Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 326632 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pe_jumate

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #150 : Vineri, 11 Iunie 2010, 23:41 »
ce frumoos, malaika, cu boney m
si versiunea cu miriam makeba si harry belafonte e notabila ..  :-*

noapte buna acum.. lasam cantecelele pe alta data

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #151 : Miercuri, 23 Iunie 2010, 17:04 »
Într-o relatie de iubire este bine sa fie totul linistit, cuminte, la locul lui, adica sa vina iubitul sau iubita cu o cafeluta la pat, sa faca totul ca sa iti intre in voie, sa se straduiasca sa nu iti iasa din cuvant, tu sa incerci sa-l modelezi/sa o modelezi sau este mai bine sa intervina si putina aventura, sa intervina libertatea, imprevizibilul?

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #152 : Miercuri, 23 Iunie 2010, 18:39 »
păi dacă cafeluţa este pe gustul meu... şi adusă la pat.... normal că intervine imprevizibilul...
nihil sine deo

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #153 : Joi, 24 Iunie 2010, 01:36 »
Într-o relatie de iubire este bine sa fie totul linistit, cuminte, la locul lui, adica sa vina iubitul sau iubita cu o cafeluta la pat, sa faca totul ca sa iti intre in voie, sa se straduiasca sa nu iti iasa din cuvant, tu sa incerci sa-l modelezi/sa o modelezi sau este mai bine sa intervina si putina aventura, sa intervina libertatea, imprevizibilul?

Echilibrul Lucia... :) E bine sa fie cite putin din toate. Iar daca aventura e intre cei doi, e perfect. Cit despre stradanie... nu stiu cit de bine suna. Pai daca te straduiesti, inseamna ca nu vine natural din tine. E ca si cum ai spune "ma straduiesc sa o/il iubesc". Mai se numeste aia iubire?

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #154 : Joi, 24 Iunie 2010, 06:52 »
Într-o relatie de iubire este bine sa fie totul linistit, cuminte, la locul lui, adica sa vina iubitul sau iubita cu o cafeluta la pat, sa faca totul ca sa iti intre in voie, sa se straduiasca sa nu iti iasa din cuvant, tu sa incerci sa-l modelezi/sa o modelezi sau este mai bine sa intervina si putina aventura, sa intervina libertatea, imprevizibilul?

Echilibrul Lucia... :) E bine sa fie cite putin din toate. Iar daca aventura e intre cei doi, e perfect. Cit despre stradanie... nu stiu cit de bine suna. Pai daca te straduiesti, inseamna ca nu vine natural din tine. E ca si cum ai spune "ma straduiesc sa o/il iubesc". Mai se numeste aia iubire?
Iubirea trebuie sa vina firesc, sa vina de la sine. Nu trebuie fortate lucrurile. Sunt persoane care incearca sa faca totul pentru a se impune intr-o relatie, iar alte persoane incearca sa fie pe placul iubitei/iubitului cu orice pret. Aceste relatii nu sunt firesti, sunt artificiale...

Offline Manfred

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 510
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #155 : Luni, 28 Iunie 2010, 11:12 »
maria171 m-a rugat sa postez din partea ei pps-ul de mai jos.
Otrava este un medicament mortal - Girolamo Mercuriale

maria171

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #156 : Luni, 28 Iunie 2010, 11:14 »
danke schon

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #157 : Luni, 28 Iunie 2010, 15:55 »
maria171 m-a rugat sa postez din partea ei pps-ul de mai jos.
E frumos, tare frumos programul "iubire", atunci cand functioneaza fara disfunctionalitati.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #158 : Vineri, 02 Iulie 2010, 22:31 »
Sa zicem ca vorbesti pe internet cu un tip, respectiv cu o tipa. Dupa un timp incepi sa il cunoati/sa o cunosti. Te-ai intalni cu el/ea?

Offline EUGENIA110

  • Sr. Member
  • ****
  • Mesaje postate: 482
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #159 : Vineri, 02 Iulie 2010, 22:36 »
Nu, sigur nu, exceptind SC.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #160 : Vineri, 02 Iulie 2010, 22:41 »
Nu, sigur nu, exceptind SC.
Sunt de acord cu tine. Nici eu nu m-as intalni. Aici, in aceasta comunitate este cu totul altceva. Te pup, Eugenia, iti doresc bucurii si sanatate

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #161 : Vineri, 02 Iulie 2010, 23:03 »
Sa zicem ca vorbesti pe internet cu un tip, respectiv cu o tipa. Dupa un timp incepi sa il cunoati/sa o cunosti. Te-ai intalni cu el/ea?
da, chiar m-am intalnit.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #162 : Vineri, 02 Iulie 2010, 23:06 »
Sa zicem ca vorbesti pe internet cu un tip, respectiv cu o tipa. Dupa un timp incepi sa il cunoati/sa o cunosti. Te-ai intalni cu el/ea?
da, chiar m-am intalnit.
Silviu, iarta-ma ca te intreb, dupa intalnire, ai fost dezamagit sau nu?

Saturnianul

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #163 : Sâmbătă, 03 Iulie 2010, 00:05 »
Sa zicem ca vorbesti pe internet cu un tip, respectiv cu o tipa. Dupa un timp incepi sa il cunoati/sa o cunosti. Te-ai intalni cu el/ea?

Din punctul meu de vedere, dacă nu intenţionezi ca, la un moment dat, sa te întîlneşti cu el/ea, găsesc inutil faptul de a duce mai departe conversaţia/relaţia virtuală pînă în puctul în care începi să îl/o cunoşti? Adică de ce încerci să cunoşti omul înainte? Nu ca să îţi dai seama dacă e cazul să-l şi poţi întîlni? Altfel, o relaţie exclsuiv virtuală este doar un înlocuitor artificial. Dar unii poate se simt bine aşa...

Eu m-am întîlnit acum doi ani cu o tipă cu care am vorbit pe mess mai întîi. Amîndoi treceam prin nişte momente emoţionale nu prea plăcute şi ne-am ajutat reciproc mult. N-a fost să fie o relaţie dar am rămas prieteni foarte buni. Şi nu-mi pare rău.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #164 : Sâmbătă, 03 Iulie 2010, 00:09 »
Silviu, iarta-ma ca te intreb, dupa intalnire, ai fost dezamagit sau nu?
dezamagit? nu! m-am simtit foarte bine :)