Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 326620 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #435 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 11:01 »
sincer nu prefer aceasta "liniste".

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #436 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 11:46 »
indragosteste-te de luceafar! el o sa-ti faca o frumoasa declaratie de dragoste: o, vin', in parul tau brunet/ s-anin cununi de stele,/ pe-a mele ceruri sa rasai/ mai mandra decat ele 8)

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #437 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 11:55 »
prefer un luceafar foarte uman si pamantean cu o declaratie care sa mearga fix la sufletul si inima mea, desigur asociata (declaratia) cu faptele.... vreau cam multe asa-i ?  :-X

degeaba declaratia e frumoasa pt ceilalti...

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #438 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 12:00 »
prefer un luceafar foarte uman si pamantean cu o declaratie care sa mearga fix la sufletul si inima mea ....

asta preferam toate dar nici nu am de gand sa stau sa ma tot gandesc ca oare unde este si nu mai apare "luceafarul"
viata merge inainte  si caut sa o savurez chiar daca declaratia de iubire pluteste doar in eter  si nu e spusa

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #439 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 12:03 »
prefer un luceafar foarte uman si pamantean cu o declaratie care sa mearga fix la sufletul si inima mea, desigur asociata (declaratia) cu faptele.... vreau cam multe asa-i ?  :-X

degeaba declaratia e frumoasa pt ceilalti...
inteleg. vrei o iubire pamanteana :) eu nu mai cred in asa ceva :(

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #440 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 12:07 »
nu stau sa caut, sa alerg, sa scotocesc, sa ma gandesc de ce nu samd - NOPE

daca e sa fie este, daca nu nu  :)

insa cred  ;)

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #441 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 12:14 »
sigur ca nu alergam, dar dac-o fi si-o fi sa fie... insa eu, scepticul, nu cred sa fie :(

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #442 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 12:35 »
sincer nu prefer aceasta "liniste".

nici eu ...
nihil sine deo

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #443 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 17:00 »
nu stau sa caut, sa alerg, sa scotocesc, sa ma gandesc de ce nu samd - NOPE
da' vise eroice ai ???

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #444 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 17:19 »
eroice ???  detaliaza ~ ca nu procesez ce are declaratia de iubire cu eroismul ???


poate .. erotismul !!???

Offline steliana

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 5133
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #445 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 17:35 »
visand eroic ... traim erotic ...
nihil sine deo

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #446 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 18:11 »
mai rar dar exista, @silviu.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #447 : Miercuri, 06 Aprilie 2011, 19:04 »
" Stiai ca barbatii si femeile sunt ingeri care au numai o singura aripa ? De aceea este nevoie ca ei sa se imbratiseze, pentru ca sa poata sa zboare. "


silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #448 : Joi, 07 Aprilie 2011, 22:00 »
mi-e frica sa zbor :( am rau de inaltime.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #449 : Joi, 07 Aprilie 2011, 23:30 »
Cezara Dafinescu, despre divorţul de George Motoi: „Consider că am făcut un gest de curaj să spun: «George, îl iubesc pe X, vreau să divorţăm!»”

La "Doamne de poveste", duminică, Cezara Dafinescu face mărturisiri tulburătoare. "După ce Gelu a pierit, nu am fost om. De fapt, eu voiam să mor"
"Am simţit că Gelu este sufletul meu pereche şi acum, după atâţia ani, am în minte privirea şi ochii lui", povesteşte Cezara Dafinescu. Actriţa vorbeşte într-un interviu acordat ACASĂ Oliviei Steer, pentru "Doamne de poveste", despre iubirea ei, un bărbat numit Gelu. Pentru el, frumoasa teatrului a renunţat la o căsătorie de 23 de ani cu actorul George Motoi, dar şi la scenă. "Perioada aia a fost momentul meu în care am renunţat la teatru şi, pentru un om care a iubit atât de mult şi îşi iubeşte atât de mult meseria, asta a fost definitoriu pentru dragostea asta. Pe mine nu m-a mai interesat teatrul şi a fost perioada mea, de vreo şase ani, în care am vrut să fiu soţie, amantă, gospodină, tot ce vrei", spune Cezara Dafinescu.

Cu lacrimi în ochi, actriţa aminteşte cel mai greu moment - acela în care şi-a pierdut jumătatea, în urma unui accident de motocicletă. "A venit nebunia asta cu accidentul lui stupid, absolut stupid, pe o motocicletă, cu 60 de kilometri la oră. M-am dus la spital şi am stat patru zile, el nu a murit de cât de puternic era organismul. Era, bineînţeles, conectat la aparate, iar eu, în nebunia mea, eram sigură că se va face bine. Un an de zile după şocul ăsta, după moartea lui, nu am fost om. De fapt, eu voiam să mor", mărturiseşte Cezara Dafinescu.