Autor Subiect: Declaratie de iubire!  (Citit de 326589 ori)

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #840 : Joi, 02 Iunie 2011, 11:03 »
stiti ce cred eu ? eu cred ca pentru fiecare dintre noi ( dar absolut pentru fiecare ) dragostea are un inteles si o reprezentare propie celui care o simte ,ori si-o doreste sau doar si-o imagineaza .

in linii mari ar putea fi cateva atribute comune tuturor , dar in esenta modul in care dragostea este perceputa de fiinta noastra difera , asa cum si noi suntem diferiti unii de ceilalti .

dupa parerea mea dragostea nu se poate invata din niciun manual si de la niciun profesor , oricat de "pregatit" ar fi in domeniu ( daca poti defini dragostea ca pe un domeniu ) . daca ai noroc sa traiesti starea asta minunata poti multumi lui Dumnezeu pentru asta , daca nu...asta e... te gandesti doar la ea si visezi la cam cum ar fi daca...

iaca o poveste despre cum te paleste dragostea cand si cum te astepti mai putin  :D:

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/l9wOzzzq7L4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #841 : Joi, 02 Iunie 2011, 11:07 »
"daca ai noroc sa traiesti starea asta minunata poti multumi lui Dumnezeu pentru asta "

ii multumesc Lui si-ti multumesc si tie @janeta pt cuvintele simple dar atat de adevarate.

optimus sum

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #842 : Joi, 02 Iunie 2011, 11:08 »
:)
da

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #843 : Joi, 02 Iunie 2011, 22:18 »
   Cand omul iubit îţi este aproape, cand simti că acesta doreşte să devină mai bun si chiar se transformă intr-un om mai bun fără pic de osteneală, iata una dintre cele mai frumoase declaratii de dragoste.

Offline fortuna777

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 864
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #844 : Joi, 02 Iunie 2011, 22:49 »
   Cand omul iubit îţi este aproape, cand simti că acesta doreşte să devină mai bun si chiar se transformă intr-un om mai bun fără pic de osteneală, iata una dintre cele mai frumoase declaratii de dragoste.

luci, parerea mea este ca toti avem in noi parti mai intunecate si parti mai luminoase...nu cred ca devenim buni sau rai...atunci cand cel de langa noi poate sa scoata doar partile bune din noi, inseamna ca relatia e ok, functioneaza bine...

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #845 : Vineri, 03 Iunie 2011, 09:25 »
"atunci cand cel de langa noi poate sa scoata doar partile bune din noi, inseamna ca relatia e ok, functioneaza bine... "

 :) dap.

Offline Carla

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
  • "Traieste Clipa, Fii tu insuti si Zambeste!
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #846 : Sâmbătă, 04 Iunie 2011, 15:26 »
superba imaginea, senzuala si tandra, multumim @Carla.

Am o obsesie pentru imagini... :) In mintea mea fiecare simbolizeaza ceva, inlocuind cuvintele.

Offline Carla

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
  • "Traieste Clipa, Fii tu insuti si Zambeste!
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #847 : Sâmbătă, 04 Iunie 2011, 15:33 »
   Eu n-am facut altceva decat sa ma aplec sa il ridic din noroiul cu care se acoperise si care il facuse indezirabil, l-am apropiat de inima si l-am sters usor si cu multa, multa rabdare si am descoperit ceea ce nimeni n-ar fi intuit: un diamant de 1000 de karate (daca nu exista, l-am inventat special pentru a-l exprima pe el!)! Si nu l-am pus si nici nu il voi putea pune vreodata in vreo caseta: straluceste pentru mine liber si stiu ca e cel mai de pret giuvaer din cate am avut ocazia sa vad pana acum!

Cum ai procedat? Poate ma ajuti cu un sfat, sa pot reusi sa-l dezmeticesc pe fiul meu. Este tot ce am si sufar vazand cat de mult s-a ratacit. :'( Multumesc!

Offline almi_gabi

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 7620
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #848 : Sâmbătă, 04 Iunie 2011, 19:33 »
Intre nedragoste si dragoste sta intotdeauna o singura clipa. Aceea in care un cuvant iti atinge inima, un gest iti face respiratia sa stea in loc, o atingere te face sa simti ca poti din nou sa zbori,......

Am o obsesie pentru imagini... :) In mintea mea fiecare simbolizeaza ceva, inlocuind cuvintele.

Carla, ceea ce transmite mesajul de iubire postat de tine si imaginea sunt in armonie. Cica o imagine spune mai mult decat 1000 de cuvinte. Si apoi cred ca ai de fapt o "pasiune ascunsa" pentru imagini. :D - considera ca le faci o declaratie de iubire ori de cate ori le postezi. :D

Offline Carla

  • Full Member
  • ***
  • Mesaje postate: 153
  • "Traieste Clipa, Fii tu insuti si Zambeste!
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #849 : Duminică, 05 Iunie 2011, 00:20 »
Intre nedragoste si dragoste sta intotdeauna o singura clipa. Aceea in care un cuvant iti atinge inima, un gest iti face respiratia sa stea in loc, o atingere te face sa simti ca poti din nou sa zbori,......

Am o obsesie pentru imagini... :) In mintea mea fiecare simbolizeaza ceva, inlocuind cuvintele.

Carla, ceea ce transmite mesajul de iubire postat de tine si imaginea sunt in armonie. Cica o imagine spune mai mult decat 1000 de cuvinte. Si apoi cred ca ai de fapt o "pasiune ascunsa" pentru imagini. :D - considera ca le faci o declaratie de iubire ori de cate ori le postezi. :D
M-ai facut sa zambesc, multumesc!
Dar sa stii ca pierd f. mult timp sa gasesc imagini... ;)

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #850 : Miercuri, 08 Iunie 2011, 20:09 »
   Sincer vorbind, nu imi plac declaratiile de dragoste, atatea vorbe,  "te iubesc", "soarele meu", "dulceata vietii mele", imi plac dovezile de dragoste, faptele... Eu gătesc pentru el felul de mancare preferat, el imi plimbă cainii in parc; eu ii fac un masaj, el mă duce la restaurant; eu am nevoie urgent de doctor, el cheamă o ambulanţă; el spune că îi este dor de mine si vine sa ma vada de la 600 km depărtare; eu îi calc cămăşile, el imi face cadouri; eu ii trimit sms-uri (ganduri bune), el raspunde imediat; amandoi nu putem adormi pana seara tarziu, dorul si focul din noi nu ne lasa; el vine cu un buchet de flori, eu il astept cu friptura pe masa; eu procur bilete la teatru, el imi repară masina. Să mai continui?

marcutza

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #851 : Joi, 09 Iunie 2011, 12:02 »
@luci

si acestea sunt tot declaratii de iubire  :) si sunt la fel de frumoase pt ca ele ne aduc multumire si implinire.

Offline janeta

  • Hero Member
  • *****
  • Mesaje postate: 1730
  • carpe diem
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #852 : Joi, 09 Iunie 2011, 13:52 »
asa-i , luci , marcutza are dreptate !


 una dintre cele mai frumoase ziceri spuse de catre sotul meu ( in momentul in care eu ma lamentam ca am facut celulita ) : uite si de asta te iubesc : tu vi intotdeauna cu ceva nou in casnicia noastra , asa ca de-acum incolo o sa-ti iubesc si celulita .

mie mi-a placut asta...

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #853 : Joi, 09 Iunie 2011, 15:29 »
@luci

si acestea sunt tot declaratii de iubire  :) si sunt la fel de frumoase pt ca ele ne aduc multumire si implinire.
Asa este, Mărcutza; sunt mărturiile dragostei.

luciamanta

  • Vizitator
Răspuns: Declaratie de iubire!
« Răspuns #854 : Joi, 09 Iunie 2011, 15:32 »
asa-i , luci , marcutza are dreptate !


 una dintre cele mai frumoase ziceri spuse de catre sotul meu ( in momentul in care eu ma lamentam ca am facut celulita ) : uite si de asta te iubesc : tu vi intotdeauna cu ceva nou in casnicia noastra , asa ca de-acum incolo o sa-ti iubesc si celulita .

mie mi-a placut asta...
Janeta, minunată declaraţie de dragoste...Să iubeşti şi defectele partenerului de viaţă... Să devii aur sub reflectorul iubirii...