Autor Subiect: Praga - Karlovy Vary. Excursie de vizitare si shopping 5 - 10 septembrie 2017  (Citit de 17282 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Praga - Karlovy Vary. Excursie de vizitare si shopping 5 - 10 septembrie 2017
« Răspuns #15 : Sâmbătă, 08 Octombrie 2016, 09:52 »
Abia astept sa va revad. Anul asta am cam tras chiulul, dar sper sa recuperez.  ;)
Andreea

Offline ludmila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Praga - Karlovy Vary. Excursie de vizitare si shopping 5 - 10 septembrie 2017
« Răspuns #16 : Marți, 15 Noiembrie 2016, 14:03 »
SALUTARE! Am tras si eu chiulul anul acesta dar abia astept sa merg in acesta excursie. Daca mai sunt locuri binenteles.... :worthy:

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Re: Praga - Karlovy Vary. Excursie de vizitare si shopping 5 - 10 septembrie 2017
« Răspuns #17 : Marți, 15 Noiembrie 2016, 14:33 »
Luminita, din pacate nu mai sunt locuri libere. Dar din ce stiu din agentie este ca exista o factura de avans facuta, dar neincasata inca. Se asteapta intr-o saptamana confirmarea. In cazul in care nu se incaseaza avansul am sa te anunt. :)

Offline ludmila

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 59
Re: Praga - Karlovy Vary. Excursie de vizitare si shopping 5 - 10 septembrie 2017
« Răspuns #18 : Marți, 15 Noiembrie 2016, 21:58 »
Te salut Gigi. Multumesc anticipat. Toate cele bune!

Offline AFREM NICOLETA

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 26
Re: Praga - Karlovy Vary. Excursie de vizitare si shopping 5 - 10 septembrie 2017
« Răspuns #19 : Sâmbătă, 15 Iulie 2017, 12:30 »
Luminita ,din pacate eu nu pot sa mai merg,daca vrei sa mergi in locul meu ,te rog sa ma suni la nr 0735553885.
NICOLL

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13224
Ce este important de inteles la excursiile externe, unde se zboara pana la destinatie: in caz de renuntare unilaterala (motiv independent de agentie), tariful de zbor se pierde chiar si in situatia in care se gaseste un inlocuitor.

Asa cum am explicat in mai multe locuri pe site si forum, datorita particularitatii grupurilor organizate de noi, agentia achizitioneaza bilete de zbor personale, nu de grup. Pe masura ce se incaseaza avansurile de la inscrisi, se cumpara biletele de zbor pentru fiecare persoana, in parte.

Majoritatea companiilor cu care se zboara, in caz de renuntare - nu returneaza nici macar o mica parte din suma achitata (Tarom, Lufthansa, etc) si nici nu permit schimbul de nume (persoane). Atfel ca, in caz de renuntare si gasire a unui inlocuitor, pentru acesta din urma trebuie achizitionat un nou bilet de zbor. Rezulta ca pentru biletul de zbor nu se poate face compensare de suma, ci doar pentru diferenta.

Trebuie mai intai sunat in agentie pentru calculatie si doar apoi se poate face transferul intre renuntator si inlocuitor.

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Re: Praga - Karlovy Vary. Excursie de vizitare si shopping 5 - 10 septembrie 2017
« Răspuns #21 : Miercuri, 02 August 2017, 11:42 »
buna ziua,
Stiu ca inca este devreme, dar pot afla la ce ora este zborul, deoarece vreau sa imi fac rezervarea pentru transportul de la Brasov - aeroport si retur.

Multumesc
Andreea

Offline Bon Voyage

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 547
La solicitarile participantilor am afisat orarul de zbor comunicat la aceasta data.
Companiile de zbor pot face insa uneori mici modificari ,deaceea va fi reconfirmat inca o data cu o saptamina inainte.
ORAR DE ZBOR

05.09.2017  OTP 11:00 - PRAGA 11:55
10.09.2017  PRAGA 12:45 -OTP 15:35
Zbor operat de compania TAROM

Offline doina savu

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 99
  • Bine ai venit in grupul nostru!
 Multumesc
Doina

Offline ada81

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 71
Multumesc frumos
Andreea

Offline Gaby1234

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 19
Ce moneda trebuie sa schimbam? Euro sau koroana ceha?

Offline Maria DM

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 35
Gaby1234,

Am citit , ca este recomandat sa-ti ei coroane cehesti de acasa, e un curs mai bun.
Eu am luat de la BCR, dar a durat vreo 3 zile pana le-am primit.
La Praga, casele de schimb valutar, unde putem schimba Euro in coroane cehesti, am inteles ca  practica cursuri diferite in functie de suma pe care vrei sa o schimbi, adica cursuri proaste la sume mici.
O alta varianta este plata cu cardul (card in RON) , unde se accepta.
Sper sa-ti fie de folos informatiile mele. Astept cu nerabdare excursia.

Offline Carmensita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Praga - Karlovy Vary. Excursie de vizitare si shopping 5 - 10 septembrie 2017
« Răspuns #27 : Vineri, 01 Septembrie 2017, 10:45 »
Bun?,  vin ?i eu cu o informa?ie de la sursa: se pot schimba lei în coroane chiar în aeroport de la bancomat. Se pot scoate coroane ?i din ora? de la anumite bancomate. Spun asta pentru ca am mai fost acum 3 ani in Praga.

Offline Carmensita

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 18
Re: Praga - Karlovy Vary. Excursie de vizitare si shopping 5 - 10 septembrie 2017
« Răspuns #28 : Vineri, 01 Septembrie 2017, 14:02 »
Bun? tuturor! Am ?i eu o intrebare: e vreun participant la ac. excursie care sta în sectorul 4 Buc. sa luam impreuna taxiul pana la aeroport marti dim.? Pt. orice eventualitate las nr. meu de tel. 0752118774. Ms

Offline viorica samoila

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Praga - Karlovy Vary. Excursie de vizitare si shopping 5 - 10 septembrie 2017
« Răspuns #29 : Vineri, 01 Septembrie 2017, 22:08 »
Buna, ma poate lamuri si pe mine cineva cum e cu asigurarea de sanatate? Multumesc! :)
Vio