Autor Subiect: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017  (Citit de 16234 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline Emilia Mihailescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #15 : Luni, 17 Octombrie 2016, 09:50 »
Multumesc, Mihaela. Mai am rabdare azi, daca nu primesc nimic, maine sun.Am trimis datele solicitate in ziua in care am primit mail.
O saptamana frumoasa sa ai!
Emilia

Offline Emilia Mihailescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Am primit factura, am platit avansul...............mergem in concediu.............. :thumbup:

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Yesssss  *|*  *|*  *|*

Offline Del

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #18 : Duminică, 23 Octombrie 2016, 16:01 »
Ador persoanele entuziaste. Iar voi, fetelor, sunteti foooooarte entuziaste. Sunt inscrisa si eu in excursie, abia astept sa vina vara viitoare. Am ceva emotii in legatura cu zborul cu avionul, dar nu ma las descurajata de un amanunt  :dance:

Offline Del

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #19 : Duminică, 23 Octombrie 2016, 21:34 »
Fotografiile pe care le-ati postat sunt superbe, atat de spectaculoase incat imi taie respiratia.

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #20 : Duminică, 30 Octombrie 2016, 20:51 »

Oh mia bella Italia !

    :smitten:

Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #21 : Duminică, 30 Octombrie 2016, 21:07 »


Une petite merveille cette chanson!
Je repense ŕ ma jenesse?....  :dance:


Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #22 : Duminică, 30 Octombrie 2016, 21:56 »
I love songs from Naples...  :yeah:


Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #23 : Duminică, 27 Noiembrie 2016, 14:00 »
(In Napoli where love is king
When boy meets girl here's what they say)

When a moon hits your eye like a big pizza pie
That's amore
When the world seems to shine like you've had too much wine
That's amore
Bells will ring ting-a-ling-a-ling, ting-a-ling-a-ling
And you'll sing "Vita bella"
Hearts will play tippy-tippy-tay, tippy-tippy-tay......



Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #24 : Duminică, 27 Noiembrie 2016, 14:22 »
Napoli este capitala Campaniei si este al treilea oras ca marime din Italia, dupa Roma si Milano. Orasul este un amestec de nou si vechi, iar vulcanul Vezuviu, care il vegheaza, il face sa para un pitic la poalele sale. Centrul istoric al orasului a fost introdus in 1995 pe lista Patrimoniului Cultural Mondial UNESCO, iar orasul are cateva castele si palate regale construite incepand cu secolul XIII. Napoli a fost initial fondat de catre colonistii greci si „adoptat” apoi de catre romani. Si fireste, orasul este foarte cunoscut pentru sortimentul de pizza care isi are originea in acest loc: pizza napoletana.
Pompei: un cutremur violent din anul 79 d.C a distrus complet orasul, dupa care lava si cenusa au acoperit totul cu un strat gros de 7 metri. Primul oras lovit atunci a fost localitatea balneara Herculaneum. Pompei-ul inca pastreaza imagini incremenite in timp ale locuitorilor zonei, multi dintre acestia fiind si acum, dupa 2000 de ani, pietrificati in aceeasi pozitie in care au fost surprinsi la eruptie. Cercetatorii considera ca inca vulcanul nu este stins si ca poate erupe in orice moment.

Documentar- Naples and Pompeii



Offline Necula Mihaela

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 90
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #25 : Marți, 29 Noiembrie 2016, 15:02 »
MAMBO ITALIANO cu frumoasa noastra romanca Madalina-Diana GHENEA  :dance: :dance: :dance:


Offline Emilia Mihailescu

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 24
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #26 : Miercuri, 25 Ianuarie 2017, 13:41 »
Cred ca in prezentarea excursiei este gresita data de intalnire......este scris joi - 26 mai... :help:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #27 : Miercuri, 25 Ianuarie 2017, 15:20 »
Am corectat.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #28 : Vineri, 03 Februarie 2017, 16:04 »
Nu mai sunt locuri libere.

Offline Del

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 48
Re: Coasta Amalfi, Sorrento, Napoli, Capri si sejur Ischia 23 mai - 01 iunie 2017
« Răspuns #29 : Sâmbătă, 04 Februarie 2017, 13:57 »
Putem pleca, deci :flori: *|*.