Autor Subiect: Horoscop  (Citit de 204886 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Re: Horoscop
« Răspuns #855 : Marți, 19 Martie 2013, 10:56 »
Horoscop pe zile - ca doar se apropie week-end-ul - ne mai destindem si noi !!!  :giggle:


Cei nascuti in zilele de 1, 6, 11, 16, 21, 26, 31
Curgere si apa


foarte aproape de ceea ce cunosc despre persoane carora le apartin aceste cifre :)
nihil sine deo

silviu

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #856 : Sâmbătă, 06 Aprilie 2013, 20:44 »
Cele mai fidele zodii

Scorpion
Unele dintre cele mai puternice personalităţi ale zodiacului, Scorpionii iubesc şi caută puterea şi pasiunea debordantă.
Nativul din Scorpion nu este un partener loial, fiind oricând ispitit de aventurile extraconjugale. Mai mult, Scorpionul nu iartă infidelitatea, nu iartă şi nu uită, apoi se răzbună cu aceeaşi monedă.
 :(



silviu

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #857 : Marți, 16 Aprilie 2013, 12:01 »

Caroline

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #858 : Luni, 06 Mai 2013, 22:40 »
CELE 12 EGO-URI ALE ZODIACULUI

EGOUL este instanţa aceea mentală separată şi separatoare, care ne spune că ceilalţi nu contează, c㠓frate, frate, dar brânza e pe bani”, “cămaşa e mai aproape de trup”, “după mine potopul” şi alte sintagme din acestea prin care ne autoprogramăm să luptăm pentru supravieţuirea biologică. Uităm însă, că acest trup de carne este un vehicol potrivit doar pentru timpul limitat al vieţii, căci pentru veşnicie avem nevoie de altceva. [...]
Cum se naşte acest EGO? Ce se întâmplă cu sublima fiinţă divin-umană care uită atât de uşor de unde vine şi mai ales ce are de făcut pe lumea asta? Egoul se naşte din frică… şi fiecare zodie are tipul ei de frică pe care trebuie să înveţe să o învingă!"

http://casatreziriizodiac.blogspot.ro/

Offline Sunrise

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 66
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Horoscop
« Răspuns #859 : Sâmbătă, 25 Mai 2013, 09:02 »

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: Horoscop
« Răspuns #860 : Sâmbătă, 25 Mai 2013, 10:17 »
Multumesc, Sunrise. La mine, e de bine și foarte bine!  Să vină iunieee...........
Mai puțin recomandarea de final
Tempereaza-ti avantul! Nu da buzna fara sa ai o strategie bine gandita!
Oare cum să o fac? Așa ca in emoticonul ăsta  :fight: ?....
 :giggle:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

silviu

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #861 : Sâmbătă, 25 Mai 2013, 10:56 »
Odata cu intrarea lui Venus in casa a noua, ingrijorarile se risipesc, iti regasesti increderea, iar viata sentimentala se amelioreaza vizibil. :smitten:

Offline Sunrise

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 66
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Horoscop
« Răspuns #862 : Duminică, 26 Mai 2013, 12:26 »
Si la mine e de bine! Imi fac noi cunostinte si chiar prieteni :coolsmiley:

silviu

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #863 : Luni, 10 Iunie 2013, 10:52 »
Horoscop: Cât eşti de ghinionistă în dragoste, în funcţie de zodia ta
Astrele îţi oferă protecţia lor sau, din contră, îţi pot pune beţe în roate în ceea ce priveşte viaţa sentimentală. Descoperă cât eşti de ghinionistă în amor, în funcţie de zodie.

silviu

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #864 : Luni, 10 Iunie 2013, 11:04 »

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550
Re: Horoscop
« Răspuns #865 : Luni, 10 Iunie 2013, 11:29 »
Horoscop: Cât eşti de ghinionistă în dragoste, în funcţie de zodia ta
Astrele îţi oferă protecţia lor sau, din contră, îţi pot pune beţe în roate în ceea ce priveşte viaţa sentimentală. Descoperă cât eşti de ghinionistă în amor, în funcţie de zodie.

Stiam deja ca sunt printre cele mai ghinioniste, nu mai imi trebuia si confirmarea :bully:  :(

Offline come undone

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 30
Re: Horoscop
« Răspuns #866 : Luni, 01 Iulie 2013, 22:54 »
Si la mine e de bine! Imi fac noi cunostinte si chiar prieteni :coolsmiley:

Ohhh nu ştiu ce zodie eşti, Sunrise, dar sper ca în această vară să îmi fac şi eu muuuulţi prieteni :) Deşi am doar 24 de ani, simt că în ultima vreme am fost foarte singură şi tare tare mult aş vrea să intervină o schimbare

Offline Cory

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 550

Offline noiembrie

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 759
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: Horoscop
« Răspuns #868 : Duminică, 08 Septembrie 2013, 08:09 »
Horoscopul....dupa....Mine
Toate zodiile vor simti astazi un freamat interior, care le va zdruncina din temelii
starea de neimplicare pe care au simtit-o zilele trecute .Vor dori sa-si intalneasca
 prietenii vechi si noi, sau cel putin sa-i sune, in diferite moduri...!Nativii...ce inca simt
ca traiesc si nu doar vegeteaza vor face ceva plimbari in natura si isi vor privi semenii,cu duiosie !
Datorita pozitiei astrale unii dintre ei, indifferent de varsta, vor avea sansa chiar...sa se mai indragosteasca !

silviu

  • Vizitator
Re: Horoscop
« Răspuns #869 : Luni, 30 Septembrie 2013, 09:37 »
Horoscopul iubirii pentru toamna 2013
Pe măsură ce temperaturile scad, viața ta s-ar putea încinge. Iată horoscopul dragostei pentru toamna 2013