Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 326575 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #60 : Joi, 03 Iunie 2010, 10:36 »
@silviu: era pe cand nu s-a zarit, azi il vedem si nu e..
de ce esti toata vremea "mascat"?

ramai in cer si nu cata

maicutza, nu te cata nimenea.. relax..  :-*

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #61 : Joi, 03 Iunie 2010, 10:40 »
am stabilit ca nu vreau si nu pot sa intru in clubul tau :(

n-am nici un club.. asa ca n-ai unde intra.. asa ca te sfortzezi degeaba sa nu intri..  :-*

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #62 : Joi, 03 Iunie 2010, 10:46 »
măi copii...
dar voi chiar vă iubiţi!
şi încă cum?.....atâta patimă....
nihil sine deo

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #63 : Joi, 03 Iunie 2010, 11:02 »
@stelutza: what's in a name? that which we call a rose, by any other name would smell as sweet.. miroase locul de atata iubire, asa-i?:-*

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #64 : Joi, 03 Iunie 2010, 11:09 »
cred eu că.... pe voi fă fereşte....
până vă nimereşte... ;)
să fie într-un ceas bun! :-*
nihil sine deo

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #65 : Joi, 03 Iunie 2010, 11:32 »
            NU TE INDRAGOSTI DE DRAGOSTE ! Indragosteste- te de cineva care sa te iubeasca, care sa te astepte, care sa te inteleaga chiar si la nebunie, de cineva care sa te ajute, sa te ghideze, sa fie speranta ta, sa fie totul ptr tine. Indragosteste -te de cineva care sa nu te tradeze, care sa-ti fie fidel, care sa viseze impreuna cu tine, la felul tau de a fii, la spiritul tau. Indragosteste-te de cineva care sa te astepte pana la final, care sa fie exact asa cum nu te-ai asteptat, cum nu ai sperat. Indragosteste-te de cineva care sa sufere alaturi de tine, care sa rada alaturi de tine, care sa te imbratiseze cand ai nevoie. Indragosteste-te de cineva care sa se intoarca la tine dupa o cearta. Indragosteste-te de cineva care te iubeste._ "nu te indragosti de dragoste"._ e atat de usor de spus... De ce trebuie sa astepti sfarsitul cuiva sa- i spui ca ai tinut la el ?



krissunu, ai scris asa de frumos... Dragostea este enigmatica, de multe ori neinteleasa, este unica...

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #66 : Joi, 03 Iunie 2010, 11:34 »
Oamenilor le-as demonstra cat se insala crezand ca nu se mai indragostesc cand imbatranesc, nestiind ca imbatranesc cand nu se mai indragostesc!(g. marquez)
[/quote]

Silviu, dragostea nu are varsta...dragostea nu moare niciodata...

Offline krissunu

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 445
  • ...credinta face totul posibil ...
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #67 : Joi, 03 Iunie 2010, 11:58 »
....multumes  frumos  Lucia  :)

....dar aceste  cuvinte  frumoase  inca  nu  au  miscat  inima  cui  a  trebuit  :(

...eu  ma  bucur  ca  aici  sunt  apreciate  ! 


   ..ele au  fost  scrise  pentru a  "  misca"    un  suflet  ,....dar  ce  folos  ,...nu  s-a  miscat  nimik  :(

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #68 : Joi, 03 Iunie 2010, 12:47 »
mişcă-te tu criss... către alt orizont...
atunci ai să vezi că se va mişca .... inerţia din cea pentru care ai scris..
nihil sine deo

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #69 : Joi, 03 Iunie 2010, 14:51 »
....dar aceste  cuvinte  frumoase  inca  nu  au  miscat  inima  cui  a  trebuit  :(

@krissunu, superbe cuvinte. Nu fi trist, chiar dacă doare. Înseamnă că acel suflet nu era destinatarul cuvintelor tale. Cînd destinatarul menit va apărea ele vor mişca ce trebuie să mişte iar răspunsul nu va întîrzia să apară... :)

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #70 : Joi, 03 Iunie 2010, 14:59 »
@krissunu: are dreptate @saturn.. mai mult, ai sa vezi ca atunci cand va aparea EA, lucrurile nici macar nu vor mai trebui spuse.. si ai sa intelegi asta din felul in care se uita EA la tine.. adica din felul in care nu se mai poate opri din a se uita in ochii tai  :-*

PS si ca metoda de auto-protectie, sa nu te mai prind ca compui declaratii scrise de dragoste fara o EA in fata, doar ca sa exersezi cum ar putea fi! capisci?? :-* :-* :-*

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #71 : Joi, 03 Iunie 2010, 15:03 »
am vazut candva intr-un film italian vechi un fel de test de iubire care spunea asa..

cum stii ca esti indragostit? esti indragostit atunci cand ai nevoie, iti doresti, ai vrea si nu te poti desprinde din a te uita toata vremea in ochii celuilalt si ti-e bine facand-o..

cum stii ca dragostea s-a dus? dragostea s-a dus for good atunci cand nu iti mai face placere sa il privesti/sa o privesti cum mananca..

think abaut that.. mie mi se pare genial! :-*

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #72 : Joi, 03 Iunie 2010, 15:10 »
cum stii ca dragostea s-a dus? dragostea s-a dus for good atunci cand nu iti mai face placere sa il privesti/sa o privesti cum mananca..

think abaut that.. mie mi se pare genial! :-*

E reală chestia asta Carmen. Am o prietenă care a păţit aşa. Într-o zi a constatat că începe să-i provoace repulsie să-şi privească partenerul cum mănîncă. A crezut că e doar o chestie de moment, că are ea o stare mai proastă. Dar s-a tot repetat. Şi la puţin timp s-a destrămat relaţia.

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #73 : Joi, 03 Iunie 2010, 15:19 »
    Si se mai spune ca ajungem sa ne despartim de cei de linga noi din aceleasi motive care ne-au facut sa ne indragostim de ei.

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #74 : Joi, 03 Iunie 2010, 15:28 »
    Si se mai spune ca ajungem sa ne despartim de cei de linga noi din aceleasi motive care ne-au facut sa ne indragostim de ei.

Asta e chiar nasol şi un pic antagonic! De fapt, e vorba de un mecanism psihologic care se declanşează în momentul cînd sentimentele se estompează sau dispar. Şi pentru a fi cît mai convingători cu noi înşine să facem pasul despărţirii, psihicul ne "instruieşte" să detestăm exact ceea ce am iubit mai mult la acea persoană, fiindcă reprezintă argumentul suprem.