Autor Subiect: Anunturi ale userilor  (Citit de 130040 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #15 : Duminică, 28 Martie 2010, 19:57 »
Buna,

Pt doamna Lucia:

Va recomand un dr ginecolog extraordinar,doamna Andreea Vulturu,de la spitalul Giulesti,poti sa faci programare la clinica de planning familial din cadrul spitalului.Are program numai miercurea dupa amiaza.dar se duce si la un cabinet particular,dar nu stiu care este.Lucreaza cu dr Marinescu.Iti recomand cu mare caldura.O zi cat mai placuta.

Multumesc mult de tot pentru ajutor. Poti sa imi spui Mihaela sau Lucia. Am doua prenume. O seara placuta, sanatate, bucurii si multe realizari!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #16 : Luni, 29 Martie 2010, 20:54 »
Buna seara. As dori sa aflu unde as putea sa merg la Sf. Maslu, la ce biserici din Bucuresti se savarseste Sf. Maslu? Astept un raspuns si multumesc.

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #17 : Luni, 29 Martie 2010, 21:04 »
Stie cineva cum pot ajunge la Teatrul Metropolis? Adresa am gasitt-o pe internet. M.Eminescu nr. 89, sector 2, dar eu nu stiu cum sa ajung. Astept un raspuns. Multumesc mult

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #18 : Marți, 30 Martie 2010, 17:40 »
      Am o catelusa neagra luata din mila de pe strazi. O stiam de mai multa vreme, era dezorientata si umbla printre blocurile cartierului in care locuiesc. Ii mai dadeam sa manance cand era a nimanui. In urma cu 1 an am vazut-o ca, din nefericire, schiopăta. Am dus-o la câtiva medici veterinari, dar nu s-a putut face nimic pentru ea. Piciorul ei paralizase, in urma unui traumatism al coloanei vertebrale. Probabil a lovit-o cineva, ori a stat sub o masina, nu pot sa imi explic. Catelusa a urmat tratamente medicamentoase, i-am facut masaj la piciorul bolnav (piciorul drept din fata), dar nimic, nici un semn bun. Acum as dori sa-i cumpar o proteza (sau atela) cu care sa se ajute, oboseste repede, saracuta si e asa de inimoasa si inteligenta! Puteti sa ma indrumati spre un medic veterinar bun sau chiar un ortoped pentru rezolvarea problemei? Eu cred ca orice este posibil daca ai credinta in Dumnezeu.
Mai am o catelusa, metis de Labrador, pe care am luat-o in urma cu aproape 4 ani, fiindca intr-o seara, mi-a apărut în cale f.f.f hotărâtă, cand şofam pe Calea Plevnei, în Bucureşti. Eram pe banda din mijloc, aveam in stg.mea o masina, in dreapta mea, alta masina. Eu incetinisem, claxonam, dar pe masura ce tot claxonam, ea se apropia de mine tot mai mult. În sfarsit impactul s-a produs, am calcat-o pe o lăbuţă din faţă. A fugit repede plângând. Am alergat după ea şi am luat-o în maşină. Apoi am dus-o la Facultatea de Medicină Veterinară, unde i s-a administrat tratament injectabil, i s-a pansat labuta, constatându-se cu regret, printre altele, ca este oarba. Avea 5 luni atunci. A doua zi am mers cu ea la un doctor oftalmolog din cadrul Facultăţii de Med.Veterinara si intr-adevar era oarba. Dna dr. J. Mocanu s-a oferit sa o trateze totusi si timp de cateva luni a facut tratament injectabil la ambii ochi. Dupa 3,4 luni, catelusei i-a revenit vederea. Am fost f.f. bucuroasa. Piciorul ranit s-a facut bine, acum e f.fericita. O cheama Ely. E f.vânâtoare:  a gasit 2 sopârle, a prins din zbor si  pasarele. Cand i  se ofera ceva de mancare, primul lucru pe care il face este de a-i da mamei mele respestiva mancare. Eu nu am copii, dar cele 2 cateluse sunt ca si copiii mei. O sa va mai povestesc despre intamplarile vietii mele si cu alte ocazii. Deocamdata, va rog sa nu ma uitati cu proteza pentru cealalta catelusa, Tina. Va multumesc si va doresc tot binele din lume!

maria171

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #19 : Marți, 30 Martie 2010, 21:23 »
incearca la dr ionescu
Dr. Radu Ionescu,
Servicii medicale veterinare complexe, consultatii, tratamente, chirurgie, urgente
Cabinet ISRAVET, Bd. Basarabia Nr. 28, sector 3
Orar: L-V: 9-21; S: 10-18; D: 10-14.
Telefon: 320.55.19; Mobil: 0722-503.508

de obicei il gasesti dupa amiaza, dupa ora 14
ar fi bine sa suni inainte, ca s-ar putea sa aiba o operatie si sa te cheme mai tarziu
eu la el merg

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #20 : Miercuri, 31 Martie 2010, 09:28 »
incearca la dr ionescu
Dr. Radu Ionescu,
Servicii medicale veterinare complexe, consultatii, tratamente, chirurgie, urgente
Cabinet ISRAVET, Bd. Basarabia Nr. 28, sector 3
Orar: L-V: 9-21; S: 10-18; D: 10-14.
Telefon: 320.55.19; Mobil: 0722-503.508

de obicei il gasesti dupa amiaza, dupa ora 14
ar fi bine sa suni inainte, ca s-ar putea sa aiba o operatie si sa te cheme mai tarziu
eu la el merg

Multumesc mult pentru ajutor. Iti doresc o zi minunata cu bucurii!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #21 : Duminică, 04 Aprilie 2010, 20:22 »
As dori sa stiu daca a fost cineva internat intr-un spital privatizat si unde anume? Eu am fost in urma cu doua saptamani internata la Sp. Fundeni si a fost ingrozitor!! Va multumesc anticipat.

Offline FIF

  • Jr. Member
  • **
  • Mesaje postate: 83
  • cine urca mai sus?
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #22 : Luni, 05 Aprilie 2010, 08:59 »
sunt sectii modernizate in spitalele "de stat" : exemplu - sectia ORL si sectia OFTALMO din S. Universitar (fost Municipal) Bucuresti .... e o deosebire enorma!!!

maria171

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #23 : Luni, 05 Aprilie 2010, 09:56 »
am avut o colega care s-a operat la un spital particular, asta dupa ce a avut o operatie intr-un spital de stat
conditii de cazare si de masa f bune
medicii erau tot cei din spitalul de stat
analizele se recoltau la patul pacientului dar se trimeteau la sp de stat
ca bani, un pic mai mult decat cat a dat la stat
ea mi-a zis ca a meritat

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #24 : Luni, 05 Aprilie 2010, 21:43 »
Luciamanta, postez un site unde gasesti informatii despre un spital privatizat din Bucuresti, zona Gara de Nord. Este curat, civilizat si serviciile bune , recunosc preturile sunt destul de ridicate. Vezi daca regasesti acolo sectiile de care ai tu nevoie.

Sanatate multa!

http://www.munposan.ro/

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #25 : Marți, 06 Aprilie 2010, 14:56 »
am avut o colega care s-a operat la un spital particular, asta dupa ce a avut o operatie intr-un spital de stat
conditii de cazare si de masa f bune
medicii erau tot cei din spitalul de stat
analizele se recoltau la patul pacientului dar se trimeteau la sp de stat
ca bani, un pic mai mult decat cat a dat la stat
ea mi-a zis ca a meritat

Multumesc pentru raspuns, la ce spital a fost internata colega? Te pup, numai bine

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #26 : Marți, 06 Aprilie 2010, 14:57 »
sunt sectii modernizate in spitalele "de stat" : exemplu - sectia ORL si sectia OFTALMO din S. Universitar (fost Municipal) Bucuresti .... e o deosebire enorma!!!
Multumesc pentru raspuns. Iti doresc o zi reusita!

Offline anamama13

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1227
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #27 : Marți, 06 Aprilie 2010, 14:58 »
luciano, daca te internezi, sa ne anunti si pe noi ca sa venim cu vreun laptop ....
Soarele va rasari si maine ! Totul este sa poti rezista pana atunci....

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #28 : Marți, 06 Aprilie 2010, 14:58 »
Luciamanta, postez un site unde gasesti informatii despre un spital privatizat din Bucuresti, zona Gara de Nord. Este curat, civilizat si serviciile bune , recunosc preturile sunt destul de ridicate. Vezi daca regasesti acolo sectiile de care ai tu nevoie.

Sanatate multa!

http://www.munposan.ro/

Multumesc pentru ajutor. Te pup, o zti frumoasa iti doresc!

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #29 : Marți, 06 Aprilie 2010, 15:21 »
luciano, daca te internezi, sa ne anunti si pe noi ca sa venim cu vreun laptop ....

Esti o persoana tare dragalasa. Te pup, o zi binecuvantata iti doresc!