Autor Subiect: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016  (Citit de 33972 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Diana75

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #90 : Vineri, 30 Septembrie 2016, 21:36 »
Locul I 45
Locul II 50
Locul III 18

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #91 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2016, 08:05 »
Emil,
De ce nu se respecta regulamentul concursului si tot prelungim votarea?
Citez: “Votarea se incheie pe data de 30.09.2016, ora 24.00. Daca sunt putine voturi exprimate, votarea poate fi prelungita.
Update [29.09.2016]: Am prelungit votarea pana la 05.10.2016 datorita numarului redus de voturi exprimate pana la aceasta data.”
Pana la data de 30.09.2016, si-au exprimat optiunile de vot un numar de 37 de votanti. Nu crezi ca numarul votantilor este suficient pentru incheierea concursului la data de 30.09.2016? Prelungirea votului dupa data de 30.09.2016, denatureaza rezultatul initial.
PS. editia anterioara a concursului de fotografie SinglesCamp (din mai/iunie 2016), s-a incheiat prin exprimarea optiunilor de vot valid, cu 30 de votanti....
Have a nice weekend!

Cu stima si deosebita consideratie,
                                                           Mihaela NECULA

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #92 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2016, 10:49 »
Pai, se pare ca se respecta. Ultimul vot a fost pe 30 sept, ora 21.36. Si, oricum, eu am observat ca embo e grijuliu si atent cand face clasamentul si include doar votantii si voturile care respecta regulamentul. :thumbup:

Dar inteleg de ce ai crezut asta: Inca apare pe homepage mesajul si  link-ul catre  Voteaza fotografia lunii iulie/august! ::)

Eu as face alte sugestii:
1. Chiar daca actiunea incepe in ultima zi a unei lunii, aceasta e de obicei petrecuta pe drum. Cred ca ar fi mai corect ca fotografiile sa fie acceptate in luna in care au fost facute.
2. La anul ar putea fi un concurs separat pe actiuni interne/externe? Nu de alta, dar e cam...neloiala concurenta  :giggle:

PS:
Cu ocazia asta mi-am dat seama ca am ratat sansa de a vota luna asta.  Off, timpul asta, nu-mi mai ajunge  :worthy::strong:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #93 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2016, 11:45 »
 Wonderland,

Intoarce-te la pag 1   VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016 Ť : Vineri, 16 Septembrie 2016, 13:02 ť  (mesajul dat de Embo)

"Va invit sa votati fotografiile castigatoare ale concursului din lunile iulie / august 2016.

La aceasta editie a concursului am avut 18 concurenti si 52 fotografii postate.
Imaginile sunt listate mai jos, in ordinea cronologica a intrarii in concurs.
Alegeti 3 dintre cele care v-au placut (atentie, nu este permisa votarea fotografiilor proprii) si intocmiti un top sub forma urmatoare (exemplu):

Locul 1: fotografia 53
Locul 2: fotografia 54
Locul 3: fotografia 55

Premiul pentru primul loc consta intr-un voucher in valoare de 500 lei.
Nu uitati ca si votantii participa la concurs, putand castiga un premiu daca ghicesc ordinea topului final. In aceasta luna, datorita reportarilor din concursurile anterioare, valoarea acestui premiu este de maxim 600lei.

Votarea se incheie pe data de 30.09.2016, ora 24.00. Daca sunt putine voturi exprimate, votarea poate fi prelungita.
Update [29.09.2016]: Am prelungit votarea pana la 05.10.2016 datorita numarului redus de voturi exprimate pana la aceasta data."  :thumbdown:

PS. legat de sugestii pentru anul 2017, eu cred ca trebuie facuta o rubrica speciala pentru modificarea si completarea regulamentului.



Offline theo365

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 419
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #94 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2016, 11:59 »
Mihaela,
Editia trecuta , au fost 36 de votanti, evident ca la prima vedere , datorita numerotarii gresite a votantilor , ai senzatia ca au fost 30 . O rugaminte, pt. toti cei care voteaza, facand posibil acest clasament final - va rog sa va spuneti si voi parerea cu privire la clasamentul final. Multam ......http://forum.singlescamp.ro/index.php/topic,2249.0.html

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #95 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2016, 12:27 »
Wonderland,
Intoarce-te la pag 1   VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016 Ť : Vineri, 16 Septembrie 2016, 13:02 ť  (mesajul dat de Embo)

Probabil, pentru ca de fiecare data s-a prelungit perioada de votare, deja ma raportez la ultima data stabilita prin amanare.  :slap: :coolsmiley:

Legat de PS - da, exista deja o rubrica speciala, dar m-a luat valul trecerii de la o idee la alta. Nu mi se intampla des, so...sper sa-mi fie scuzata exceptia :bow: :bow:
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #96 : Sâmbătă, 01 Octombrie 2016, 20:20 »
Teodora,

Tu ai dreptate, dar avand in vedere faptul ca este prima editie a concursului de fotografie Singles Camp, suntem mult mai permisivi si incercam sa aducem completari la regulament, pe care in anul 2017 il dorim cat mai clar si concis. Sunt propuneri de luat in seama si dezbatut cu membrii Singles Camp. Pe mine ma deranjeaza faptul ca din toti membrii Singles Camp care se inscriu pe forum, foarte putini participa la acest concurs     (daca nu posteaza fotografii cel putin sa voteze...), macar la aceasta actiune sa participe pe forum...
Trebuie sa recunoastem ca ideea lui Emil, privind concursul de fotografie a fost excelenta si trebuie sa-i multumim ca se ocupa de acest concurs. OMG!  :flori:


Offline gschipor

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 25
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #97 : Duminică, 02 Octombrie 2016, 21:15 »
Locul 1: fotografia 44
Locul 2: fotografia 31
Locul 3: fotografia 47

Offline coral

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #98 : Luni, 03 Octombrie 2016, 00:11 »
Locul I - 34
Locul II - 45
Locul III- 6
Felicitari tuturor celor care au reusit sa imortalizeze niste imagini minunate, unele mirifice!

Offline EmBo

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 907
  • Bine ai venit in grupul nostru!
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #99 : Luni, 03 Octombrie 2016, 09:19 »
De ce am prelungit votarea cu cateva zile?
Foarte simplu: deoarece este prevazuta in regulament acesta posibilitate, atunci cand numarul de voturi exprimate este mic.
La 52 fotografii postate am avut 30 votanti pana la sfarsitul primei perioade.
Mult prea putin!
Ca un criteriu orientativ, este logic sa vreau sa fie cel putin atatia votanti cate fotografii sunt inscrise. Asta in cel mai rau caz!
Oricum, la 8000 membri SC, din care activi circa 2500, nu vi se pare ca 30 votanti este foarte putin? Ar trebui sa avem 300 voturi, nu 30!

In al doilea rand, am prelungit votarea deoarece in acest weekend a avut loc intalnirea de la Sibiel, unde 70 dintre membrii SC s-au reunit pentru Sarbatorile Toamnei. Deoarece am fost acolo, am profitat de posibilitatea de a face un apel direct la participantii la acest eveniment de a intra pe forum si a vota la concurs, sperand astfel sa creasca numarul de voturi exprimate. Sa speram ca asa se va intampla.

In alta ordine de idei, am organizat acest concurs cu scopul principal de a impulsiona participantii la actiunile SC in a-si impartasi cu noi toti impresiile cuprinse in fotografiile realizate in aceste actiuni. Faptul ca se face un top al fotografiilor este un scop secundar, trebuia cumva sa alegem cateva fotografii care sa ilustreze mini-monografia SC cuprinsa in Calendarul SinglesCamp.
In nici un caz nu mi-am dorit un concurs incrancenat, cu ambitii exacerbate, cu termene si sanctiuni, ci doar un prilej relaxat de impartasire reciproca a momentelor placute exprimate prin memoria digitala a camerei foto sau smartphone-ului.
Din acest motiv va rog sa ma sprijiniti in mentinerea unui climat placut aici, in sectiunea foto a forumului, unde-mi doresc mai putine revendicari vindicative si mai mult sprijin in popularizarea si promovarea intalnirilor noastra in spatiul acesta virtual al comuniunii de impresii si sentimente exprimate vizual, prin fotografii cat mai reusite.

Offline Myk

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 29
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #100 : Luni, 03 Octombrie 2016, 10:15 »
Locul I - 45
Locul II - 47
Locul III- 11

Offline Myk

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 29
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #101 : Luni, 03 Octombrie 2016, 10:27 »
Salutare Embo,

Daca  din 2500 membrii activi au votat un pic peste 30 votanti (din care 18 sunt concurenti interesati in mod direct)  si nici mesajul de pe pagina principala a forumului "Poti castiga un voucer in valoare de 600 lei "... nu a avut efectul scontat ... atunci poate concursul nu e ceea ce trebuie sau nu sunt 2500 membrii activi .




Offline lavinia

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 70
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #102 : Luni, 03 Octombrie 2016, 11:30 »
Locul I- 38

Locul II - 45

Locul III - 52.

Toate fotografiile sunt excelente si departajarea a fost grea.

Offline ella

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 224
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #103 : Luni, 03 Octombrie 2016, 13:32 »
Cum sa alegi ce e cel mai frumos din ce e foarte frumos?Incerc...
locul 1-----2
locul 2-----12
locul 3-----11

Offline lumi

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 31
Re: VOTARE - fotografia lunii iulie / august 2016
« Răspuns #104 : Luni, 03 Octombrie 2016, 15:56 »
Buna
Locul 1 - 34
locul 2- 30
locul 3 - 29
Felicitari tuturor participantilor :)