Autor Subiect: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017  (Citit de 25040 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline dancor

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 3
Buna tuturor, si eu as vrea sa ma "inscriu " pe lista de asteptare ptr Samothraki :)..sau poate facem un "grupulet" cu o masina? sa ne "lipim" de grupul mare??

Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Abonati-va cu tasta de notify la topic. Daca renunta cineva o sa primiti informatia. In ceea ce priveste lipirea in caravana de grup, imi pare rau, nu este posibil. Cand vin din Italia o sa vad ce se poate face organizat.

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Buna dimineata,

Sunt si eu interesata de vacanta in insula Lemnos, 23 - 30 iunie, vacanta propusa de Dvs. ca o alternativa la vacanta din Samothraki. Din pacate, link-ul indicat de Dvs. http://www.singlescamp.ro/eveniment/vacanta-pe-insula-lui-hefaistos-lemnos-23-30-iunie-2017/ , nu mai functioneaza.
Asta inseamna ca nu se mai organizeaza sau este doar o problema tehnica ?

Multumesc tare mult.

O zi frumoasa
Luminita

Luminita, se pare ca intuitia ta a fost mai buna decat a mea. Nu mai cred ca e doar o problema tehnica.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline luminitamitica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #18 : Vineri, 19 Mai 2017, 10:10 »

O veste trista. Pacat.  :'(

Multumesc, Wonderland !

O zi frumoasa

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #19 : Vineri, 19 Mai 2017, 11:08 »
eiiiiii, luminita, vestea buna ar fi ca, daca te intereseaza Samothraki...sunt ceva sanse ceva mai mari :).


:
Abonati-va cu tasta de notify la topic. Daca renunta cineva o sa primiti informatia.  Cand vin din Italia o sa vad ce se poate face organizat.
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline luminitamitica

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 9
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #20 : Vineri, 19 Mai 2017, 12:50 »
  :dance: Sper sa se poata face ceva !!!


Online admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Am promis...ma tin de cuvant! Am rezervat inca 9 camere la acelasi jotel, Nicki Beach, asa ca sunt disponibile inca 16 locuri. O sa se plece cu inca un microbuz. Rezervarile s-au redeschis!

Offline michaela.mami

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 49
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #22 : Luni, 05 Iunie 2017, 15:07 »
yuppiiii!!! hop si eu!  :yeah: m-am inscris!!! :dance:
:)

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #23 : Marți, 06 Iunie 2017, 18:38 »
O lamurire: din cate vad, Bulgaria se va traversa noaptea, sunt programate opriri pe timpul noptii? Sa stiu daca iau si ruble sau doar euro.Ruble nu se gasesc usor la casele de schimb valutar.

Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #24 : Miercuri, 07 Iunie 2017, 18:39 »
"Rublele" se folosesc in Rusia; in Bulgaria moneda este "Leva"....

Offline wonderland

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 4883
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #25 : Miercuri, 07 Iunie 2017, 21:48 »
Da, Rentzi, dar intrebarea ramane: se fac opriri in timpul noptii pentru care e nevoie de leva, sau nu?
 ;)
Ingrijorarea nu alunga amaraciunea zilei de maine, dar rapeste bucuria zilei de azi. Zig Ziglar.

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #26 : Miercuri, 07 Iunie 2017, 22:13 »
Anul trecut Sel spunea:

In Grecia moneda nationala e EURO.Pentru drum daca puteti gasi ceva leva ar fi bine deoarece in Bulgaria se plateste in leva.




Offline Rentzi

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Re: 6 zile pe Insula Marilor Zei: Samothraki 28 august - 2 septembrie 2017
« Răspuns #27 : Miercuri, 07 Iunie 2017, 23:54 »
Da, Rentzi, dar intrebarea ramane: se fac opriri in timpul noptii pentru care e nevoie de leva, sau nu?
 ;)

Acum imagineaza-ti ca se opreste in miezul noptii la o benzinarie pentru o mica pauza, vrei sa iei o apa, cafea, un corn ceva si scoti un teanc de ruble.....   :o

Offline crystyna2000

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 103
Si totusi, intrebarea de fond este : se poate plati cu cardul in locurile de oprire sau doar cash in moneda bulgareasca? pe care nu am gasit-o la cesele de schimb valutar pana acum.
Vad ca asta a starnit discutiile de mai sus, pentru mine e   un amalgam denumirea monedei nationale in spatiile slave...
O zi frumoasa!

Offline krondia

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1482
  • Diana Lupu - Echipa Singles Camp & Travel
Cand am fost eu nu am avut nevoie de leva dar nu m-as baza pe card, cam greu de crezut ca se poate plati cu cardul la toaleta, de exemplu. E bine sa aveti chiar si euro mai marunt. La o adica, leva se poate cumpara si la vama.