Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 327487 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #45 : Luni, 31 Mai 2010, 16:19 »
iubirea trebuie să existe şi fără un el sau o ea.....
nihil sine deo

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #46 : Luni, 31 Mai 2010, 16:26 »
Cand iubesti toata viata acelasi om, tot o declaratie de iubire este!

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #47 : Luni, 31 Mai 2010, 18:44 »
Lipsa de iubire m-a marcat toata viata. Cred ca n-am stiut sa o ofer, nu am stiut sa o primesc. Abia acum, la peste 40 de ani, incep sa invat lectia iubirii si s-o transmit celorlalti, celor care poate, asemenea mie, sufera din lipsa acestui sentiment.

adria

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #48 : Luni, 31 Mai 2010, 19:55 »
Cand iubesti toata viata acelasi om, tot o declaratie de iubire este!

cand iubesti toata viata acelasi om, s-ar putea sa-ti dauneze, in anumite circumstante

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #49 : Luni, 31 Mai 2010, 20:05 »
Cand iubesti toata viata acelasi om, tot o declaratie de iubire este!

cand iubesti toata viata acelasi om, s-ar putea sa-ti dauneze, in anumite circumstante
S-ar putea sa ai dreptate, el sa nu merite sa fie iubit toata viata.... Numai daca iubirea este reciproca, impartasita...

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #50 : Marți, 01 Iunie 2010, 02:28 »
O declaratie de iubire poate fi tradusa in fapte, nu in vorbe: a ajuta pe persoana iubita, a-i oferi devotament, a merge mână în mână, a incuraja si sustine moral si financiar partenera/partenerul, a nu pregeta nici un efort pentru a face fericita persoana iubita, a lupta cu o lume intreaga pentru binele si fericirea celui iubit, a face fata tuturor incercarilor, a te lasa de la tine in favoarea celui iubit, a nu fi egoist, a fi buna cand esti langa persoana iubita, a te schimba in bine...si cate si mai cate miracole face dragostea...nu-i asa? Va pup, dragilor

Lucia, oare toate astea nu se subînţeleg? (sau ar trebui sa se subînţeleagă)? Adică atunci cînd spui cuiva "te iubesc" se presupune că este rezultatul măcar a o parte din toate cele spuse de tine. Sau cel puţin al faptului că te simţi în stare să faci acele lucruri.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #51 : Marți, 01 Iunie 2010, 07:25 »
Draga, Bogdan, uneori se spune TE IUBESC, poate se spune de prea de multe ori, TE IUBESC, si din pacate faptele spun altceva... Aici este dezacordul...O zi plina de bucurii si reusite iti doresc!

Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #52 : Miercuri, 02 Iunie 2010, 22:04 »
            NU TE INDRAGOSTI DE DRAGOSTE ! Indragosteste- te de cineva care sa te iubeasca, care sa te astepte, care sa te inteleaga chiar si la nebunie, de cineva care sa te ajute, sa te ghideze, sa fie speranta ta, sa fie totul ptr tine. Indragosteste -te de cineva care sa nu te tradeze, care sa-ti fie fidel, care sa viseze impreuna cu tine, la felul tau de a fii, la spiritul tau. Indragosteste-te de cineva care sa te astepte pana la final, care sa fie exact asa cum nu te-ai asteptat, cum nu ai sperat. Indragosteste-te de cineva care sa sufere alaturi de tine, care sa rada alaturi de tine, care sa te imbratiseze cand ai nevoie. Indragosteste-te de cineva care sa se intoarca la tine dupa o cearta. Indragosteste-te de cineva care te iubeste._ "nu te indragosti de dragoste"._ e atat de usor de spus... De ce trebuie sa astepti sfarsitul cuiva sa- i spui ca ai tinut la el ?

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #53 : Miercuri, 02 Iunie 2010, 22:16 »
te iubesc, am incredere oarba in tine si te pretuiesc enorm  :-* :-* :-*

:-\ mda.. as vrea sa pot spune cuiva asta..
desi in ultimii ani nu am mai fost in stare sa simt in intregime nici prima, nici a doua si nici a treia.. si nicidecum concomitent toate cele trei parti ale zicerii de mai sus.. or fi batranetea, inacrirea in deznadejde si cinismul de vina?!?

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #54 : Miercuri, 02 Iunie 2010, 22:49 »
ooo ce romantici am devenit pe aici, cred ca v-a pus in linie povestea mea despre filmul acela, "la meglio gioventu"... vedeti ca si trubadurismele sunt bune la ceva?!

declaratie de iubire?! una pe care am primit-o eu, acum 3 ani si-un pic.  nu o traduc pentru ca banuiesc cam toata lumea intelege engleza in zilele noastre si nu as vrea sa-i iau din farmec: "Good morning Soldier, can’t resist sending you a little note to say I’m missing you. Got your email & replied ... I miss our chats on the sofa, at Paul’s, in the bed and in the car. What happened to my walking companion? I wish I could find you tucked up in my bed when I get back home.  I wish it could be like that."
avand in vedere ca vine de la o persoana care este foarte putin expresiva cu astfel de lucruri, o consider cea mai frumoasa declaratie de iubire pe care am primit-o vreodata.
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #55 : Miercuri, 02 Iunie 2010, 23:05 »
te iubesc, am incredere oarba in tine si te pretuiesc enorm  :-* :-* :-*

:-\ mda.. as vrea sa pot spune cuiva asta..
desi in ultimii ani nu am mai fost in stare sa simt in intregime nici prima, nici a doua si nici a treia.. si nicidecum concomitent toate cele trei parti ale zicerii de mai sus.. or fi batranetea...
Oamenilor le-as demonstra cat se insala crezand ca nu se mai indragostesc cand imbatranesc, nestiind ca imbatranesc cand nu se mai indragostesc!(g. marquez)

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #56 : Miercuri, 02 Iunie 2010, 23:52 »

Offline Ayouni

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1918
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #57 : Miercuri, 02 Iunie 2010, 23:58 »
punct ochit punct lovit:

GABRIEL GARCIA MARQUEZ: "a los hombres les diria cuan equivocados estan cuando piensan que uno deja de enamorarse cuando envejece y que en realidad empieza uno envejercer cuando deja de enamorarse"

"oamenilor le-as spune cat de amarnic se inseala atunci cand gandesc ca nu se mai indragostesc cand imbatranesc si ca in realitate incepem sa imbatranim atunci cand nu ne mai indragostim". querido gabo, ai mare dreptate!
"Stay hungry, stay foolish!" (Steve Jobs)

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #58 : Joi, 03 Iunie 2010, 10:17 »
Oamenilor le-as demonstra cat se insala crezand ca nu se mai indragostesc cand imbatranesc, nestiind ca imbatranesc cand nu se mai indragostesc!(g. marquez)

@silviu: ok, demonstreaza-mi! :-*

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #59 : Joi, 03 Iunie 2010, 10:28 »
am stabilit ca nu vreau si nu pot sa intru in clubul tau :(
ramai in cer si nu cata
nevrednica-mi iubire,
caci eu nu sunt de seama ta,
cu chipul peste fire :(