Autor Subiect: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile  (Citit de 415445 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1740 : Luni, 20 Aprilie 2020, 10:32 »
Zilele acestea s-au implinit 10 ani de la prima iesire, de la primul eveniment Singles Camp. Locul de desfasurare a fost Sibiel, iar gazda ne-a fost pensiunea cu acelasi nume, de care sunt convins, multi isi amintesc cu drag. De atunci, in club, s-au organizat mai mult de 600 de excursii, petreceri, iesiri, drumetii. Am strabatut tara in lung si in lat, am dat roata globului, vizitand mai bine de 80 de tari, am petrecut impreuna 10 revelioane si multe-multe nopti cu muzica si dans. Clipe minunate, amintiri pentru toata viata. Rasfoiesc intotdeauna cu placere ceea ce am scris la fiecare dintre iesirile noastre, privesc fotografiile si filmuletele ce contin atatea si atatea emotii, atata bucurie. Privesc acum pe fereastra, iar gandul imi zboara la momente petrecute impreuna cu voi. Multe si totusi prea putine.

Mi-as fi dorit sa sarbatorim complet altfel aceasta aniversare, mi-as fi dorit sa ne bucuram de primvara, sa drumetim, sa calatorim, sa ne distram, asa cum am facut in toti acesti minunati ani de cand suntem impreuna. Dar din pacate s-a intamplat ca ceva mic si invizibil sa ravaseasca intreaga lume, sa goleasca strazile, sa inchida muzeele, hotelurile, restaurantele, traseele montane, sa ne depearteze fizic unii de altii.

Am fost mereu un entuziast, am privit intotdeauna totul cu optimism, cu dorinta si cu convingerea reusitei. La fel o fac si acum, sper sa putem reveni cat mai repede la viata normala, sa ne bucuram de tot ceea ce ofera lumea asta fantastic de frumoasa in care am trai. Pentru zilele acestea de sarbatoare va urez sa le petreceti in liniste si lumina, sa va incarcati sufletele de bine. Sa va ganditi doar la lucruri bune, sa va aduceti aminte de locuri si oameni dragi, sa sperati.

In fiecare din acesti ani, cu ocazia fiecarei sarbatori, v-am trimis mesajele mele de fericire, de sanatate, de impliniri de vise. Imi insoteam mesajul cu fotografii pline de culoare, ce exprimau incantarea si bucuria sarbatorii. Acum, de acest Paste, nu am gasit o imagine care sa redea cu adevarat ceea ce simt, ceea ce doresc sa transmit prin imagini. In niciuna dintre cele gasite nu am gasit descrisa vizual emotia pe care o simt acum. Este un soi de amestec de nostalgie, de drag, de dorinta, de nerabdare, de multe, multe sentimente pe care nu le pot descrie...Gesturile mele reflecta intotdeauna si cu adevarat ceea ce simt si ceea ce gandesc. Si cum n-am gasit ceea ce se potrivea cu starea mea de acum, am preferat ca de data asta sa va transmit gandul meu pentru voi,  doar printr-o postare facuta ieri, pe facebook. O reproduc si aici, impreuna cu fotografia de aniversare, de 10 ani de Singles Camp si cateva imagini din curtea, casa si sera mea.

"Flori, oua colorate, primavara si ganduri bune pentru toti! Zile linistite, in sarbatoarea Pastelui!"
















































































Offline Nadia

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 47
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1741 : Marți, 21 Aprilie 2020, 15:03 »
 Adevarat a Inviat !

     Multumiri pentru Samiza si Gigi.
     In urma cu cateva luni imi faceam planuri si visam frumos, realitatea de acum  ma indeamna sa-mi regandesc nu numai planurile ci si viata ce v-a urma.
    Ma gandesc cu drag la voi, am visat frumos in excursiile Singles Camp, am ramas cu gandurile frumoase iar pe ce urate le-am uitat.
    Ar fi nedrept sa rememorez chipurile si prietenii, locurile si imaginile care au ramas in sufletul meu, pentru ca mi-e frica sa nu uit pe cineva sau ceva. Poate sunt locuri care nu le voi mai putea  vedea niciodata, dar ultima excursie Venetia are raspunsunsul in poezia lui St Augustin  trimisa de o prietena  venetiana.
Daca taci,
sa taci din iubire.
Daca vorbesti.
sa vorbesti din iubire.
Daca corectezi pe cineva,
sa il corectezi din iubire.
Sa ai mereu
in adancul inimii
radacina iubirii.

 Multa sanatate va doresc si sa aveti grija de voi.

Offline Ionescu Petruta

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 38
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1742 : Duminică, 26 Aprilie 2020, 14:10 »
Adevarat a inviat! Si, La Multi Ani, Singles Camp!!!!!!! Dupa cei 10 ani impliniti, sa urmeze alti 10, si inca 10 ... si asa mai departe! Un concept foarte frumos, inovativ, creat pentru oameni singuri, care nu au mai fost singuri, odata intrati in familia Singles Camp. Concept cladit si crescut cu dragoste de catre Gigi si Samiza, dar si de ghizii nostri in excursiile de neuitat, fie in tara, fie afara, cu mult profesionalism si dedicare  :smitten: :smitten: :love: :love:
Dincolo de patina de tristete data de conjunctura cu pandemia, eu cred si stiu ca Singles Camp va continua sa existe si sa ne bucure sufletele, atata timp cat exista oameni de calitatea organizatorilor si a noastra, a ''beneficiarilor". Sunt multe gandurile care-mi vin in cap, acum.... si toate sunt incarcate de emotii, traite alaturi de oamenii frumosi de la Singles Camp. Amintiri sfinte, locuri minunate, oameni speciali. Rememorand toate aceste amintiri, nu pot decat sa ma arat recunoscatoare ca am trait aceste fericiri, multumindu-le celor care le-au facut posibile. Si sa sper ca ne vom revedea curand, trecand cu bine de insignifiantul factor destabilizator ce ne desparte, acum. Am trait noi altele, mai rele ...
Si, ca sa inchei intr-o nota optimista si asemanatoare profunzimii poeziei Nadiei, as spune:
''Sa iubim nebuneste tot ce straluceste pe acest pamant, fiindca alta viata nu ne este cunoscuta.'' - Euripide (Rhesus)

Offline MAC

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 180
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1743 : Sâmbătă, 08 August 2020, 09:37 »

  La multi ani, Gigi!Cu sanatate!
  Sa ai o zi frumoasa! :flori:

Offline ANCUTA66

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1744 : Sâmbătă, 08 August 2020, 10:36 »
LA MULTI ANI, GIGI!!!!! Iti doresc sanatate, bucurii si sa ti se implineasca toate visele. Petrecere frumoasa in aceasta zi. Cu drag, Delia :flori:

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1745 : Sâmbătă, 08 August 2020, 12:29 »
La multi ani Gigi!  :food:
Multa sanatate, noroc, entuziasm si energie!  *|*

Offline costi31

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 604
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1746 : Sâmbătă, 08 August 2020, 17:53 »
La Mulți Ani Gigi , să ne oferi excursii frumoase așa cum au fost  cât mai mulți ani... Sănătate și spor la toate ! *|* :flori:
La Multi Ani SC & T la împlinirea celor 10 ani  :thumbup:  :applause:

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1747 : Sâmbătă, 08 August 2020, 23:04 »
Multa sanatate, fericire si La multi si minunati ani! :flori:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline Louie

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 397
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1748 : Sâmbătă, 15 August 2020, 22:19 »
Pentru cei ce isi sarbatoresc astazi ziua numelui, LA MULTI ANI! :flori:
„Cele mai importante două zile din viața ta sunt ziua in care te-ai nascut si ziua in care ai aflat de ce" - Mark Twain

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1749 : Duminică, 08 Noiembrie 2020, 10:51 »

Va urez să fiti mereu sanatosi, energici și plini de bucurie



Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1750 : Joi, 24 Decembrie 2020, 10:15 »
🧡Astazi despre prietenie si nu intamplator. Suntem in Ajun de Craciun, urmeaza zile de sarbatoare pe care le legam intotdeauna de oameni dragi si de amintirea lor.

💜Bucuria mea cea mai mare este nu doar ca am prieteni multi, ci pentru ca am reusit sa determin sute si sute de prietenii. Oameni care habar nu aveau unul de celalalt, nu stiau nici macar ca exista, au ajuns dupa evenimentele si excursiile noastre sa devina prieteni pe viata. Sentimentul asta este extraordinar sa stii ca prin tine s-au legat atatea relatii minunate.

💚M-am legat emotional de miile de oameni de aici din club, mi-am bucurat acesti 10 ani de intalnirile si calatoriile cu ei, de clipele superbe petrecute impreuna.

💙Imi amintesc de fiecare in parte, de locurile in care ne-am vazut. Rasfoiesc de multe ori fotografii, urmaresc filmuletele facute si asa retraiesc fericirea acelor zile.

💛Pe voi cei care sunteti pe aici va vad, va urmresc ce spuneti, ce faceti, insa din pacate, unii au parasit lumea asta, o sa-i mai pot intalni doar peste cativa ani cand ajung si eu acolo. Pentru ei un gand trist ca sunt atat de departe, o amintire plina de recunostiinta ca au trecut prin viata mea, ca au lasat un semn bun.

❤️Tuturor celorlalti va ofer atat cat sunt pamantean, toata prietenia mea, tot ceea ce pot si stiu eu sa ofer. Sa aveti sarbatori frumoase!


Offline Tania55

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 363
  • Tineretea = puterea de adaptabilitate
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1751 : Sâmbătă, 26 Decembrie 2020, 12:29 »
Multumim Gigi ... pentru tot !  :kissing:
La multi ani ! ... si sa ne revedem cu bine si sanatosi  :smitten:

Offline cartex

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 152
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1752 : Sâmbătă, 26 Decembrie 2020, 14:50 »
   Simt ca acum, la sfarsit de an greu incercat pentru pentru toata planeta, sa imi fac auzita vocea de multumire... de multumire pentru ca suntem sanatosi toti ai mei si cunoscutii, de multumire ca am trecut cu bine, dar si frumos acest an covidit din toate punctele de vedere;exceptand 2 luni de carantina totala , am avut sansa sa petrec multe zile pe poteci de munte ,  zile frumos asezate cu oameni faini si povesti legate in plimbari si mese bogate, locuri minunate, impletite toate  cu muzica si voie buna.
   Si doresc mult sa -mi exprim multumirea , dar mai ales profunda admiratie, pentru neostoitul entuziasm de a trai si de a descoperi lumea a lui Gigi! Daca n-ar fi fost acest neobosit astampar al lui , in a admira lumea si oamenii , nimic din ce s-a intamplat aici nu s-ar fi impletit atat de frumos si prietenos. Numai un spirit inalt poate avea rezultate atat de spectaculoase si poate lega oamenii, asa cum o face el .
   Multumiri si respect Samizei, omul din spatele cortinei, care aseaza domol lucrurile complicate si incurcate ale partii tehnice din SC & Travel !
   Combinatia intre entuziasmul ardent si dedicat , pasiune, profesionalism , dorinta de mai bine... a dus la succesul care l-a avut SC -ul in acesti 10 ani frumosi, dar si provocatori pentru voi , dar si pentru noi, care ne-am bucurat de tot ce a produs entuziasmul unor spirite vii ca ale voastre .
    LA MULTI ANI , SC & TRAVEL!!!!!

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1753 : Luni, 01 Martie 2021, 06:21 »
🌺🌼🌷Un buchet si un gand pentru toate femeile de aici din club: sa fiti fericite, respectate, sa va bucurati de o viata frumoasa! Sa petreceti zilele acestea inconjurate de flori si oameni dragi.


Offline ANCUTA66

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 58
Re: La multi ani! - Urari pentru toate ocaziile
« Răspuns #1754 : Luni, 01 Martie 2021, 22:16 »
Multumesc pentru urari. Gigi si Samiza, va doresc o primavara frumoasa cu multe bucurii si impliniri. Cu drag, Delia