Autor Subiect: Anunturi ale userilor  (Citit de 130056 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #540 : Sâmbătă, 08 Septembrie 2012, 23:42 »
  ;D da` "pe uscat" totusi, nu amestec vinul cu algocalmin, chiar daca au trecut 12, 14, etc. ore) si vad ca e bine. Sper ca am iesit la liman. :)
si eu sper si noi speram toti cei care te-am indragit pe-aici si pe-acolo! eu stiam totusi ca poti sa bei un vin, o bere, numai cu antibioticele sa nu le amesteci, nu de altceva dar nu-si mai fac efectul.  da, si nu se amesteca cu antidepresive si altele gen.
oricum, tu stii mai bine! :)
"Stay hungry, stay foolish"

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #541 : Sâmbătă, 08 Septembrie 2012, 23:43 »

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #542 : Sâmbătă, 08 Septembrie 2012, 23:46 »
si eu stiu la fel, ca alcoolul nu se amesteca cu antidepresivele sau cu antibioticele. cred ca paracetamolul se dizolva si-si face si efectul in licori bahice.  :)

Caroline

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #543 : Sâmbătă, 08 Septembrie 2012, 23:56 »
Antidepresive, antibiotice sau ce o fi, medicamentele nu se amesteca cu cantitati MARI de alcool... (scuze pentru cacofonie), ca in rest majoritatea medicamentelor sunt prelucrate ca acipienti pe baza de alcool.
P.S. In seara asta, de cand stau sa corup minori pe Facebook la ore mici sa-si voteze proiectul scolii, am ajuns de pe locul 74 pe 59 pe tara. And tomorrow is another day.  :love:

P.S. Bit, o baie fierbinte cu spuma si un pahar de vin fiert cu mirodenii langa.  :pleasantry:

Offline bit

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 3015
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #544 : Duminică, 09 Septembrie 2012, 00:01 »
Bre C., niciodata n-am facut combinatii de tipul asta. Poa` sa fie vitamina C, nu se amesteca cu alcool. Nici macar strop. Doar daca...nu cumva vitamina C e-n lime. Ca atunci completez io cu ce trebe  ;D (par egzamplu Absolut Red)

L.E. Saru-mana de sugestie. S-a notat :thumbup:

Caroline

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #545 : Duminică, 09 Septembrie 2012, 00:25 »
Da' vezi ca dupa baie tre' sa urmeze un somn bun de cel putin 10 ore si te trezesti ca nou. Noapte buna!

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #546 : Miercuri, 12 Septembrie 2012, 01:27 »
Baie fierbinte cu vin fiert. Hmm, cam fierbinte din toate partile. Daca in cada mai e si o fatuca hot chiar ca iei foc  :2funny:
Insa merge vinul cu baia. Dar atit cit sa-ti permita a te mentine deasupra nivelului spumei, altfel devine... sufocant  ;D

luciamanta

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #547 : Miercuri, 12 Septembrie 2012, 09:20 »
Baie fierbinte cu vin fiert. Hmm, cam fierbinte din toate partile. Daca in cada mai e si o fatuca hot chiar ca iei foc  :2funny:
Insa merge vinul cu baia. Dar atit cit sa-ti permita a te mentine deasupra nivelului spumei, altfel devine... sufocant  ;D
Lasand baia, vinul fiert si fatuca hot, very hot, la o parte momentan, ce zici Bogdan de topicul despre care ti-am scris pe facebook? Incepem jocul mintii, asa cum ne-a propus Matei?  :giggle:

Saturnianul

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #548 : Joi, 13 Septembrie 2012, 20:51 »
Lasand baia, vinul fiert si fatuca hot, very hot, la o parte momentan, ce zici Bogdan de topicul despre care ti-am scris pe facebook? Incepem jocul mintii, asa cum ne-a propus Matei?  :giggle:

Lucia, n-am uitat de acea propunere. Dar m-ar ajuta mult daca propunerea s-ar face publica pe topicul de Sugestii, pentru ca membrii sa vina cu idei, cum sa se numeasca astfel de topic. Chiar Matei poate face acest lucru. Sau tu, daca Matei e, poate, putin mai timid deoarce e mai nou pe-aici :)

Offline Matei

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 933
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #549 : Vineri, 14 Septembrie 2012, 11:38 »
Lucia, n-am uitat de acea propunere. Dar m-ar ajuta mult daca propunerea s-ar face publica pe topicul de Sugestii, pentru ca membrii sa vina cu idei, cum sa se numeasca astfel de topic. Chiar Matei poate face acest lucru. Sau tu, daca Matei e, poate, putin mai timid deoarce e mai nou pe-aici :)

admin, multumesc dar nu era vorba de timiditate.  am inteles de la mai multi membri ca a mai existat asa ceva si mi s-a parut ca ar fi o chestie repetitiva si lipsits de interes.  dar cum vrea majoritatea, desigur.  :)
"Stay hungry, stay foolish"

Caroline

  • Vizitator
Re: Anunturi ale userilor
« Răspuns #550 : Sâmbătă, 15 Septembrie 2012, 17:47 »
dar cum vrea majoritatea, desigur.  :)

Matei, daca te dai adeptul majoritatii, ma dezamagesti. Majoritatea vrea - inductiv - cum vor liderii.  :P