Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 326612 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline admin

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 13226
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1635 : Vineri, 02 Noiembrie 2012, 07:44 »
Un grup de profesionisti, hai sa le spunem cercetatori, a facut un studiu pe copii de 4 pana la 8 ani. Intrebarea pe care le-a pus-o a fost: „Ce inseamna dragostea sau iubirea?”

Raspunsurile copiilor au fost cu totul surprinzatoare, mult mai interesante decat s-ar fi imaginat. Iata ce cred ei despre ce au fost intrebati:

”Cand mainile bunicii au fost atinse artrita, nu a mai putut sa-si faca manichiura. Asa ca bunicul meu a inceput sa-i taie, aranjeze si sa-i picteze el unghiile, desi si el avea artrita. Asta este iubirea.”
Rebecca - 8 ani

Cand cineva te iubeste, modul in care iti spune numele este total diferit. Intelegi imediat si simti ca numele tau este in siguranta in gura lui.
Billy - 4 ani

Iubirea este ceva care te face sa zambesti cand esti obosit.
Terri - 4 ani

Dragostea este atunci cand mama ii face lui tata cafea si inainte de a i-o da, ia o sorbitura sa se asigure ca e ok.
Danny - 7 ani

Iubirea este atunci cand saruti tot timpul. Si cand esti obosit sa mai saruti, tot vrei sa stai impreuna cu persoana iubita si sa mai vorbesti cu ea. Cand se saruta este evident ca se iubesc,
Emily - 8 ani

Dragostea este acel ceva pentru care de Craciun te opresti in a deschide cadourile.
Bobby – 7 ani

Daca vrei sa iubesti mai bine, trebuie sa incepi cu cineva care te uraste.
Nikka - 6 ani

Dragostea este atunci cand ii spui unui baiat ca iti place tricoul pe care-l poarta mereu.
Noelle - 7 ani

Dragostea este ca o micuta batranica si un mosneag aplecat, care continua sa fie prieteni chiar daca se cunosc atat de bine unul pe altul.
Tommy - 6 ani

In timpul recitalului meu de pian, mi-a fost tare team ape scena. Roteam ochii prin sala la multimea aceea care ma privea, cand am dar de privirea tatei care zambea spre mine. Din acel moment nu mi-a mai fost teama.
Cindy - 8 ani

Dragostea este atunci cand mama ii da cea mai buna si mai mare bucata din puiul fript.
Elaine - 5 ani


Dragostea este atunci cand mama ii spune tatei ca seamana cu Robert Redford.
Chris - 7 ani

Dragostea este atunci cand papusa ta te pupa chiar daca ai lasat-o singura toata ziua.
Mary Ann - 4 ani

Stiu ca sora mea mai mare este indragostita pt ca imi daruieste toate hainele ei vechi si isi cumpara altele noi.
Lauren - 4 ani

Cand iubesti pe cineva, lacrimile tale au forma si licaresc ca niste stele…
Karen - 7 ani

Dragostea este atunci cand mama il vede pe tata pe toaleta si nu i se pare o imagine dezgustatoare, ba chiar una frumoasa
Mark - 6 ani

Nu ar trebui sa spui “te iubesc” daca nu crezi total in asta. Dar daca crezi atunci trebuie sa o spui incontinuu. Oamenii uita…
Jessica - 8 ani

Caroline

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1636 : Vineri, 02 Noiembrie 2012, 16:17 »
 ::)

Offline ioanam

  • Newbie
  • *
  • Mesaje postate: 40
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1637 : Vineri, 02 Noiembrie 2012, 18:03 »
Oare la ce varsta se complica lucrurile? ...si, oare daca traiesti destul de mult, se simplifica din nou???

Caroline

  • Vizitator
Re: Declaratie de iubire!
« Răspuns #1638 : Sâmbătă, 03 Noiembrie 2012, 00:01 »
doar daca traiesti mult impreuna...  ;)