Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 327355 ori)

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #645 : Luni, 09 Mai 2011, 09:53 »
O declaratie de iubire poate fi tradusa in fapte, nu in vorbe: a ajuta pe persoana iubita, a-i oferi devotament, a merge mână în mână, a incuraja si sustine moral si financiar partenera/partenerul, a nu pregeta nici un efort pentru a face fericita persoana iubita, a lupta cu o lume intreaga pentru binele si fericirea celui iubit, a face fata tuturor incercarilor, a te lasa de la tine in favoarea celui iubit, a nu fi egoist, a fi buna cand esti langa persoana iubita, a te schimba in bine...si cate si mai cate miracole face dragostea...nu-i asa? Va pup, dragilor


Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #646 : Luni, 09 Mai 2011, 10:35 »
acum vad, marcutza, ca mi-ai scos mesajul cu ciulamaua  :D, cu totul. nu l-ai "mutat" doar cu copy-paste. fara suparare, dar nu mi se pare ok abordarea asta. te rog sa-mi lasi postarile acolo unde sunt, pe viitor. merci pentru intelegere.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #647 : Luni, 09 Mai 2011, 10:40 »
Offtopic:

ciulamaua va fi in sectiunea Chat,
ca si restul mesajelor care nu erau pe tema.
celelalte au fost mutate pt tema potrivita.

asemenea multumesc !

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #648 : Luni, 09 Mai 2011, 10:42 »
te-as ruga sa nu-mi mai muti mesajele.

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #649 : Luni, 09 Mai 2011, 10:49 »
te-as ruga sa te adresezi pe topicul special sau MP sau sa te adresezi tematicii topicului Declaratie de iubire ! de aceea a fost creat tot la propunerea noastra.

in continuare voi muta offtopicurile.

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #650 : Luni, 09 Mai 2011, 10:49 »
Offtopic:

ciulamaua va fi in sectiunea Chat,
ca si restul mesajelor care nu erau pe tema.
celelalte au fost mutate pt tema potrivita.

asemenea multumesc !
hai las-o-n 'zda ma-sii de treaba! vreti sa ramaneti doar cu aia care intra sa citeasca?

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #651 : Luni, 09 Mai 2011, 10:50 »
icncapatanare gratuita. rog administratorii forumului sa adopte o pozitie "oficiala".

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #652 : Luni, 09 Mai 2011, 10:58 »
Offtopic:

ciulamaua va fi in sectiunea Chat,
ca si restul mesajelor care nu erau pe tema.
celelalte au fost mutate pt tema potrivita.

asemenea multumesc !
hai las-o-n 'zda ma-sii de treaba! vreti sa ramaneti doar cu aia care intra sa citeasca?

OFFtopic
deloc, doar atitudinea mesajului sa fie de bun simt si fara alte conotatii pt ca vom ajunge la vorba acelor persoane care ti-au spus ca aici deja e o harababura iar topicurile au fost create tocmai pt a evita asa ceva !

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #653 : Luni, 09 Mai 2011, 11:02 »
vom ajunge la vorba acelor persoane care ti-au spus ca aici deja e o harababura iar topicurile au fost create tocmai pt a evita asa ceva !
nu mie mi-au spus, ci unei moderatoare ;D da' nu inteleg, tu mori de grija celor care doar intra sa citeasca? vrei sa le facem un forum cazon, unde sa poata afla in 3 secunde fix ce-i intereseaza?

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #654 : Luni, 09 Mai 2011, 11:22 »
ups ! avem o problema... si cand zic ca avem o problema atunci o avem toti de pe aici .
deci e normal sa o rezolvam impreuna cu calm si fara sa facem al treilea razboi mondial din asta...
dau si eu o parere chiar daca sunt offtopic iar...
unele topicuri sa se mearga strict pe tema , pentru a nu "zapaci" pe cei care vor sa afle o informatie obiectiva..
eu merg la... si altele de genul, sa fie tematic si atat , fara spam si multumiri...iar declaratie de iubire, multumirile, si altele care nu ofera informatii stricte sa fie permis spamul...
e o diferenta fina intre topic informativ si unul de dezbatere...si unde e dezbatere e si spam inevitabil pt ca si offtopicul tot o dezbatere este...sau ma insel ?
nu cred ca marcutza are ceva cu cineva si daca muta postarile nu o face cu rautate...sunt sigur de asta...un pic de delicatete cand vrea sa faca asa ceva, rezolva orice disputa ulterioara...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #655 : Luni, 09 Mai 2011, 11:25 »
este imposibil sa nu existe devieri de la subiect, ca nu suntem nici la scoala, nici la armata. pe mine ma deranjeaza sa mi se scoata postarile din context, sa se rupa coerenta dialogului si chiar a unor "poante" care se pot simti, cu putina subtilitate, numai in contextul original.
cat despre atitudine...MASURA e cheia in totul. daca vezi ca ceva neesential deranjeaza, si nu pe unul ci chiar pe mai multi, e bine sa analizezi daca e cazul sa continui...

Offline micaela

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 6590
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #656 : Luni, 09 Mai 2011, 11:26 »
erata. contextul originar

silviu

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #657 : Luni, 09 Mai 2011, 11:43 »
Citat din: micaela
este imposibil sa nu existe devieri de la subiect, ca nu suntem nici la scoala, nici la armata.
aveam un tov. plotoner in armata care a venit sa inspecteze camera si sa vada daca ceea ce se gasea in camera era trecut pe un opis aflat pe usa. se uita omul la usa si vede scris: bocanci cu siret. au! a luat foc! >:( bocancii-s bocanci, sireturile, sireturi. "scriti-le separat!" >:(
cam asa o sa ajunga si forumul.

si ceva la subiect, sa nu se supere marcutza ;D
O, vin, odorul meu nespus,
Si lumea ta o lasa...

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #658 : Luni, 09 Mai 2011, 11:45 »
si ceva la subiect, sa nu se supere marcutza ;D

O, vin, odorul meu nespus,
Si lumea ta o lasa...


Din sfera mea venii cu greu
Ca sa-ti urmez chemarea,
Iar cerul este tatal meu
Si muma-mea e marea.
 ;)



optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #659 : Luni, 09 Mai 2011, 11:48 »
daca va rog eu mult pe toti sa nu mai punem tensiune pe marcutza, va suparati pe mine ? e prietena noastra inainte de a fi moderator si daca face ceva o face cu bune intentii...desi drumul spre iad e pavat cu bune intentii...hai sa facem ceva constructiv mai bine si sa imbunatatim acest forum ( dar va rooooog fara sa-i punem fundite si cercei )...