ca stiu ca nefericirea mea il poate ajunge .
Crezi ca e mai bine sa minti ca sa te aperi sau sa taci ca sa poti indura ?
Iarta-ma pentru ca ti-am scris .
Nu-mi justific gestul in nici un fel .
Ciudateniile se dezvolta in noi cu fiecare zi ce trece amprentat.
Calitatea unui om nu sta in bogatia acumulata in timp ci in cantitatea de uzura pe care o poate duce .
Iarta-ma ca astept craciunul in martie si am vrut sa impart daruri  la cantina saracilor si cantina era inchisa .
Sunt lasa . Prima impresie conteaza dar aparentele inseala .
Important este sa fii fericit .
Cum ? Pretul il stie fiecare ….simplitatea are un merit urias in acceptarea lui a fi .
A avea trece atunci pe un alt loc insa se intalneste cu a fi la o intersectie nedirajata de puterea inimii .
Ma simt in intersectie si ninge in martie cu  raze de iunie  desi sunt nascuta in mai , iubita in august , indoliata in august  si uimita definitiv in octombrie .
Zambete
Peste un anotimp va veni primavara …
Cineva m-a rugat sa fiu simpla .Nu am putut . Si de atunci fug si .....Intr-o zi o prietena  mi-a spus ca pot fi o Casandra nascuta din spuma de mare si dor nepermis .
Si iata-ma inscrisa intr-o fel de comunicare pe care nu o pot gestiona , defini si nici macar nu sunt capabila sa raspund pe forum din nestiinta comunicarii pe forum .
Asa ca am ales sa-ti scriu tie , poate tu stii cum e mai bine sa fac ....
Da, vreau sa cunoasc oameni deosebiti pentru care valorile reale sa fie raportate intelectiv ....
Da, vreau sa spun ce si cum simt in orice moment din zi si sa nu-mi fie teama de intelegere sau /si de plictis .
Da, vreau sa fiu portocalie si verde si niciodata  gri .
Da, vreau sa-ti marturisesc un fel de cv personal in care la 44 de ani ,  inconjurata de oameni minunati , intr-o casa solara , indragostita de Stefan Iordache , '' suferind'' de  ''PPL - Plesu , Paler , Liiceanu ", fara copii dar cu nepoti si copii de prieteni , razareata si ironico- muzicala , vesela si vie ca o speranta altoita pe un suflet increzator , economista cu functie si fond de litere , teatrolog  fara timp de  scriitura .....cred in calitate , cred in bun-simt , in masura faptelor calme , in chip luminos si atingere ordonata ....doresc sa fiu  si mai vie si mai tonica si mai razareata si mai blonda  si mai lipsita de taceri si umbre .
Din cateva discutii citite pe forum , am observat ca oamenii sunt totusi  diferiti si aceeasi , compun si recompun, au timp si se risipesc , isi doresc si vor sa iubeasca incat 1plus 1 sa le dea 2 .
De ce doi cand ideal ar fi unul ?!
Vreau sa pot sa invat sa iubesc fara  sa deschid cartile de psihologie , fara sa fac prea multe concesii , fara sa ma mir , fara sa stiu , fara sa fiu invatata ....adica simplu .
Oare confund iubirea cu  prietenia ?
Oare gresesc ?
 
 



marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #1 : Marți, 23 Martie 2010, 13:40 »
Frumos, ce pot spune decat: Maura hai alaturi de noi !!! :)

Citat
Si iata-ma inscrisa intr-o fel de comunicare pe care nu o pot gestiona , defini si nici macar nu sunt capabila sa raspund pe forum din nestiinta comunicarii pe forum .

primul pas va fi intotdeauna cel mai greu :) Succes Maura si te asteptam :)

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #2 : Marți, 23 Martie 2010, 13:47 »
Cu permisiunea Maurei, am deschis acest topic. Sunt gandurile ei, impartasite voua. Eu sunt doar mesagerul...


Ma bucur ca o ajuti pe Maura, Admin!
E frumos ce gandeste ea. Multi ne confruntam cu aceleasi ganduri, cumpaniri, pareri. :D

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #3 : Marți, 23 Martie 2010, 16:16 »
Nu-ti mai stiu chipul sau daca ai ochi , maini sau buze moi ....
A fost o clipa traita  intens , amestecat si aiurea...
Ne-am pliat mintile  si am devenit iar fiinta ...
Totul a inceput intr-o dimineata...frunze veneau spre mine odata cu toamna .
Stiam ca mai pot desi nori de rani abuzau incisiv un suflet ce nu-si mai dorea absolut nimic...
Ai intrat pe usa din fata si ai inceput sa razi ,credeam ca ma paste un monstru si tu veneai spre mine in straie de om....
Ne-am jucat putin , permis pentru adulti ce se vor copii intr-o lume mare....
Apoi ai tacut ca sa vii din nou , seara ...
Noaptea imi aduce curaj si iesire din mine ....
Ce inseamna sa pierzi ?
Ce inseamna sa castigi ?
Fuga mea devenise eroare si am intrat iar in joc ....
Se poate trai o viata intr-o clipa  ?
Nu-ti pot contura chipul, ochii , asteparea , dorinta.  Ce a ramas de la tine la mine ? Cearcane aramaii , negru de par cu nuante de gri , camasa  cea vie ce-ti imbraca sufletul in forme palpabile si……..
Ce bucurie inseamna dorinta ?
Sampanie bauta la lumina de veioza si o muzica trista, plansa si smulsa dintr-un trup ce azi respira aer de cer.....
Ai fost ?
Te-am inventat sau te-am cerut vietii pentru a ma justifica  ?
Ai venit din curiozitate sa-ti platesti rata la credit si am inventat fraze care ne-au purtat in locuri diferite pentru a ne aduna in realitate ...
Ai fost ?
Inchid ochii ....
Nu te mai stiu , nu te mai simt …te poti ridica si tu ….atat de inventat, de dorit , de asteptat ?  Vindecarile ne-au cersit povesti si noi am facut targhet din noapte si ne-am povestit si ce nu puteam povesti , viata taiata in bucati , feliata atent si apoi faramitata in rugi .
Mai am doruri , mai am astepari , mai am putere ....
Insa nu te mai am pe tine pliat pe mintea  mea ca pe o ancora ....
Nimeni nu-mi poate lua dorinta  , atingerea , strigatul , vrutul si frica de a nu gresi iar ....
Ce putin ai fost si ce mult ti-am dat !
Daca as fi fost desteapta , ma prefaceam fara creier si-mi puneau silicoane pe minte.
Nici nu stiu daca ma doare sau sunt doar trista ....
Ceea ce stiu este ca am trait o poveste scurta ....fara sa am ochi , fara sa am maini , fara sa ma gandesc ca daca ma risipesc , ma pierd in tine …..
Am intrat in casa ta si am vazut urme pe pereti ......ti-ai scrijelit asteptarile in nuante usor suportabile ..
Aveai doua tacamuri , doua pahare  si o singura farfurie ….
Rozul din mine contrasta cu movul abrupt ….ma simteam fuga ….cautam carari….
Apoi a venit iarna si te-a luat avalansa din tine ....nerezolvarile si ideile mele clare si fixe....- fara pete pe inima-
Alunec....
Trup in trup si minte cristalizata de oboseala unui drum la Constanta , aproape de mare...
Iti caut chipul si nu gasesc decat urme vagi , nisip in clepsidra sparta , miros de iasomie  pe perna proaspat schimbata ....
Imi e dor si nu-ti mai gasesc nr de telefon sa te aud si sa-ti spun ca am nevoie de vorbe si fapte firesti , de trait relaxat, de povesti fara poveste ...
Fuga de ziua de azi ma chinuie ca un cimitir fara cruci in care nu gasesc locul sa aprind lumanari ...
Geamul cu plansul ploii uscat de soare imi trimite culori de octombrie ...
Si eu gust zapada in care tu te-ai ascuns , ai fugit si nu mai vrei sa ma chemi iar ...
Sa cersesc ?
Sa ma rog ? cui ?
Exista un singur Dumnezeu si e ocupat ...
ai fost ? oare chiar ai fost ? oare chiar esti ?
Pana la plata urmatoarei facturi de rata o sa am sclipiri azurii ...si nu o sa te recunosc pentru ca o sa vii altul ...
Mintea  imi striga , te vrea , te stie la fel ....un la fel cum nu a mai trait de mult , de niciodata sau de candva de foarte demult ..
Temerile coboara incet si-mi atentioneaza iluziile  ...
Operatii pe creier la pret redus , aveti ?
Sunt prima pe lista , va rog ...
Operatii pe suflet la pret redus, aveti ?
Dau spaga pentru un loc mai in fata ....
Operatii pe inima cu injectii letale , aveti ?
Vreau prima sau ultima sau niciodata ..
Te-am speriat si ingerii au fugit ...sunt vrajitoarea cea rea si zana cea urata , sunt cosmarul zilei de zi si intunericul noptii cu vise de groaza ....
Ti-am adus o scoica si am lasat-o pe pres la intrare ....
Un copil a crezut ca e jucarie si a strigat 'mami, mami  am gasit marea !'
Si marea urla in mainile lui pana cand si-a inecat plansul...si s-a facut tiribomba ...
Nimic nu va mai fi cu mine pentru ca ai ars tot in cateva vorbe vorbite si apoi scrise …...
Eram la masa , mancam mici si ciuperci la gratar si nu intelegeam de ce toti ma vad inalta !
Tu nu sunai , nu aveai semnal pentru mine si mancarea mi se ducea cu noduri ...
Imparteam carti de vizita si radeam fals in tinuta office ....
Iris canta in campanie electorala pentru Oprescu .
Ptr ca toti erau liberali nu m-au lasat sa dansez ....
Si-mi picurau in suflet griji pentru cei din spitale si le strigam ca nu-mi pasa , ca eu vreau sa ma misc pe tocuri sa ajung la cer sa chem ingerii din tine sa ma vada cat sunt de frumoasa si interzisa ...
Si tu nu auzeai ...
Pregateai cina , te amuzai  si nu  vroiai sa te intorci ...
unde ?
La mine , la mine , la mine ...strigam inabusit si primeam mesaje sa imprumut bani pentru rata la o banca inventata
M-am intors noaptea , se vorbea de vanatoare , de mistreti si vulpi si la mine ajungeau ecouri ....
Ma razvrateam in mine si strigam ...imi e sete ...vreau apa , multa apa , apa multa , pana la inecare , pana la nefiinta , pana la nimic sau pana la tot....
am sa ard tigara ramasa in scrumiera si am sa inteleg ca minunile sunt pentru sfinti .
si noi suntem oameni .ATAT.
Ti-a ramas periuta de dinti neanceputa si o bomboana pe care scrie 'mon cheri '.


marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #4 : Marți, 23 Martie 2010, 16:20 »
foarte, foarte sensibil...parca dureros de sensibil...si dureros de greu...

Citat
Ma razvrateam in mine si strigam ...imi e sete

maria171

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #5 : Marți, 23 Martie 2010, 16:27 »
ai un suflet trist, maura

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #6 : Miercuri, 24 Martie 2010, 05:37 »
tristeti ?
de ce ?
exista o conduita a sufletului si un mare adevar in ce ascundem atunci cand suntem fericiti...
iata-ma! ...ma repet in sensul vietii si a unui 'a fi' in mod repetat ....
nu am stiut sa aleg laurii ...nu am putut sa-mi inec sufletul in baloane de sapun ce aduc doar iluzii prost inventate ...
nu sunt un om trist, ...amuzant, nu ? colegii m-au denumit ' razareata sefa '...e atat de simplu sa te bucuri cu putin si sa-ti doresti totdeauna mai mult ....!
multumesc celor care simt si pot sa strige ce simt ...
multumesc soarelui care ma imbraca in fiecare dimineata in azuriu ...
multumesc celor care au plecat sa faca teatru in cer , sa cante , sa scrie, sa faca emisiuni ....inseamna ca nimeni nu e singur nici pe pemant , nici in cer...ce zici ?
ai incercat  vreodata sa te imbraci in culori ? sa asortezi verdele cu rosu si sa capeti un mov cu irizari de albastru ?
ai incercat sa privesti la blocurile cu 12 etaje si sa te intrebi ' ce ascunde fiecare lumina ?cat adevar este la fiecare fereastra ? cata iubire incape intr-o candela aprinsa de sarbatori si apoi plimbata voit spre un colt de alee unde cineva te priveste de dincolo ?
e minunat totul !
respiratia , zambetul, atingerea, clipa care trece fara uzura , joaca , leaganul si apoi toboganul ce te poarta in zeci de zone si-ti trezeste senzatia ca esti si vei fi puternic ?
literatura ieftina ...
literatura si consum inutil ...cand in jur se crizeaza si frunzele, caldura nu intra in tine decat daca ai centrala , telefonul e apelat pentru a da ajutor, pentru a spune o vorba ce poate cicatriza o tristete ....
dragilor, dragi, dragi, dragi ...nu sunt trista ...incerc sa fiu adevarata intr-o lume in care ziua are doar 16 ore si oamenii nu se mai pot regasi intr-o imbratisare...
sa nu fugim de adevar ....familia , familia si un prieten adevarat e mai mult decat o excursie in Egipt sau o vacanta in Bora Bora ....
cand le ai le pretuiesti si te lauzi ...am fost , am vazut, am intalnit ....
insa nu spui si faptul ca tu de fapt te-ai carat peste tot cu o biblioteca in spate si o minte profund ascutita cautand raspuns la intrebari ce-ti macinau raspunsurile ...
viata e simpla ... e frumoasa ..e roz ...si ivoar ....si atat de aproape !
multumesc pentru tot ce am vazut si trait si neiubit !
multumesc pentru faptul ca Octavian Paler a murit de ziua mea, eram la Vatican si ma bucuram ca soarele patrunde atat de adanc incat transforma trupul in ocean linistit si mare blajina ...primind mesaj din tara ....am ras in plans - nimeni , niciodata nu ne va mai putea desparti ....mereu va fi  ziua mea ...
multumesc pentru ca oamenii sunt mai frumosi decat florile si ca pot sa le spun in fiecare zi cat de mult ii iubesc si cata nevoie am de ei pentru un pas si inca multi altii....
o , nu te speria , nu sunt religioasa , nici atee....
insa am vrut sa inteleg si Egiptul , Israelul , Roma, Timisoara , Iasul sau o comuna banala ....
si ....m-am mintit ...
recunosc, iubesc calatoriile ....insa stii de ce le iubesc ? ...pentru a putea construi amintiri astfel incat sa le pot estompa mai usor pe cele vechi ...
suna a fuga ... recunosc ...este o  alergare continua ce imi va aduce la ' pensie ' albume intregi bune doar de rasfoit :)
de ce ?
de ce sunt aici ? de ce spun ascuns si adevarat si risipit ?
nu stiu si nu voi sti decat atunci cand o creanga ascunsa va vrea sa-si arate obrazul pentru ca cineva sa o atinga cu o palma sau un plans inabusit ...
cer iertare pentru adevar si pentru faptul ca nu pot altfel....
maura
 

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #7 : Miercuri, 24 Martie 2010, 10:33 »
de ce atata tristete ? :(
elibereaza sufletul ca sa poti primi caldura, pt a gandi optimist si mai ales ca sa poti vedea lumina :)

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #8 : Miercuri, 24 Martie 2010, 16:07 »
Il priveam plecand …avea doua sacose si o cutie cu suc natural ….
Ochelarii I se aburisera  de urme de lacrimi oprite in chin  ….
Il priveam plecand si nu intelegeam ce e mai greu de dus, dispartia prin nefiinta sau  neputinta iubirii exprimata declarativ ….

Clipoceau vorbe si trupul mi se chircea in taceri ce muscau strigatul nenascut ….
A intins mana in care avea cheia de la intrare si a lasat-o sa cada usor pe suportul de pe masa ….
Cheia se prefacuse albastra si ardea pe rug toata tradarea ce nu putea fi ascunsa ….
''Oamenii se intalnesc si se despart …se despart pentru ca au avut imprudenta de a se cunoaste'' …..asa am citit intr-o carte

Viata bate cartea cum filmul bate viata …
Apoi am plans mult…..inabusit si amestecat ….oglinda arata  fata unui om cu afectivitatea necrozata ….si nu intelegeam de ce mie , de ce eu ?

M-am educat sa nu pun intrebari sa nu caut raspunsuri ….mereu se intampla cu si fara voia noastra ….
"Importanta nu e gloria ci puterea de a indura ' spune Cehov …..
Si Cehov devine prezent si stie mai mult decat noi cei cat  putem suporta…..
Poti sa te desparti intr-o gara , pe un peron, intr-o cofetarie , luand masa la restautant, in tacere, in vorbe, plangand, razand, mimind fericirea , oftand ….poti sa te desparti fara sa stii ca de fapt ai trait despartirea cu mult inainte si acum lasi doar intamplarea sa se intample ….

Iata-ma! Imbracata in portocaliu  nascand spaime , deruland intrebari , proiectand vise , incercuind cosmare ….
Imi e frica de noaptea care va veni si in care tacerea iar va musca din mine cu voluptati de canibal …..
Alegerile imi apartin dar sufletul nu mai cantareste 9 grame …
De ce nu ma poti invata suportabilitatea deciziilor personale ?
De ce nu-mi stergi o parte din ganduri astfel incat sa devin ce-am fost si sa nu mai stiu …sa uit …. sa nu o iau iar de la capat ?

Il priveam plecand …avea doau sacose si o cutie cu suc natural …..
In jurul mea se inaltau ziduri  si eu te cautam sa-ti povestesc cum se traieste o despartire

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #9 : Miercuri, 24 Martie 2010, 16:09 »
o sa urasc sucul natural la cutie....:(

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #10 : Joi, 25 Martie 2010, 18:56 »
Si deodata a inceput sa ninga in martie   ... auzeam pravalidu-se bolovani si polul nord imi intra incet in carne ....
Crestea in mine dorul si clipa ingheta cuvantul dintre mine si el....
De ce  esti asa ? - i-am strigat
 'Pentru ca tu nu ai vrut decat sa te joci , sa alergi , sa te prefaci suparata pentru a te ascunde intr-o umbra  doar pentru el  ' - mi-a raspuns

Si deodata se facuse  august - octombrie - noiembrie, ma musca un 12, un 13 si-un 16 ....imi clantaneau dintii , imi curgea apa sarata din ochi ...si  el imi  striga  ...'' ce urat! "

iarta-ma ca te-am ranit , desi am vrut sa pot sa  te iubesc …..
iarta-ma ca nu am stiut sa-ti ascult pana la capat durerea  si m-am proclamat atotstiutoare ...
iarta-ma ca nu am inteles ca ai drept la mai mult  si eu ti-am dat si mai mult ...
Te doare ? Pe mine ma sfasaie …..ma incrunta ….
Si deodata se facuse iar negru , cresteau uragane in tample si oamenii se indepartau ..... ...
Unde sunteti voi cei adevarati ?
Toata noaptea mi-au crescut ingeri in plete si tata imi spunea : ai sa fii fericita !
Unde sunteti voi  cei adevarati ?
Matei Visniec spune  ca in cerc nu e loc  pentru doi - si a argumentat - ca el stie ....! Am vrut sa-l contrazic si …..
Am sa ma intorc , cercul e singura masura a valorii tale vis-a -vis de tine .
Si deoadata se facuse noapte ,peste dimineata, peste pranz, peste seara ....imi e foame  dragilor , foame de vorbe fara culoare , foame de adevar rostit  fara a cere recompensa de la cuvinte , foame de oameni adevarati pentru care libertatea  asumata sa insemne inteligenta necenzurata

Dragilor, dragi, dragi ,dragi  sunt urata  : parul s-a inchis  brusc , nu mai e blond de soare , a devenit abanos pe o fata albastra , port unghiile  Cruelei , ochii cenusii si anosti au  privirea  tampa , trupul diform , neegal in miscari …....

Ce simplu te raneste o parare ! …..
Ce simplu se asterne teama de a nu fi receptata altfel !
Ce grav e sa te simti iar  inaltat si sa constati ca totul e eroare !
Ei bine da , te-am scos din viata mea pentru ca nu te puteam iubi …nu pentru a te inlocui …nu pentru a schimba periuta de dinti …..

Ei bine da , nu te iubesc si nu te-am iubit niciodata ….am incercat , am crezut , am sperat ….
Ei bine da, imi place de mine asa independenta , razareata , tonica , rea, afurisita , ironica …
Exista cineva care stie reteta  pentru nesimtire ?
Daca da, sa-si faca mila ….
Platesc oricat nu oricum…..


Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #11 : Joi, 25 Martie 2010, 20:26 »
Am recitit si recitit gandurile Maurei!
Cat ecou starnesc acestea in sufletul meu!
Cat adevar si melancolie impletite cu tandrete.
 :)

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #12 : Joi, 25 Martie 2010, 21:38 »
Marturisesc ca am descoperit in textele Maurei, o sensibilitate  enigmatica, pe care nu am intalnit-o in nici o alta scriere. Nu stiu unde au stat aceste scrieri pana acum, dar din momentul in care am primit-o pe prima, ma uit pe Email sa descopar daca a mai sosit ceva...

Offline capsuna

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 724
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #13 : Joi, 25 Martie 2010, 22:52 »
Marturisesc ca mie mi se par deprimante, pentru ca intr-o oarecare masura ma regasesc in textele ei.

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Răspuns: Gandurile scrise ale Maurei
« Răspuns #14 : Joi, 25 Martie 2010, 23:14 »
Capsuna, eu te cunosteam ca o optimista incurabila...